Slováci zavrhli superby, stejně jako Klaus - Auto - Český Metropol

Auto

Slováci zavrhli superby, stejně jako Klaus

zdroj: archiv Metropolu

BRATISLAVA | Superby ve službách šéfů slovenského parlamentu skončily, vystřídaly je německé limuzíny. Píše to v pondělí slovenský deník Sme. Nový předseda parlamentu Pavol Paška z vládního Směru vyměnil Škodu Superb za černé limuzíny nejprestižnějších německých značek BMW a Audi.

 

Jeho předchůdce ve funkci Richard Sulík, předseda strany Svobody a Solidarita, přitom od těchto vozů odstoupil a přesedlal na Superby. Zdůvodnil to nižší cenou superbů i nižšími náklady na údržbu - německé vozy jsou o více než sto tisíc eur (přes čtvrt milionu korun) dražší než superby.

Paška se k návratu ke dražším modelům nechce vyjádřit. Jeho mluvčí jen lakonicky vzkázal: "Přepravu ústavních činitelů zabezpečuje Úřad ochrany ústavních činitelů a diplomatických misí."

Superby tak od letošního roku nejezdí žádný z nejvyšších představitelů Slovenska. Jak prezident Ivan Gašparovič, tak předseda vlády Robert Fico sedlají německé vozy, případně švédské Volvo.

Slovenská vláda superby od škodovky nakoupila. Avšak jezdí v nich jen úředníci.

V superbech jsou zřídkakdy k vidění také čeští politici. Prezident Václav Klaus ještě před devíti lety tvrdil, že si nedovede představit, že by německý politik jezdil v jiném autě než v německém, francouzský politik v jiném než francouzském a italský v jiném než italském. Před pěti lety však do Kvasin, kde se superby vyrábějí, přijel v Audi. Vysvětloval to tím, že Škoda Superb "drncá".

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 » Auto