Další šedesátka motorkářů z Liberecka projde kurzem, jak přežít - Auto - Český Metropol

Auto

Další šedesátka motorkářů z Liberecka projde kurzem, jak přežít

SOSNOVÁ | Další kolo projektu Motocyklisté, učme se přežít, který organizuje Liberecký kraj, startuje na Autodromu Sosnová už v úterý 5. května. Mediafax o tom informoval mluvčí libereckého hejtmanství Jiří Langer. Tentokrát se celodenního kurzu zúčastní šedesát začínajících řidičů silných strojů.

 

„Dlouhodobý projekt Libereckého kraje a jeho partnerů má za cíl zlepšovat dovednosti mladých a začínajících motocyklistů,“ řekl náměstek libereckého hejtmana Martin Schepp.

První termín z celkově šesti v tomto roce navštívilo přes sedmdesát motocyklistů, nyní jich je zaregistrováno šedesát. Účastníci kurzu si v učebnách a na dráze osvojují základní dovednosti řízení motocyklu směrem k bezpečné a odpovědné jízdě.

Kurzy mají již třetím rokem stabilní program. Procvičují se základní znalosti a dovednosti. Po technické přejímce se účastníci pustí do tréninku. Teoretická část, která se odehrává v učebně, obsahuje zásady bezpečné a defenzivní jízdy, časté příčiny a následky dopravních nehod, technika jízdy, ovládání motocyklu a dopravní psychologie.

V praktické části pak účastníci trénují brzdění v přímém směru v rychlosti 35,50 a 65 km/h, dále nacvičují výhybný manévr, brzdění v náklonu a řazení a průjezd zatáčkou. Důležitou součástí každého kurzu je nácvik první pomoci, který provádí Záchranný tým Českého červeného kříže a šije jej na míru potřebám motocyklistů.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto