Räikkönen se vrací do F1, podepsal smlouvu se stájí Lotus - Auto - Český Metropol

Auto

Räikkönen se vrací do F1, podepsal smlouvu se stájí Lotus

LONDÝN | Finský závodník Kimi Räikkönen se vrací do Formule 1, mistr světa z roku 2007 podepsal smlouvu se stájí Lotus. Informaci zveřejnila v úterý agentura Reuters s tím, že se dvaatřicetiletý Fin upsal novému zaměstnavateli na dva roky. Räikkönen se vrací do F1 po dvouleté pauze, kdy jezdil rallye.

 

"Dva roky v rallye mi hodně daly. Ale mám velkou radost, že jsem zpátky a jsem vděčný, že jsem dostal takovou šanci," prohlásil finský pilot. Ten dříve v F1 působil v týmech Sauber (2001), McLaren (2002-2006) a od roku 2007 jezdil v barvách Ferrari (2007-2009). Tam měl smlouvu až do konce roku 2010, po dohodě obou stran však došlo v roce 2009 ke zrušení kontraktu. "Teď se těším na novou výzvu," dodal pilot. Jeho tým bude v příští sezoně jezdit pod názvem Lotus.

Zástupci týmu zatím neoznámili, kdo bude druhým pilotem této stáje v následující sezoně. Rus Vitalij Petrov má sice smlouvu až do roku 2012, ale Francouz Romain Grosjean, vítěz letošního seriálu závodů GP2, si také dělá naděje, že by mohl obsdit druhé místo v týmu.

Tématické zařazení:

 » Sport  

 » Auto