Futuristický supersport od Fordu má nakročeno do výroby - Auto - Český Metropol

Auto

Futuristický supersport od Fordu má nakročeno do výroby

MELBOURNE | Supersportovní kupé Ford Interceptor má o další krok blíž k výrobě. Futuristický koncept, který automobilka Ford představila v australské poušti se líbil natolik, že se uvažuje o jeho dalším vývoji, uvedl v pondělí server Top Gear Australia.

 

Dvojice prototypů vznikla původně u příležitosti plánovaného pokračování filmové akční ságy Šílený Max. V ní hlavní hrdina v podání Mela Gibsona řídil jiný unikátní supersport Ford Falcon XB GT351 Interceptor.

Po třech desítkách let se vrátí nejen Šílený Max, ale nejspíš také jeho Interceptor. O konečné podobě jeho designu nakonec spolurozhodovali čtenáři australského motoristického tisku, kteří zvolili koncept s masivními a agresivními liniemi a rozsáhlým využitím titanu. Konečný návrh vyšel z dílny designérů Nimy Nourianové a Simona Brooka.

„Některé nápady by se v praxi asi neuplatnily,“ podotkl Brooke pro Top Gear. „Například titanová složka karosérie má především oklamat policejní radary, což nám vedení nejspíš neodsouhlasí.“

K sériové výrobě má totiž nový Interceptor blíž, než by se mohlo zdát.

„Jsme opravdu potěšení tím, jaký zájem koncept Interceptor vyvolal,“ uvedl koordinátor projektu Stephen Corby. „Stejně jako před skoro patnácti lety Focus by dnes Interceptor mohl znamenat revoluci v designu.“

Tématické zařazení:

 » Auto