Některé typy zimních pneumatik jsou prý vyprodány po celé Evropě - Auto - Český Metropol

Auto

Některé typy zimních pneumatik jsou prý vyprodány po celé Evropě

EVROPA | Některé rozměry zimních pneumatik jsou podle obchodního ředitele e-shopu Pneusoukup.cz Michala Soukupa vyprodány po celé Evropě. Soukup o tom blíže informoval v úterý. Jde například o rozměry 225/60 R17 nebo 215/70 R16, které používají například vozy značky KIA Sportage.

 

"Nedostatek je ale také jednoho z nejběžnějších rozměrů 165/70 R13, který používají především starší Škody Favorit a Felicia. Největší problémy ale zaznamenáváme v sektoru dodávkových pneumatik, kde již pneumatiky vůbec nejsou, nebo jsou k dostání za přemrštěné ceny," doplnil Soukup.

Za nedostatkem některých rozměrů pneumatik stojí podle ředitele někteří výrobci pneumatik, protože i přes objednávky v květnu či červnu nebyly zatím pneumatiky zcela dodány. "Tato situace nahrává dovozu čínských pneumatik. Někteří zákazníci ve výše zmíněných rozměrech jsou postaveni před volbu nejezdit vůbec, nebo jezdit na čínských pneumatikách," sdělil Soukup.

Podle jeho odhadu zhruba třetina českých motoristů stále jezdí na letních pneumatikách. Nový zákon ukládá používat v době od 1. listopadu do konce března zimní pneumatiky vždy, je-li na silnicích souvislá vrstva sněhu, led či námraza.

"Podle našich odhadů v současnosti stále nemá přezuto své vozy na zimní pneumatiky zhruba třetina českých řidičů. Mezi důvody patří zejména vágní vymezení povinnosti zimního obutí a také relativně teplé říjnové počasí. Někteří řidiči přitom se sháněním kvalitních a vhodných zimních pneumatik budou mít velké problémy," uzavřel Soukup.

Tématické zařazení:

 » Auto