Škoda zahájila výrobu nové limuzíny Rapid v Indii - Auto - Český Metropol

Auto

Škoda zahájila výrobu nové limuzíny Rapid v Indii

PUNE | Škoda zahájila v indickém závodě Pune sériovou výrobu nové kompaktní limuzíny Rapid, kterou ještě tento rok uvede na tamní trh. „Indie je prvním trhem, na kterém uvádíme nový model Rapid. To podtrhuje význam této země pro náš podnik," uvedl Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti.

 

„V příštích letech chceme na celém světě podstatně přidat. Za tímto účelem podstatně posílíme naše mimoevropské aktivity. Indický trh přitom hraje centrální roli, neboť Indie patří vedle Číny a Ruska mezi trhy s největším potenciálem. Nový Rapid je pro tyto růstové trhy správným vozem, který přichází ve správný čas. Představuje důležitý krok na cestě k našemu dalšímu růstu v příštích letech,“ dodal Vahland.

Podle odhadu odborníků má Indie do konce desetiletí postoupit mezi pět největších automobilových trhů světa.

Rapid je vozem vyráběným v Indii a pro Indii, tamní adaptace vozu zohledňuje přání indických zákazníků a Škoda doufá, že dále posílí pozici značky v zemi.

Nový model má také velký význam pro "Růstovou strategii Škoda", v jejímž rámci chce automobilka do roku 2018 zvýšit své prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Značka je v zemi aktivní od roku 2001.

Tématické zařazení:

 » Auto