Škoda ve Frankfurtu představí nový designový koncept MissionL - Auto - Český Metropol

Auto

Škoda ve Frankfurtu představí nový designový koncept MissionL

MLADÁ BOLESLAV | Mladoboleslavská Škoda na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu představí ve světové premiéře designový koncept MissionL, který odhalí podobu šesté modelové řady, jež se stane symbolem startu modelové ofenzívy české automobilky. Automobilka o tom informovala v pondělí.

 

"Kompaktní pětidveřový vůz bude uveden na trhy v Evropě, Rusku a v Číně. V duchu principů internacionalizace projde kompaktní liftback pro každý z těchto regionů specifickými modifikacemi. Indický trh navíc získá svou vlastní variantu v podobě kompaktního sedanu." informoval mluvčí automobilky Evžen Krauskopf a dodal, že tyto kroky přiblíží společnost Škoda k cílům Růstové strategie 2018, které byly vytyčeny loni.

Tato strategie určuje, že do roku 2018 plánuje automobilka posílit své prodeje na 1,5 milionu vozů.

"MissionL odhaluje podobu našeho nového kompaktního modelu. Velmi přesně ukazuje, kudy se bude ubírat cesta naší značky. Světová premiéra ve Frankfurtu dává jasný signál, že Škoda teď jede na plný plyn. V nejbližších dvou až třech letech budeme představovat každých šest měsíců nový vůz," prohlásil předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland.

Růstová strategie 2018 automobilky počítá s tím, že od poloviny roku 2013 se bude model Yeti pro místní trh vyrábět také v Číně. Od roku 2013 zde bude Škoda ve spolupráci se Shanghai Volkswagen produkovat i nový kompaktní model. Počet modelů vyráběných v Číně se tak zvýší na pět.

Také v Rusku dojde k rozšíření produkce a to díky partnerství koncernu Volkswagen s ruskou Automobilkou GAZ Group. V posledním čtvrtletí roku 2012 začne z linek v závodě GAZ v Nižním Novgorodu sjíždět model Yeti. Už v letošním roce pak v Indii odstartuje výroba zcela nového kompaktního sedanu.

Pozornost je věnována také tradičním trhům - evropskému a domácímu českému. V hlavním závodě v Mladé Boleslavi se bude v budoucnu vedle Fabie a Octavie vyrábět ještě třetí model, čemuž se odpovídajícím způsobem přizpůsobuje navyšování kapacity výrobních linek. V závodě ve Vrchlabí bude Škoda od konce roku 2012 vyrábět automatickou dvouspojkovou převodovku DQ200.

Tématické zařazení:

 » Auto