V neděli ukončí TV Nova analogové vysílání - Technika - Český Metropol

Technika

V neděli ukončí TV Nova analogové vysílání

ČESKÁ REPUBLIKA | V neděli 12. 2. 2012 ukončí TV Nova analogové televizní vysílání z posledních analogových vysílačů v územní oblasti Zlín a Jeseník. Poslední analogové vysílače na Zlínsku a Jesenicku, ze kterých vysílala již jen TV Nova, budou vypnuty v neděli 12. 2. 2012.

 

Dále bude k dispozici již pouze digitální vysílání.
„Na příjem zemského digitálního vysílání je třeba televizor s vestavěným digitálním tunerem, nebo pořídit ke staršímu televizoru set-top-box. Dle průzkumů z konce minulého roku je však většina veřejnosti na příjem digitálního vysílání již dlouho připravena,“ říká Tadeáš Novák, tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání.
Pro zajištění bezproblémového přechodu ze zemského analogového televizního vysílání na digitální bude i po vypnutí k dispozici bezplatná informační telefonní linka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv.
„Dle našich zkušeností z dříve vypínaných oblastí řeší část televizních diváků komplikace s přechodem na digitální vysílání až po termínu vypnutí. Proto budeme situaci dále pečlivě sledovat, vyhodnocovat a samozřejmě také zajišťovat služby webu a bezplatné informační linky,“ říká národní koordinátor Zdeněk Duspiva.
„Dokončit je třeba i projekt podpory sociálních a zdravotních ústavů, který jim již od počátku digitalizace úspěšně pomáhá zvládat problémy spojené s přechodem z analogového na digitální vysílání,“ dodává Duspiva.
Vypínání na Zlínsku a Jesenicku se týká zejména analogových vysílačů Zlín – Tlustá Hora a Uherský Brod – Velká Javorina. Vypnuty budou ale i další menší analogové vysílače.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Technika  » Technika