Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Do Vladimiru s obchodní misí

Ikona

9. září 2008 - V roli pošťáka se v ruském Vladimiru ocitl náměstek primátora Jan Řeřicha. Na oslavách 850 let založení města Vladimir ho poblíž slavné místní katedrály oslovila žena s žádostí o to, zda by mohl osobně doručit dopis jedné Ústečance. „Obě ženy si kdysi dopisovaly a já jsem byl požádán, abych jejich kontakt pomohl obnovit. Rád jsem to udělal“, řekl Řeřicha.

Stříbro a bronz českých cyklistů na pevném kilometru

Ikona

9. září 2008 - Peking | Cyklisté Jiří Bouška a Tomáš Kvasnička vybojovali na velodromu Lao-šan dvě medaile v závodě na jeden kilometr s pevným startem. Jako první získal bronz osmnáctiletý Kvasnička v kategorii CP3, o chvíli později vyjel stříbro Bouška ve skupině cyklistů s lehčím handicapem. Oba čeští reprezentanti se přitom dokázali prosadit v závodech, ve kterých padaly světové rekordy.

Jana Fesslová získala bronzovou medaili v hodu diskem

Ikona

9. září 2008 - Peking | Jana Fesslová v dnešním dopoledním atletickém bloku vyhrála bronzovou medaili v hodu diskem atletek ze tří sloučených kategorií F54-56. O bronz bojovala s dvěma Číňankami, nad kterými měla celý závod jen minimální bodový náskok. První skončila Němka Marianne Buggenhagenová, která hodem dlouhým 27,80 metru vytvořila světový rekord.

Zahrada Čech se kvapem blíží

Doprovodný obrázek

9. září 2008 - Litoměřice | Největší český zahrádkářský veletrh Zahrada Čech 2008, který letos vstupuje do 32. ročníku, již klepe na dveře. Brány zdejšího výstaviště budou otevřeny pro zahrádkáře a milovníky přírody od 19. do 27. září. Bude na ně čekat nabídka všeho, co je třeba k provozu ušlechtilých koníčků na zahradě, v sadu či kolem chalupy. K tomu tradičně patří přehršel doprovodných programů, jež přispívají k zahrádkářské osvětě či k obyčejnému pobavení.

Plavkyně Běla Hlaváčková obhájila zlato z Atén

Ikona

8. září 2008 - Peking | Bronzová medailistka z úvodního dne paralympijských her, plavkyně Běla Hlaváčková, má medaili i ze svého druhého startu ve Vodní kostce. Na trati 50 m znak zaplavala nový paralympijský rekord a pověsila si na krk zlatou medaili.

Cyklista Jiří Ježek zlatý ve stíhacím závodě

Ikona

8. září 2008 - Pekind | Druhou zlatou medaili pro Českou republiku na paralympijských hrách v Pekingu vyjel na velodromu Lao-šan cyklista Jiří Ježek ve stíhacím závodě na 4 kilometry v kategorii LC2. V přímém souboji o zlato se světovým rekordmanem Robertem Alcaidem ze Španělska byl český reprezentant o více než tři vteřiny rychlejší.

První zlatá medaile pro Českou republiku zásluhou atletky Evy Kacanu

Ikona

8. září 2008 - Peking | První českou vítězkou na paralympijských hrách v Pekingu je Eva Kacanu. Třiačtyřicetiletá atletka vyhrála soutěž ve vrhu koulí sloučených kategorií 54 – 56. Výkonem 6,73 metru navíc stanovila nový světový rekord v této disciplíně.
Už po prvních třech pokusech, které slouží ke zúžení startovního pole na osm soutěžících, byla česká atletka na prvním místě díky osobnímu rekordu 6,59 metru, který si zapsala hned prvním pokusem. Díky tomuto výkonu navíc měla jistotu zlaté medaile ještě před druhou polovinou soutěže, protože ani jedna z jejích soupeřek nedokázala mistryni světa z Assenu překonat. Eva Kacanu tak mohla svou šestici pokusů zkompletovat v klidu, s vědomím prvenství v soutěži.

Soutěž Bezpečně do školy pokračuje už počtvrté

Ikona

7. září 2008 - Praha | Středočeský kraj zahajuje v pořadí již čtvrtou interbnetovou soutěž Bezpečně do školy, zaměřenou na znalost dopravních předpisů na silnicích. Projekt navazuje na předchozí tři soutěže věnované znalostem dopravních předpisů a poskytování první pomoci. Patronku soutěže je stejně jako v minulých letech zpěvačka Lucie Bílá.

Česká republika má dvě bronzové medaile z plavání

Ikona

7. září 2008 - Peking | Hned první den 13. letních paralympijských her získala česká výprava dva cenné kovy. Ve Vodní kostce vybojoval bronz nejprve v závodě na 100 m volným způsobem Jan Povýšil, chvíli po něm obsadila třetí místo ve stejné disciplíně Běla Hlaváčková.

Metrostav si v Krásném Březně vychovává zedníky a tesaře

Ikona

7. září 2008 - Ústí nad Labem | Nepříznivý demografický vývoj s klesajícím počtem žáků na základních a tudíž i středních školách nutí hledat školská zařízení a jejich zřizovatele cesty k naplnění míst i učebních oborů na středních školách. Právě ISŠ stavební v krajském městě začala spolupracovat v minulém roce s Metrostavem, a.s. a výsledkem je zajímavá podpora této renomované stavební společnosti učňům stavebních profesí. Žáci prvního ročníku, čtyřiadvacet zedníků a sedm tesařů, vybraní pečlivě stavební firmou, pedagogickými poradci, školou a rodiči, uzavřeli smlouvy s Metrostavem o vzájemné spolupráci. Žáci, kteří si budoucí povolání vybrali zodpovědně, pocítí nebývalé výhody jakéhosi stipendia od Metrostavu. Budou dostávat v průběhu odborného vzdělávání např. zdarma jízdenky MHD, obědy, učební pomůcky, nářadí i oblečení, mimoústečtí i bezplatné ubytování ve školním „intru“. Nejúspěšnější absolventy ISŠS čeká rovněž zajímavý cílový finanční bonus od Metrostavu a záruka budoucího uplatnění u této firmy. Samozřejmě, že ve smlouvě se žáci, respektive jejich zákonní zástupci, zaváží, že po dokončení odborného vzdělání budou mladí odborníci pracovat nejméně dva roky právě v Metrostavu.

Cyklista Jiří Bouška neobhájil bronz z Atén ve stíhacím závodě

Ikona

7. září 2008 - Peking | Cyklista Jiří Bouška skončil ve stíhacím závodě na tři kilometry kategorie CP 4 těsně pod stupni vítězů. Pro bronzovou medaili na velodromu Lao-šan si dojel jeho soupeř z malého finále, Španěl César Neira. Souboj o zlato rozhodlo pouhých 13 setin sekundy, o které byl na oválu rychlejší Australan Christopher Scott před Macaši Ishiim z Japonska.
Jiří Bouška tak neobhájil bronzovou medaili ze stejné disciplíny z paralympijských her v Aténách. V Pekingu přitom mohl být prvním českým medailistou. „Jsem trošku naštvaný, protože když už je ve hře medaile a jste k ní tak blízko, čtvrté místo zamrzí. Ale myslím, že jsem svou kůži nedal lacino a nemám se za co stydět. Neúspěch to rozhodně není,“ zhodnotil osmadvacetiletý reprezentant svůj první start v Pekingu.