Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Poniklá je Vesnicí roku Libereckého kraje

Ikona

21. září 2008 - Liberecko | V letošním ročníku soutěže Vesnice roku 2008 v Libereckém kraji zcela zaslouženě zvítězila obec Poniklá v semilském okrese. O tom, že je to pravda, se může přesvědčit každý, kdo do této Podkrkonošské, vzorně upravené obce zavítá

Finálové drama rozjeli nejrychleji Vorba a Polák Li-sowski

Doprovodný obrázek

21. září 2008 - Brno | Finálové drama dvanáctého ročníku Česká pojišťovna – Škoda Octavia Cupu bylo rozehráno. Jezdci na brněnském automotodromu v posledním pátém pohárovém podniku, který se koná v rámci programu Podzimní ceny Brna, absolvovali volný trénink a kvalifikaci, jež určila jejich postavení na startovním roštu pro předposlední závod letošní sezóny. Z pole position do něho po nádherné kvalifikační bitvě vyjede Michael Vorba následován Polákem Mateuzsem Lisowskim a Janem Dostálem. Až z šesté pozice bude startovat vedoucí pilot průběžného pořadí Petr Fulín.

Mladý houslista Vodička vyhrál evropskou soutěž

Ikona

19. září 2008 - Praha | Teprve 19-letý houslista Jiří
Vodička sklízí ty největší úspěchy na světových pódiích. Nyní vyhrál
evropské kolo mezinárodní soutěže virtuosů "Young Concert Artis". Jde
o prestižní soutěž světové americké agentury se sídlem v New Yorku, v
Lipsku proběhl již 13. ročník.

V Černé Hoře poklepali základní kámen nového Hotelu Sladovna

Ikona

18. září 2008 - Černá Hora | Pivní lázně, bazén, solná jeskyně, kongresové sály i muzeum pivovarnictví budou součástí Hotelu Sladovna, který vznikne do dvou let v prostorách Pivovaru Černá Hora. Celá akce přijde na více než sto miliónů korun, téměř polovinu získali Černohorští z evropských peněz. Slavnostní poklepání základního kamene se uskutečnilo v úterý v Centru Sladovna za účasti čestných hostí.
„Před čtyřmi roky jsem začal uvažovat nad tím, co udělat s nevyužitým historickým průmyslovým objektem v našem areálu, který v minulosti sloužil k vaření piva, jeho součástí byla sýpka, sladovna, choval se tam také dobytek. Pochází z roku 1680, postavil ho Karel Eusebius z Lichtensteinu v době rozkvětu svých průmyslových podnikatelských aktivit a od roku 1890 je nevyužitý,“ řekl majitel pivovaru Jiří Fusek s tím, že jeho záměrem bylo vymyslet něco užitečného. „Výrobní část, sklad. Prohlížel jsem si budovu z různých úhlů pohledu, až mě napadlo přestavět ho na hotel. V našem okolí totiž absolutně chybí ubytovací kapacity. Přestože Blanensko, Boskovicko a Moravský kras jsou turisticky velmi atraktivní regiony, mají bohužel slabou infrastrukturu. Chybí tady zařízení, který by nabídlo kvalitní ubytování jako ve velkých městech, ale za venkovské ceny,“ doplnil Fusek.

V Brně zazáří hvězdy světového ledu

Ikona

18. září 2008 - Brno | Milovníci krasobruslení se mají na co těšit. V září přijede do Brna olympijský vítěz Jevgenij Pljuščenko a předvede spolu s dalšími skvělými krasobruslaři svoji show.

Studenti tvořili na téma „Znáte A. P. Čechova?“

Ikona

18. září 2008 - Plzeňsko | Již druhým ročníkem pokračovala mezinárodní studentská soutěž kulturního plakátu na téma „Znáte A. P. Čechova?“ Studenti z převážně uměleckoprůmyslových škol měli za úkol vytvořit plakát na libovolnou divadelní hru A. P. Čechova. Stejně jako loni, kdy se tato soutěž konala na téma William Shakespeare, jsou pořadateli Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček a Súkromá stredná škola dizajnu v Bratislavě.

Město vybuduje na Špilberku jezírko

Ikona

18. září 2008 - Brno | Město Brno zahájilo poslední etapu rekonstrukce historického a centrálního parku na Špilberku, kde denně projdou stovky Brňanů, aby si odpočinuli od všednodenních záležitostí. Park se začal opravovat od roku 1995.
„V roce 2011 oslaví park Špilberk 150. výročí od svého založení. Byli bychom rádi, kdyby rekonstrukce parku, která započala v roce 1995, byla ukončena a park by tak mohl důstojně reprezentovat 17 hektarů plochy veřejné zeleně ve středu města,“ zdůraznil význam další rekonstrukce parku primátor města Roman Onderka.

Hejtman kraje poděkoval za práci starostům všech obcí v regionu

Ikona

18. září 2008 - Ostrava | Počtvrté a naposledy v tomto volebním období se setkali hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský spolu s ředitelkou krajského úřadu Evou Kafkovou s primátory a starosty obcí, měst a městysů našeho regionu. Jednání v ostravském hotelu Atom mělo kromě pracovního také slavnostní ráz. Hejtman kraje se chtěl s představiteli obcí právě v souvislosti s končícím volebním obdobím rozloučit.

Putovní výstava o olympiádách dětí a mládeže zavítala do Libereckého kraje

Ikona

18. září 2008 - Liberec | Do vestibulu budovy Krajského úřadu Libereckého kraje v Liberci dnes doputovala zajímavá výstava, kterou Český olympijský výbor připravil k pátému výročí fungování projektu Olympiády dětí a mládeže. Poprvé ji mohli návštěvníci zhlédnout vloni v Ústí nad Labem při příležitosti konání Her III. letní olympiády dětí a mládeže 2007.

Hejtman na Gymnázium v Děčíně nešetřil chválou

Ikona

18. září 2008 - Děčín | Na děčínském gymnáziu skončila po pěti letech pátá etapa prací rozsáhlé rekonstrukce. Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy, do ní investoval 45 milionů korun, když do předešlých etap ze svého rozpočtu uvolnil dalších 70 milionů. Podle hejtmana Jiřího Šulce, který byl ve středu 17. září hostem malé slavnosti u příležitosti ukončení všech prací, řekl, že je to v rezortu školství dosud nejvyšší částka, již Ústecký kraj investoval do své příspěvkové organizace.

Nezisková organizace se přestěhovala

Ikona

18. září 2008 - Ústí nad Labem | V úterý 16. září proběhlo stěhování největší ústecké neziskové organizace. Tou je Fokus, sdružení pro péči o duševně nemocné, které již 16. rokem poskytuje v ústeckém regionu zázemí klientům s psychiatrickou diagnózou.

Strana výpisu

... 2583 ...