Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Představují slavné vily Ústeckého kraje

Ikona

7. února 2008 - Ústecko / Nejslavnější vily, které na přelomu 19. a 20. století postavili v Ústeckém kraji významní podnikatelé i členové šlechtických rodin, se staly předmětem publikace a výstavní expozice. Konec 19. století byl na Ústecku charakterizován překotnou stavební aktivitou, ve které lze vystopovat všechny prvky historizujícího tvarosloví, od klasicizujících poloh po romantické.

Drinks Union a Univerzita J. E. Purkyně se navzájem seznamují se svým prostředím

Ikona

29. ledna 2008 - Ústí n. L. | Rozvoj společnosti si vyžaduje změny v přístupech ke spolupráci i mezi obory a odvětvími, které až dosud byly od sebe na míle
vzdálené. Dobrým příkladem toho, že je možné realizovat takový záměr na rovině vysoká škola – výrobní organizace, jsme nalezli v krajském městě na příkladu spolupráce Univerzity J. E. Purkyně s akciovou společností Drinks Union. Více nám prozradila tisková mluvčí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Jana Šiková.

Spolchemie v loňském roce s rekordními prodeji i ziskem

Ikona

17. ledna 2008 - Právě uplynulý rok byl pro Spolchemii úspěšný v ukazatelích hrubých tržeb i zisku. Nebyly to však
jen rychle rostoucí tržby i zisk, co tvořilo úspěch Spolchemie. Zdárně byly dokončeny a rychle uvedeny do provozu další výrobní kapacity – nová výroba epichlorhydrinu na bázi obnovitelných surovinových zdrojů, rozšíření produkce umělých safírů a zejména zdvojnásobení výkonu ve výrobě nízkomolekulárních epoxidových pryskyřic. Epispol II tak doslova Spolchemii katapultoval na třetí evropskou příčku producentů epoxidů.

Románek dostal finanční dar

Ikona

17. ledna 2008 - Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka a radní Vladimír Záhorský přijeli do chomutovské nemocnice předat fi nanční dar a kytici mamince a prvnímu občánkovi roku 2008.

Licence za 270 milionu Kč

Ikona

16. ledna 2008 - Společnost Web2Way ve spolupráci s pražskou finanční skupinou uvolnila na rok 2008 rovných 1000 eshop licencí v celkové sumě 270-ti miliónů korun.<br><br>
Více informací najdete na stránkách Web2Way koncem měsíce. Web zdarma může získat 100 firem v 10 oborech, které budou vybrány a uveřejněny na webu.

Získejte dárkem 106cm PLASMU TV

Ikona

11. ledna 2008 - Společnost Web2Way nabízí nyní při objednání eshopu do konce ledna krásný dárek, pod,ímkou je spolupráce, která ale naopak může pomoci oběma stranám.

Kde umí, tam umí - Výpřež restaurace

Ikona

2. ledna 2008 - Ne všude umí připravit kávu tak, jak se to očekává. Ne všude ji umí podávat tak, jak to chceme. Ale v této restauraci to umí skvěle. Restauraci vede pan Kopas, už zde je vidět, že si potrpí stejně jako u všeho co dělá, na kvalitní personál, na lidi co se umí chovat jak k lidem, tak znamenitě zvládají svou práci.

Zveme Vás do Julských Alp

Ikona

22. prosince 2007 - Tak jako jezdí lidé v létě pravidelně k moři, jsou tací, kteří dávají v zimě přednost sněhu na zahraničním horách. Vede je k tomu především větší jistota, že když v Česku bude obleva, v zahraničí ve vyšších polohách sníh vydrží. Otázkou jsou rovněž služby a větší atraktivita tamních lyžařských center.

Zapomeňte na bolesti těla a duše

Ikona

20. prosince 2007 - Ústecko| Stále méně pohybu a o něco více stressu, to je problém provázející současnou českou populaci. Mnozí lidé si tento způsob života uvědomují a snaží se ho změnit. Prvním krokem může být ochota naslouchat odborníkům a být ochoten změnit vžitý stereotyp.To se týká např. preventivních prohlídek u lékaře či využívání zdravotnických a regeneračních služeb. Řada z nás pochopila, že prevence je rozhodně lepší než pozdější často složitá a náročná léčba.

Takový společenský titul na trhu chyběl

Doprovodný obrázek

20. prosince 2007 - Libor Zajíček společně s manželkou Heidi a programovým ředitelem rádia Fajn North Music Michalem Srokou a s dvojicí Těžkej Pokondr (snímek dole).

Z Teplic na Mauricius

Doprovodný obrázek

20. prosince 2007 - Teplicko| Móda je zajímavý fenomén ovlivňující člověka po celý jeho život. Tvoří ji lidé, kteří mají v sobě vzácný dar představivosti a fantazie a navíc jsou mimořádně aktivní a pracovití. Středem módy jsou předváděcí mola ve světových metropolích, na kterých se předvádějí nejúžasnější modely od renomovaných návrhářů. Málo kdo však ví, že i oni začínali v malém ateliéru či dílně a postupně se začali prosazovat výš. Platí to i o českých tvůrcích, kteří si dokázali získat pozornost doma i ve světě. Patří mezi ně manželé Moravcovi z Teplic.

Strana výpisu

... 590