Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Obří kraslice na zámku se stala českým rekordem

Ikona

25. března 2008 - Jirkov/ Chomutovsko – Obrovskou kraslici, která si vysloužila český rekord, pomalovaly v neděli děti na zámku Červený Hrádek na Chomutovsku. Své výtvory malí návštěvníci velikonoční akce namalovaly na dvoumetrové vajíčko vyrobené z novinového papíru,technické pěny, pletiva a sádry. Pomalování obří kraslice bylo součástí akce Velikonoce na zámku. Ta ukázala tradice a zvyky svátků jara.

Novomanželé slavili v hornickém muzeu

25. března 2008 - Pavla a Miroslav Fótyiovi z Mostu pozvali svatebčany na oslavu do Podkrušnohorského technického muzea v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III.

Vodárenská společnost čistila vodojem

Ikona

19. března 2008 - Teplice – Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK) Teplice v minulých dnech čistily největší vodojem v regionu, který spravuje. Tím je objekt Doubravka III s kapacitou dvanáct tisíc metrů krychlových vody. „Frekvence mytí vodojemů je různá, záleží na chování a povaze vody,“ prozradil generální ředitel vodárenské společnosti Ondřej Beneš. „Provádí se však minimálně jednou ročně,“ doplnil provozní ředitel Jaroslav Živec. Mytí, čištění a dezinfekce vodojemu trvá několik dní. Teplický vodojem patří se svým objemem 12 tisíc metrů krychlových k největším, které společnost SčVK spravuje.Vodu přijímá až z přehrad v Přísečnici na Chomutovsku a Fláje na Mostecku. Napojen je na dispečink v Mostě. Celkově spravují Severočeské vodovody a kanalizace Teplice 1260 vodojemů. (ben)

Velikonoce ve znamení kraslic

Ikona

16. března 2008 - Text: Jana Smutná Foto: Jiří Severský - Libotenice | Zeptáte-li se kohokoli, proč má rád Velikonoce, nejčastěji se dočkáte odpovědi: „Protože to jsou svátky jara.“ Takový byl skutečně jejich prapůvodní význam. Jako slavnost zmrtvýchvstání Ježíše Krista se slaví zhruba 2 tisíce let a jsou nejvýznamnějším svátkem církevního roku.

Unikátní odkrývání fresek v kadaňském klášteru Čtrnácti svatých Pomocníků

Doprovodný obrázek

12. března 2008 - Ohleduplná a mimořádně zdařilá rekonstrukce Františkánského kláštera v Kadani byla před čtyřmi lety vyhlášena Stavbou roku 2004 Ústeckého kraje (i se zřetelem k jeho novému využití) a pokračují v něm nadále další unikátní práce – odhalování a postupná rekonstrukce vzácných fresek, tedy nástěnných maleb.

Ústecká zoo o měsíc dříve prodlužuje otevírací dobu

Ikona

6. března 2008 - Ústí nad Labem – O měsíc dříve se v ústecké zoologické zahradě prodlouží otevírací doba. Zatím jen o víkendech. Už od prvního března si mohou návštěvníci zvířátka užívat až do 18 hodin. „Díky vysoké návštěvnosti, která souvisí jednak s počasím a jednak se zvyšující se atraktivností naší zoologické zahrady, dochází k prodloužení otevírací doby,“ řekla mluvčí zahrady Ing. Věra Vrabcová.

DUCATI znamená adrenalin a dobrá káva potěší vždy

Doprovodný obrázek

4. března 2008 - Kdo by si řekl, že DUCATI je obyčejná motorka, zřejmě tuto značku nezná. Na včerejší prezentaci v Praze jsme mohli shlédnout nově představenou motorku a k tomu pít již námi známou kávu CAFFE08.

Snědl pětapadesát knedlíků a vyhrál

Ikona

4. března 2008 - Varnsdorf/Děčínsko – Soutěž Varnsdorfský otesánek již po šesté vyhrál její organizátor Miloš Janček a výkonem 55 knedlíků s gulášovou omáčkou pokořil ostatní účastníky. Sice se snažil o rekord, ale ten mu nevyšel. Rekordmanem je se 65 knedlíky Kamil Hamerský, který je spořádal v roce 2004.

V chomutovském zooparku čekají čápy

Ikona

3. března 2008 - Chomutov - Nejen o zvířata, které v chomutovském Podkrušnohorském lesoparku chovají v zajetí, starají se jeho pracovníci také o volně žijící zvířata, kterým pomáhají spoluvytvářet vhodné podmínky pro život na území zooparku.

Za deset let horníci pomohli regionu 300 miliony

Ikona

3. března 2008 - Most, Chomutov - V loňském roce podpořila Mostecká uhelná a.s. region Mostecka a Chomutovska téměř 30 miliony korun. Od roku 1998 pomoc regionu představuje už více než 330 milionů korun.

Pohybem ke kráse

Ikona

2. března 2008 - Stále ještě novotou vonící Sportovní hala v Teplicích – Na Stínadlech přivítala v závěru uplynulého měsíce již třetí zastavení postupové soutěže o titul Miss Aerobic Tour 2008. Proběhla ve třech věkových kategoriích, z nichž největší zájem byl pochopitelně o tu poslední, kde se soutěžilo o postup do květnového semifi nále v Praze. Porota měla nelehký úkol – vybrat z více než 80 přihlášených pouhých pět nejlepších.

Strana výpisu

... 588