Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Za deset let horníci pomohli regionu 300 miliony

Ikona

3. března 2008 - Most, Chomutov - V loňském roce podpořila Mostecká uhelná a.s. region Mostecka a Chomutovska téměř 30 miliony korun. Od roku 1998 pomoc regionu představuje už více než 330 milionů korun.

Pohybem ke kráse

Ikona

2. března 2008 - Stále ještě novotou vonící Sportovní hala v Teplicích – Na Stínadlech přivítala v závěru uplynulého měsíce již třetí zastavení postupové soutěže o titul Miss Aerobic Tour 2008. Proběhla ve třech věkových kategoriích, z nichž největší zájem byl pochopitelně o tu poslední, kde se soutěžilo o postup do květnového semifi nále v Praze. Porota měla nelehký úkol – vybrat z více než 80 přihlášených pouhých pět nejlepších.

Chomutov hostil finále Missis ČR

Ikona

1. března 2008 - Chomutov | V Městském divadle v Chomutově se uskutečnilo fi nále soutěže Missis ČR 2008 o nejsympatičtější maminku a nejsympatičtější dítě.

Na vlastní kůži zažijete pocity horníků v podzemí

Ikona

27. února 2008 - Most – Kopisty - S prvním březnem se otevře Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech u Mostu, v areálu bývalého dolu Julius III. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži pocity, které denně zažívali horníci v hlubinné šachtě, s jakými stroji a v jakém prostředí pracovali. To vše zažijí bez toho, aby museli sfárat pod zem, v ukázkové štole.

Po článku v Severočeském Metropolu CAFFE08 boduje

Doprovodný obrázek

22. února 2008 - Článek, resp. rozhovor, který byl v předminulém čísle s panem Frühaufem, měl takový ohlas, že si firmu CAFFE08 pozvali do casina v hotelu President a akce měla velký úspěch.

Staročeská zabijačka

Ikona

19. února 2008 - Ústí nad Labem/ Pravá staročeská zabijačka již pomalu opouští český venkov. Jde však o tradici, které není radno se zbavovat. Přesvědčit se o tom budou moci všichni, kteří tuto sobotu 23. února od 12:00 do 16:00 navštíví pivovar Zlatopramen v Ústí nad Labem. „Chceme návštěvníkům ukázat, že tradice staročeských zabijaček má své kouzlo. Tradiční zabijačka, dobrá zábava a pivo, které se vaří tradičním způsobem, navíc k sobě neodmyslitelně patří,“ řekl Josef Vejlupek, manažer pro komunikaci skupiny Drinks Union, která pivo Zlatopramen vaří.

V českých kuriozitách nechybí Chomutov

Ikona

18. února 2008 - Chomutov – Město Chomutov se prezentuje v knize Kuriozity po Česku aneb jednou nohou v nebi. Městu patří v knize dvě strany s podtituly Pod nebeskou klenbou chrámu a Na ochozu městské věže.

V Bílině byl překonán český rekord v počtu donesených jednohubek

Ikona

18. února 2008 - Dům dětí a mládeže v Bílině se může pochlubit překonaným českým rekordem. Na Valentýnský ples, který se konal v sobotu 16. února 2008, bylo přineseno celkem 9 398 ks rohlíkových jednohubek. Bílina tak překonala Lázně Bohdaneč, kterým se podařilo nashromáždit 1 100 ks jednohubek.
Na výrobě rohlíkových jednohubek se podílelo celkem 60 lidí a zpracovalo se cca 627 rohlíků. Nejvíce kusů rohlíkových jednohubek dodala Eliška Růžičková z mateřské školky, v počtu 2 724 ks a zaslouženě získala věcnou cenu.
Rekordu byl přítomen Miloš Vosyka z agentury Dobrý den, který provedl slavnostní zápis do České knihy rekordů.
„Jsme příjemně překvapeni, kolik lidí se do rekordu zapojilo. Náš Dům dětí a mládeže vyrobil 1 500 ks rohlíkových jednohubek a zbytek dodali bílinští občané. Tímto jim všem děkuji, že nám pomohli překonat český rekord,“ uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže Krista Sýkorová.
Záštitu nad celou akcí převzal starosta města Bíliny Josef Horáček.

Žákům devátých tříd přednáší Radim Uzel

Ikona

13. února 2008 - Teplice / Minimálně 200 žáků devátých ročníků ze 30 základních škol na Teplicku se v průběhu dvou dnů vystřídalo na 6 přednáškách sexuologa Radima Uzla, prezidenta Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Šlo o aktivitu Jana Lišky, vedoucího Oddělení dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Pedagogicko psychologické poradny Ústeckého kraje se sídlem v Teplicích. „V březnu se zaměříme na problematiku sociálně vyloučených dětí a romské mládeže a v prostorách poradny v Lípové ulici uspořádáme výstavu výtvarných prací dětí z Chánova,“ uvedl Liška.(js)

Dveře do temnoty se jmenuje nový hororový filmový příběh Juraje Herze.

Ikona

13. února 2008 - Jak Severočeskému Metropolu prozradil v exkluzivním rozhovoru, točit se začne na jaře a režisér do hlavní ženské role obsadil pianistku, skladatelku a zpěvačku  Markétu Irglovou, nominovanou na cenu Gramy a Oskara za hudbu k filmu Once. „Slečna Irglová si přečetla můj scénář a byla nadšená. Dokonce kvůli němu odmítla i role v několika amerických filmech,“ potvrdil Herz. Ten ke spolupráci na chystaném snímku oslovil Dušana Kukala, který žije v Teplicích. (js)

Pablo Picasso (1881–1973)

Ikona

10. února 2008 - Tento článek necháváme v originálu a doplňujeme své. Zde se můžete podívat na zápisník, který používal známý malíř.

Strana výpisu

... 586

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.6%

 

Ne

41.8%

 

Zlepšuje se to

23.6%