Kultura - Český Metropol

Kultura

O sloučení mosteckého muzea a galerie rozhodnou zastupitelé

foto archiv

- Most/Ústí nad Labem | Krajští zastupitelé budou na svém pondělním jednání rozhodovat o možném sloučení dvou kulturních příspěvkových organizací Ústeckého kraje, Galerie výtvarného umění a Oblastního muzea v Mostě.

Hana Maciuchová namluvila příběh štěněte Robina

foto archiv

- Praha | Hana Maciuchová načetla humoristický román Zdeny Frýbové Robin. Audiokniha vyšla na cédéčku 5.října a vypráví o pražské rodině, jejíž poklidný život převrátí naruby originální foxteriér.

MOST! se poprvé představí v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem/Most | Nový komediální seriál MOST! scénáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského se poprvé představí divákům tam, kde se natáčel - v Ústeckém kraji. Speciální předpremiéry připravuje Česká televize ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje, a odehrají se v Ústí nad Labem a Mostě. Další projekce jsou pak naplánovány v Plzni, Ostravě a v Praze. Výtěžek ze vstupného poputuje na účet Hospice v Mostě.

Známý herec Batěk překvapen: Čím ho šokovala bývalá hlasatelka Tomsová a paní optička?

foto archiv

- Praha | Tak trochu “v šoku” byl divadelní, televizní a filmový herec Petr Batěk, kterého už tento týden uvidíme v kinech v hlavní roli nové komedie Jak se moří revizoři. Od bývalé hlasatelky a moderátorky Marie Tomsové se dozvěděl zajímavou zprávu, stejně jako následně od optičky Jany Slavíkové.

Režisérka a autorka Četnických humoresek se vrátila do školy

foto archiv

- Praha | Režisérka, scénáristka, producentka a autorka řady inscenací, filmů, ale i seriálů Pavlína Moskalyková se po desítkách let vrátila opět do školních lavic. A nutno podotknout, že se jí v prvorepublikové obecné škole v rámci unikátní road show k 100. výročí vzniku Československa Zažijte to znovu! velmi líbilo.

Do ČR poprvé míří mužský tbiliský operní sbor Suliko

foto archiv

- Praha | Naprosto unikátní vystoupení chystá gruzínský soubor sólistů 'Tbiliské opery' „Suliko“, který se poprvé představí v České republice. Jediný mužský “operní sbor” zapsaný na seznamech UNESCO vystoupí 9. listopadu 2018 v pražském Rudolfinu.

Le Palais Art Hotel Prague hostí špičkové fotografie

foto archiv

- Praha | Milan Žovin pořádá první vernisáž fotografií nazvanou Hříšná krásná ve spolupráci s vydavatelstvím Metropol a Ing. Jiřím Morštadtem, a to v luxusním pražském hotelu Le Palais Art Hotel Prague. Významný kulturní počin je naplánovaný na středu 10. října od 18.00 hodin.

Na Danceshock se české barvy neztratily

foto archiv

- Ústí nad Labem | Na zimním stadionu v Ústí nad Labem se uskutečnil 5. ročník mezinárodní soutěže Danceshock 2018, kterého se letos zúčastnilo přes 2000 tanečníků z 18 zemí a tří kontinentů. Na programu bylo Mistrovství světa ve street show a disco show a Světový pohár disco dance. Taneční maraton se konal za podpory Ústeckého kraje, přítomen byl krajský zastupitel Jaroslav Dubský.

Největší hvězdy flamenca poprvé v ČR

foto archiv

- Praha | Největší světové hvězdy flamenca - David Coria, Ana Morales se letos poprvé představí v České republice. Diváci a milovníci tohoto žhavého tance si je užijí na třech místech - v Brně, Praze a Hradci Králové. S kytarovým doprovodem předního španělského skladatele a hudebníka můžete zažít ohromující zážitek. Nepůjde jen o “obyčejné taneční představení”, ale o formu s názvem “Pallabra Y Gesto”, což je v českém překladu Slovo a gesto.

Michal David vyrazil na turné

foto Honza Král

- Slavkov | Hitmaker Michal David se vydal na své nové turné Open Air Tour 2018 pod širým nebem a jeho posledním koncertem byla zámecká zahrada ve Slavkově u Brna – Austerlitz.
Zahrada se zaplnila fanoušky, kteří se nemohli dočkat písniček jak svého mládí, tak i nových songů.
Na koncertu se představila nová kapela KVATRO, která Michala Davida doprovázela, a také speciální host – zpěvačka Markéta Konvičková. Zazněl tak jak společný duet jako i tvorba Markéty, a velký úspěch sklidila písnička Věry Špinarové v podání Markéty „Jednoho dne se vrátíš (Tenkrát na západě)“.
Víc jak 3500 lidi zpívalo písničky, někteří dokonce neodolali a tančili. Byla to úžasná show, fanoušci si vyžádali nejeden přídavek, koncert skončil obrovským aplausem.

Ministerstvo kultury otevře brány Nostického paláce v pátek 28. září 2018

foto archiv

- Praha | U příležitosti Dne české státnosti a svátku patrona české země Svatého Václava otevře Ministerstvo kultury v pátek 28. září 2018 v době od 10 do 17 hodin veřejnosti brány malostranského Nostického paláce.

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Další informace: