Kultura - Český Metropol

Kultura

Kamila Hübsch: Na koncertech si užívám atmosféru

foto archiv

- O Kamile Hübsch se často hovoří jako o “nové Ivetě Bartošové”. Jednak proto, že je jí vizuálně dost podobná, a pak hlavně proto, že zpívá z části její repertoár. Co je ale pozoruhodné, že má řadu svých věcí, které si dokonce sama píše. Co mladou, sympatickou a talentovanou zpěvačku baví, těší a co ji čeká nového? Na to se jí Metropol zeptal.

Zpěvačka Hanka Křížková se už těší na Vánoce

foto archiv H. Křížkové

- Praha | Vánoce má zpěvačka Hanka Křížková velmi ráda a snaží se je vždy strávit v klidu a pohodě. Než si ale bude moct udělat opravdu volno, čeká ji ještě mnoho talk show, recitálů a jiných vystoupení. Výjimkou letos nebude ani Praha, kde 16. prosince vystoupí v novém Divadle Na Maninách.

Road show k 100 letům republiky ZAŽIJTE TO ZNOVU! vidělo 40 tisíc lidí

foto archiv

- Praha | Unikátní, vzdělávací a zážitkový projekt Zažijte to znovu! v 17 českých a moravských městech je u konce. Hodonín, České Budějovice, Praha, Znojmo, Ostrava, Plzeň, Příbram, Děčín, Pardubice a další města se na jeden den vrátila o sto let zpět, aby připomněla atmosféru z doby vzniku Československa v roce 1918.

Václav Neckář slaví 75. narozeniny

foto Marija Kalinkina

- Mariánské Lázně | Václav Neckář slaví právě dnes 75. narozeniny. Už o uplynulém víkendu se pustil do oslav. Nebyly to pompézní narozeniny v Praze nebo nějaké velké hale. Paradoxně v západočeských Mariánských Lázních.

Ministr kultury udělil ocenění Artis Bohemiae Amicis

foto archiv

- Praha | Ministr kultury předal medaile Artis Bohemiae Amicis. Letos byla oceněna historička Markéta Pánková a klarinetista a skladatel Jiří Hlaváč.

O sloučení mosteckého muzea a galerie rozhodnou zastupitelé

foto archiv

- Most/Ústí nad Labem | Krajští zastupitelé budou na svém pondělním jednání rozhodovat o možném sloučení dvou kulturních příspěvkových organizací Ústeckého kraje, Galerie výtvarného umění a Oblastního muzea v Mostě.

Hana Maciuchová namluvila příběh štěněte Robina

foto archiv

- Praha | Hana Maciuchová načetla humoristický román Zdeny Frýbové Robin. Audiokniha vyšla na cédéčku 5.října a vypráví o pražské rodině, jejíž poklidný život převrátí naruby originální foxteriér.

MOST! se poprvé představí v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem/Most | Nový komediální seriál MOST! scénáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského se poprvé představí divákům tam, kde se natáčel - v Ústeckém kraji. Speciální předpremiéry připravuje Česká televize ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje, a odehrají se v Ústí nad Labem a Mostě. Další projekce jsou pak naplánovány v Plzni, Ostravě a v Praze. Výtěžek ze vstupného poputuje na účet Hospice v Mostě.

Známý herec Batěk překvapen: Čím ho šokovala bývalá hlasatelka Tomsová a paní optička?

foto archiv

- Praha | Tak trochu “v šoku” byl divadelní, televizní a filmový herec Petr Batěk, kterého už tento týden uvidíme v kinech v hlavní roli nové komedie Jak se moří revizoři. Od bývalé hlasatelky a moderátorky Marie Tomsové se dozvěděl zajímavou zprávu, stejně jako následně od optičky Jany Slavíkové.

Režisérka a autorka Četnických humoresek se vrátila do školy

foto archiv

- Praha | Režisérka, scénáristka, producentka a autorka řady inscenací, filmů, ale i seriálů Pavlína Moskalyková se po desítkách let vrátila opět do školních lavic. A nutno podotknout, že se jí v prvorepublikové obecné škole v rámci unikátní road show k 100. výročí vzniku Československa Zažijte to znovu! velmi líbilo.

Do ČR poprvé míří mužský tbiliský operní sbor Suliko

foto archiv

- Praha | Naprosto unikátní vystoupení chystá gruzínský soubor sólistů 'Tbiliské opery' „Suliko“, který se poprvé představí v České republice. Jediný mužský “operní sbor” zapsaný na seznamech UNESCO vystoupí 9. listopadu 2018 v pražském Rudolfinu.

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Další informace: