Kultura - Český Metropol

Kultura

Anička Slováčková má ráda žárlivost!

- Praha I Úspěšný muzikál Iago končí svou druhou sezónu a stěhuje se na Slovensko. Diváci tak mají do května poslední možnosti, kdy toto výjimečné představení vidět. Projekt z pera Janka Ledeckého vznikl s velkou mezinárodní účastí. Své síly spojili herci divadla Hybernia spolu s hvězdami bratislavské Nové scény. Iaga pak v obou česko-slovenských metropolích režíroval slavný americký režisér Robert Johanson. A jak samotní umělci hodnotí muzikál podle Shakespearovy tragédie Othello?

Divadlo Spejbla a Hurvínka slaví 90 let. Dřevění sympaťáci letos odmoderují zahájení Komedy festu

- Legendární divadlo Spejbla a Hurvínka dnes slavnostně pokřtilo své zbrusu nové projekty - nové CD „Hurvínkův kouzelný gramofon“ a speciální vzdělávací projekt pro školy a školky - „Divadlo S+H školám“. Oblíbené loutkové divadlo kromě toho představilo unikátní technologii chystané divadelní hry „Hotel Spejbl“ a pozvalo na 6. ročník plzeňského festivalu Komedy Fest 2019, kde na konci května Spejbl s Hurvínkem převezmou cenu za celoživotní přínos humoru na poli divadelním, filmovém a televizním.

Legendární zpěvačka Sandra míří do Česka!

- Praha I Legendární exsymbol 80. let, zpěvačka Sandra Cretu míří do Česka. Čekají ji u nás hned dva koncerty! Počátkem října vystoupí v pražské Lucerně a následně v příbramské Sportovní hale, kde nedávno vystoupil i Karel Gott.

Brzo 60letý zpěvák Petr Kotvald měl bouračku. FOTO uvnitř!

- Praha I Petr Kotvald oslaví letos životní jubileum. V létě bude mít svůj narozeninový koncert. Taky se ale svých kulatin nemusel dožít. V noci na dnešek měl bouračku. Naštěstí se vše obešlo bez zranění, odneslo to naštěstí jen jeho auto.

Moderátor Aleš Cibulka dostal neskutečný dárek!

- Praha I Aleš Cibulka sice zmizel jako stálý moderátor z televizní obrazovky, ale o diváky nemá nouzi. Moderuje v rádiu, jezdí talk show po republice, ale účastní se také jako host některých pořadů. Při jednom z nich dostal od nakladatele Pavla Mészárose doslova neskutečný dárek.

Má tohle Karel Gott opravdu zapotřebí? To už je vážně moc!

- Praha I Fanoušci Karla Gotta jsou v šoku. Když se před časem objevil na produktech jedné české textilní firmy vyrábějící ložní povlečení a přehozy, brali to všichni jako jistý 'únik' od běžné propagace a fanynky mohly s nadsázkou říkat, že " spí s Mistrem"! To, k čemu se ale propůjčil nyní, šokuje mnohé! Není to hodno zpěvákova jména, jeho kvalit ani pozice!

PETRA JANŮ hlásí: Jedeme dál a jede další část své tour!

- Praha I Jeden z hitů Petry Janů se jmenuje Jedeme dál! A přesně to teď hlásí do světa trojnásobná Zlatá slavice. Pokračuje ve své, loni zahájené tour, a to jak s kapelou Amsterdam, tak i se Smíchovskou komorní filharmonií. O diváky nemá tahle dáma rozhodně nouzi!

Marta Kubišová znovu nazpívala svůj největší hit!

- Praha I Marta Kubišová za svou kariéru nazpívala desítky legendárních písní, jedna se jí však stala osudovou. Jde o “Modlitbu pro Martu”. Není snad u nás člověk, který by ji neznal. Zpěvačka, která měla za minulého režimu dvacetiletý distanc a nesměla nic, před pár lety oznámila konec aktivní kariéry. Letos udělá výjimku a vystoupí na jediném koncertě! 

Houslista Svěcený po nucené čtvrtletní pauze hlásí návrat!

- Praha I Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený hlásí návrat a má velkou radost. Má k tomu důvod! Díky skvělým lékařům v Hradci Králové, svým přátelům a silné vůli, dokázal překonat hned dvě těžké etapy svého života. Nyní se těší na své fanoušky a milovníky vážné hudby, za kterými už zase míří!

Kristian Kodet v USA nezahálí, uspořádal výstavu a už se pomalu balí do ČR

- Florida I Nejprodávanější český malíř současnosti Kristian Kodet tráví už několik let zimní období ve svém domě na Floridě. Kdo by si však myslel, že chodí jen na pláž, pořádá párty a nebo jezdí po výletech, těžce by se spletl. Mistr nezahálí. Za sebou má měsíce práce na výstavu, kterou před pár dny zahájil velkolepou vernisáží.

Jiří Hrzán bude mít konečně svou sochu!

- Tábor I Letos v březnu by se svých 80. narozenin dožil Jiří Hrzán. Rodné město slavného a věčně usměvavého herce, jihočeský Tábor, se v novém složení radnice rozhodl, že zaplatí odlití jeho bronzové sochy, na kterou řadu let nemohlo sdružení Hrzán sobě sehnat dostatek peněz. Podobizna bude stát u rybníku Jordán, zezadu táborského gymnázia, které umělec navštěvoval.

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Další informace: