Kultura - Český Metropol

Kultura

Mireille Mathieu vyprodala dva pražské koncerty a oznámila další

- Francouzská šansonová zpěvačka Mireille Mathieu vyprodala dva pražské koncerty v pražském Kongresovém centru. Kromě toho pak vystoupila i na Pražském hradě za účasti prezidenta Miloše Zemana a stovek pozvaných hostí. Zároveň oznámila další koncert na příští rok.

Čerstvý držitel Ceny Anděl Miro Žbirka v novém klipu připomíná Formanův Konkurs i legendární Semafor

- Praha I Nový singl Mira Žbirky Každý chce byť naj z oceněného Double Alba ve videoklipu připomíná dobu slavného Semaforu a kultovní film Miloše Formana Konkurs, který měl premiéru před 55 lety. Stejně jako film, tak i klip se v režii Davida Žbirky natáčel v prostorách divadla a podobně jako ve filmu, i v klipu se objeví nejznámější osobnost této scény pan Jiří Suchý.

Herec Petr Batěk, který vydává další knihu veršů věnovanou pobodanému sportovci, napsal báseň o Neckářovi.

- Praha I Divadelní, televizní i filmový herec, ale také muzikant a básník Petr Batěk, vydává svou už třetí knihu veršů. Tahle však bude jiná - jak svým pojetím, tak charitativním podtextem. K tomu všemu teď ještě napsal i báseň o zpěváku Václavu Neckářovi. Co jej k tomu vedlo?

Jitka Asterová se šedesátky nebojí!

- Praha I Herečka a moderátorka Jitka Asterová oslaví letos životní jubileum. Stále hýří energií. Na svůj věk rozhodně nevypadá, a na rozdíl od mnoha kolegyň se rozhodla svůj věk brát s nadhledem sobě vlastním.

Janek Ledecký pojede své jarní turné! Zastaví se ve 14. městech

- PRAHA I Janek Ledecký na jaře 2019 absolvuje turné, kde přehraje své písně v akustických aranžích. Ačkoliv unplugged verze svých písní zařazuje na svých koncertech běžně, ať už na vyprodaných vánočních vystoupeních, v klubech či na festivalech, čistě akustická šňůra je pro něj a jeho kapelu novinkou.

Anička Slováčková má ráda žárlivost!

- Praha I Úspěšný muzikál Iago končí svou druhou sezónu a stěhuje se na Slovensko. Diváci tak mají do května poslední možnosti, kdy toto výjimečné představení vidět. Projekt z pera Janka Ledeckého vznikl s velkou mezinárodní účastí. Své síly spojili herci divadla Hybernia spolu s hvězdami bratislavské Nové scény. Iaga pak v obou česko-slovenských metropolích režíroval slavný americký režisér Robert Johanson. A jak samotní umělci hodnotí muzikál podle Shakespearovy tragédie Othello?

Divadlo Spejbla a Hurvínka slaví 90 let. Dřevění sympaťáci letos odmoderují zahájení Komedy festu

- Legendární divadlo Spejbla a Hurvínka dnes slavnostně pokřtilo své zbrusu nové projekty - nové CD „Hurvínkův kouzelný gramofon“ a speciální vzdělávací projekt pro školy a školky - „Divadlo S+H školám“. Oblíbené loutkové divadlo kromě toho představilo unikátní technologii chystané divadelní hry „Hotel Spejbl“ a pozvalo na 6. ročník plzeňského festivalu Komedy Fest 2019, kde na konci května Spejbl s Hurvínkem převezmou cenu za celoživotní přínos humoru na poli divadelním, filmovém a televizním.

Legendární zpěvačka Sandra míří do Česka!

- Praha I Legendární exsymbol 80. let, zpěvačka Sandra Cretu míří do Česka. Čekají ji u nás hned dva koncerty! Počátkem října vystoupí v pražské Lucerně a následně v příbramské Sportovní hale, kde nedávno vystoupil i Karel Gott.

Brzo 60letý zpěvák Petr Kotvald měl bouračku. FOTO uvnitř!

- Praha I Petr Kotvald oslaví letos životní jubileum. V létě bude mít svůj narozeninový koncert. Taky se ale svých kulatin nemusel dožít. V noci na dnešek měl bouračku. Naštěstí se vše obešlo bez zranění, odneslo to naštěstí jen jeho auto.

Moderátor Aleš Cibulka dostal neskutečný dárek!

- Praha I Aleš Cibulka sice zmizel jako stálý moderátor z televizní obrazovky, ale o diváky nemá nouzi. Moderuje v rádiu, jezdí talk show po republice, ale účastní se také jako host některých pořadů. Při jednom z nich dostal od nakladatele Pavla Mészárose doslova neskutečný dárek.

Má tohle Karel Gott opravdu zapotřebí? To už je vážně moc!

- Praha I Fanoušci Karla Gotta jsou v šoku. Když se před časem objevil na produktech jedné české textilní firmy vyrábějící ložní povlečení a přehozy, brali to všichni jako jistý 'únik' od běžné propagace a fanynky mohly s nadsázkou říkat, že " spí s Mistrem"! To, k čemu se ale propůjčil nyní, šokuje mnohé! Není to hodno zpěvákova jména, jeho kvalit ani pozice!

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Další informace: