Technika - Český Metropol

Technika

Více než třetina uživatelů chytrých telefonů si prý není vědoma rostoucích bezpečnostních hrozeb

Ikona

15. února 2011 - AMSTERODAM | Podle průzkumu společností AVG Technologies a Ponemon Institute si více než třetina uživatelů chytrých telefonů není vědoma rostoucích bezpečnostních hrozeb, která jsou spojena s používáním telefonů pro finanční transakce a ukládání osobních údajů. AVG o tom informovala v úterý. Studie také ukázala, že pouze 29 procent vlastníků chytrých telefonů zvažovalo stažení placeného či bezplatného antivirového software, který by jim pomohl ochránit své osobní elektronické zařízení.

Palubní kamery v autech jako zbraň proti agresivním řidičům

Ikona

31. ledna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Stále více motoristů kupuje palubní kamery kvůli agresivním řidičům. Soud by jejich záznam uznal jako důkaz. Informace přineslo pondělní vydání Hospodářských novin (HN). Slušní řidiči se začali bránit těm agresivním - nakupují palubní kamery, které lze upevnit do auta pod zpětné zrcátko. Nahrávka z kamery, jež snímá přes přední sklo celý průběh jízdy, může v případě setkání s "pirátem silnic" posloužit jako důkaz pro policii nebo soud.

Chytré telefony a tablety v roce 2011 v prodeji předstihnou klasické počítače

Ikona

19. ledna 2011 - Chytrých telefonů (takzvaných smartphonů), tabletů a netbooků se v roce 2011 prodá poprvé v historii více než tradičních počítačů, celkem by se těchto moderních zařízení mělo prodat více než 400 milionů kusů. Vyplývá to z analýzy auditorské a poradenské společnosti Deloitte zveřejněné ve středu. Podle analýzy je to však jen jeden z významných milníků v oblasti technologií, médií a telekomunikací, které analytici v roce 2011 očekávají.

Android patří k nejoblíbenějším a nejprogresivnějším platformám pro mobilní telefony

Ikona

6. ledna 2011 - SVĚT | Android OS patří mezi nejoblíbenější a nejprogresivnější platformy pro mobilní telefony a jeho popularita stále narůstá. Šéfredaktor odborného serveru Mobilizujeme.cz Luboš Srb uvedl, že denně si jej aktivuje přes 300 tisíc uživatelů. "Operační systém Android patří mezi nejoblíbenější platformy na trhu díky své otevřenosti a progresivnosti. Telefony s Androidem dokážou takřka cokoliv bez omezení.

Číňané vyvíjejí neviditelnou stíhačku

Ikona

5. ledna 2011 - PEKING | Číňané vyvíjejí první špičkovou stíhačku. Letoun bude vybaven technikou, která ho udělá neviditelným pro běžné radary, píše ve středu americký deník Wall Street Journal. Snímky letounu J-20 se objevily na čínských webových stránkách. Stíhačka nápadně připomíná americké letadlo F-22 Raptor, který společně vyrábí firmy Lockheed Martin, Boeing a Pratt & Whitney. Také F-22 používá "neviditelný" plášť Stealth.

Česká firma spustí výrobu textilie z nanovláken, která nepropustí ani viry

Ikona

23. prosince 2010 - LITVÍNOV | Firma Nanotex a její šéf podnikatel Jan Halada chtějí spustit výrobu textilie utkané z nanovláken dvěstěkrát slabších než lidský vlas, která nepropustí viry ani bakterie. Informují o tom čtvrteční Hospodářské noviny (HN). Litvínovská továrna se superpřesnými tkacími stroji by měla zahájit provoz v červenci příštího roku. Nyní se dokončuje hrubá stavba. "Už jsme proinvestovali asi 60 milionů korun, celková investice přesáhne 200 milionů korun," řekl Halada.

Armáda si na nové pušky počká. Zatím nevyhovují

Ikona

22. listopadu 2010 - PRAHA | Dodávka nových útočných pušek pro armádu se zpozdí minimálně o půl roku až rok, ministerstvo obrany tvrdí, že kvůli tvrdým škrtům na ně nemá peníze. Podle informací v pondělním deníku E15 je však skutečný důvod jinde: nově vyvinuté zbraně zatím nesplňují požadavky vojáků. Miliardovou zakázku vyhrála Česká zbrojovka Uherský Brod, jako druhá skončila belgická Fabrique Nationale de Herstal. Ta bude proti postupu české strany protestovat.

První 3D seriál odvysílají v Japonsku

Ikona

18. listopadu 2010 - TOKIO | První televizní seriál v 3D začne od ledna vysílat japonská satelitní televize Sky Perfect JSAT. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP. Seriál vypráví o životě na letecké kontrolní věži. "Technologie 3D nám poskytla realističtější a živější efekty," řekla herečka Ajako Kawaharová, která hraje hlavní ženskou postavu. "Myslím, že diváci mohou mít dojem, že jsou uvnitř věže." Formát 3D je označován za revoluční techniku a televize tohoto typu se v Japonsku rozmáhá.

Prodej mobilních telefonů ve světě stoupl meziročně o 35 procent, smartphonů dokonce o 96 procent

Ikona

10. listopadu 2010 - EGHAM | Prodej mobilních telefonů ve světě dosáhl ve třetím čtvrtletí tohoto roku 417 milionů kusů, což je o 108 milionů telefonů více než ve stejném období loňského roku. Informovala o tom poradenská společnost Gartner. Jde o meziroční nárůst o 35 %. Prodej tzv. chytrých telefonů dosáhl 19,3 % z celkového počtu prodaných mobilních telefonů ve světě. "Jde již o druhý dvouciferný meziroční růst v řadě, což ukazuje na dobrou spotřebitelskou poptávku," uvedla Carolina Milanesiová, viceprezidentka společnosti Garnter.

Microsoft uvolnil k veřejnému testování Service Pack 1 pro Windows 7

Ikona

2. listopadu 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Softwarová společnost Microsoft uvolnila k veřejnému testování aktualizaci Service Pack 1 (SP1) pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2 ve verzi Release Candidate, jde o poslední verzi před uvedením finální aktualizace. V úterý o tom informoval Vladimír Komjati z české pobočky Microsoftu. Do Service Pack přidal Microsoft dvě nové funkce týkající se virtualizace, a to Dynamic Memory a RemoteFX.

Prodej smartphonů výrazně roste, u Vodafonu už letos tvoří 40 procent prodaných přístrojů

Ikona

19. října 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Prodej chytrých telefonů, takzvaných smartphonů, výrazně roste, u mobilního operátora Vodafone letos tvoří už 40 procent všech prodaných mobilních telefonů. Operátor o tom informoval v úterý. Zatímco ještě na začátku roku byl jeden z deseti prodaných telefonů u Vodafone smartphone, na konci léta to byly už dva z pěti. Výrazně také klesla cena těchto přístrojů. Ještě před rokem stál nejlevnější chytrý telefon u Vodafonu přes deset tisíc, nyní je to cena okolo tři a půl tisíce korun.

Strana výpisu

11