Technika - Český Metropol

Technika

Na 16. ročníku CIAF vystoupí piloti ze 14 zemí

Ikona

11. srpna 2009 - HRADEC KRÁLOVÉ | Dosud 14 zemí včetně ČR potvrdilo svou účast na 16. ročníku Mezinárodního leteckého festivalu (CIAF), který proběhne 5. a 6. září na letišti v Hradci Králové. Novinářům to na úterní tiskové konferenci sdělili představitelé pořádající Czech Airshow Agency.

Internetová síť Netbox testuje rychlost 1 Gb/s

Ikona

9. srpna 2009 - BRNO (MEDIAFAX) - Společnost Smart Comp v současné době testuje na své internetové síti Netbox možnost rychlosti až 1 Gb/s, nabízet by ji mohla už na podzim. Informaci poskytli představitelé firmy. „Rychlost do výše 1 Gb/s umožní spustit služby blízké budoucnosti, mluví se o teleworkingu, virtualní kanceláři neboli práce z domu přenosem HD obrazu, či o sdílení pracovních ploch,“ uvedla k tomu Tereza Kyseláková z marketingu společnosti.

Český počítačový expert vnímá nový Windows 7 pozitivně

Ikona

7. srpna 2009 - PRAHA | Windows 7 od Microsoftu je operačním systémem, na který se mohou uživatelé těšit. Myslí si to Ondřej Ševeček z Počítačové školy Gopas. „Nový operační systém nabízí vylepšenou stabilitu a podporu hardware, výrazně vylepšené uživatelské rozhraní a lepší kompatibilitu se staršími aplikacemi, včetně virtualizace. Naše dlouhodobé testy i v ostrém provozu ukazují zvláště velké vylepšení výkonu na stejném hardware oproti starším Vista,“ popsal svoje zkušenosti Ševeček.

Raketoplán Endeavour přistál, počasí mu tentokrát přálo

Ikona

31. července 2009 - MYS CANAVERAL | Raketoplán Endeavour v pátek v 16.48 SELČ bezpečně přistál v Kennedyho vesmírném středisku na floridském mysu Canaveral, informuje americká vesmírná agentura NASA. Na mysu bylo příznivé počasí - téměř jasno bez bouřkových mraků.

T-Mobile začne v pátek prodávat nový iPhone 3GS

Ikona

30. července 2009 - PRAHA | Telekomunikační operátor T-Mobile začne v pátek prodávat na českém trhu dosud nejrychlejší a nejvýkonnější typ telefonu iPhone, 3GS. T-Mobile to uvedl ve čtvrtek ve své zprávě. Operátor nabídne model s pamětí 32 GB v černé barvě a zákazníci si jej budou moci pořídit od 11 499 korun včetně daně z přidané hodnoty (DPH).

Liberec je druhým městem v Čechách s připojením k internetu přes Wimax

Ikona

23. července 2009 - LIBEREC | České Radiokomunikace spustily v Liberci bezdrátové vysokorychlostní připojení k internetu pomocí technologie Wimax. Liberec je po Praze druhým městem v Čechách, ve kterém jsou služby na bázi této technologie dostupné, řekla mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová.

Raketoplán Endeavour se blíží k ISS, má lehce poškozený plášť

Ikona

17. července 2009 - MYS CANAVERAL | Americký raketoplán Endeavour se blíží k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), s níž se má spojit v pátek v 19:55 SELČ. Jak informuje server France 24, před tím provede tradiční "salto vzad", během nějž posádka ISS nasnímá plášť raketoplánu.

Raketoplán Endeavour se připravuje na šestý pokus o start

Ikona

15. července 2009 - MYS CANAVERAL | Americký raketoplán Endeavour se připravuje v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě na šestý pokus o start na misi, během níž má k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dopravit poslední část japonské vědecké laboratoře Kibo. Informuje o tom ve středu agentura Reuters.

Meziplanetární vesmírná sonda Ulysses ukončila svou misi

Ikona

1. července 2009 - LOS ANGELES | Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) oznámil, že v úterý oficiálně ukončil spojení se sondou Ulysses (Odysseus), která za 18 let ve vesmíru uletěla 8,85 miliardy kilometrů a téměř třikrát obletěla Slunce. Informuje o tom ve středu agentura Reuters.

Obrazem: Roudnické letíště hostilo již 10. Memoriál air show

Doprovodný obrázek

28. června 2009 - ROUDNICE NAD LABEM | Nebe nad letištěm v Roudnici nad Labem o posledním červnovém víkendu křižovaly historické i moderní letouny a helikoptéry. Uskutečnila se zde 10. Memoriál air show, která patří mezi největší letecké přehlídky v Česku.

V Pardubicích začala Aviatická pouť

Ikona

6. června 2009 - PARDUBICE | Na mezinárodním letišti v Pardubicích začala v sobotu Aviatická pouť. Areál letiště je po oba víkendové dny otevřen od osmi do 18 hodin. Dopoledne mohli návštěvníci využít k prohlídce statických ukázek a k vyhlídkovým letům přistavenými letadly a také vrtulníkem. "To je trochu méně obvyklá věc.

Strana výpisu

... 15