Technika - Český Metropol

Technika

Češi propadli navigaci v mobilech, jsou pátí na světě

Ikona

12. února 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Jeden a půl milionu lidí si za čtrnáct dnů od uvedení stáhlo navigaci do svého mobilu. Nokii tak vychází pokus o další průlom mobilního světa a výrobci klasických navigací jako Garmin nebo TomTom pomalu musí přehodnotit své byznys plány. Píší o tom páteční Hospodářské noviny (HN). "Nemůžeme říkat lokální čísla.

Rusové úspěšně otestovali novou stíhačku s technologií stealth

Ikona

29. ledna 2010 - MOSKVA | Nová ruská stíhačka využívající technologie stealth v pátek absolvovala úspěšný testovací let. Informuje o tom agentura Reuters. "Stíhačka fungovala velice dobře. Všechny naše očekávání o prvním letu byly splněny," prohlásila mluvčí společnosti Suchoj Olga Kajuková.
Stroj odstartoval z letiště ve východoruském Komsomolsku na Amuru a jeho let trval 45 minut.

Ruská supermoderní stíhačka poprvé vzlétne do konce měsíce

Ikona

27. ledna 2010 - MOSKVA | Rusko do konce ledna uskuteční první letecký test stíhačky páté generace, s níž chce Moskva konkurovat moderním americkým bojovým letounům. Ve středu o tom informovala agentura Reuters. Supermoderní stroj využívá technologii „stealth“, díky které ho mohou radary odhalit jen velice obtížně. První testovací let by měla stíhačka absolvovat dle zdroje z továrny do konce tohoto měsíce.

Němec prolomil ochranu mobilů čtyř miliard lidí

Ikona

31. prosince 2009 - BERLÍN | Německý expert na kryptologii Karsten Nohl (28) zveřejnil na webu detaily supertajného kódu pro šifrování hovorů v mobilech v síti GSM, kterou ve 212 zemích světa používají 4 miliardy lidí. Píše o tom ve svém čtvrtečním vydání deník Právo. Pět měsíců Nohl a jeho tým pronikali do algoritmu kódování.

Telefónica O2 a LG uvedou v novém roce na český trh telefon nabíjený sluncem

Ikona

17. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Výrobce mobilních telefonů LG Electronics a mobilní operátor O2 uvedou v prvních týdnech nového roku na český trh model GD 510. Přístroj bude disponovat zadním krytem PCB 100 s fotovoltaickými články, jako doplňkovým zdrojem nabíjení pro telefon, uvedl ve středu mluvčí O2 Martin Žabka.

Google chce na trh vstoupit s novým telefonem

Ikona

13. prosince 2009 - LOS ANGELES | Provozovatel nejvyužívanějšího vyhledávače světa, společnost Google, chce ještě v tomto roce začít prodávat nový mobilní telefon. Uvedla to v noci na neděli agentura Reuters s odvoláním na informace deníku Wall Street Journal (WSJ).
Podle WSJ chce Google zahájením prodeje vlastního mobilního telefonu obejít stávající prodejce z řad mobilních operátorů.

Přichází Windows 7, poslední šance pro Microsoft

Ikona

22. října 2009 - REDMOND | Ve čtvrtek dává společnost Microsoft na trh Windows 7 – novou verzi svého operačního systému. Na jejím úspěchu závisí budoucnost největšího světového výrobce softwaru, uvádí server BBC. S Windows pracuje 90 procent všech počítačů na světě. Podle odhadu firmy Microsoft využívá tento operační systém více než miliarda lidí.

Microsoft uvádí na trh celosvětovou novinku - Windows phone

Ikona

6. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Microsoft uvádí na trh celosvětovou novinku - Windows phone. V České republice bude Windows phone oficiálně představen 22. října, ale první zařízení v češtině budou dostupná již od příštího týdne, oznámil Microsoft v úterý. V úterý Microsoft oficiálně představil Windows phone s novou verzí operačního systému Windows Mobile 6.5.

Evropa spustila přesnější satelitní navigaci, GPS budou moci využít i slepci

Ikona

1. října 2009 - BRUSEL | Evropská unie uvedla do provozu tři satelity a 34 pozemních vysílačů navigačního systému EGNOS, který má za cíl upřesňovat polohu určovanou systémem GPS. Informuje o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Systém EGNOS zpřesní navigaci GPS. Její průměrnou odchylku sníží ze sedmi metrů na dva metry.

Zlaté Stránky uvedly na trh aplikaci pro iPhone

Ikona

1. října 2009 - PRAHA | Společnost Mediatel uvedla na trh katalogových vyhledávačů aplikaci pro iPhone. Firma o tom informovala ve čtvrtek.
Majitelé iPhonů tak získávají snadný a rychlý přístup do jedné z největších databází kontaktů na firmy a osoby v České republice.

V Brně začal strojírenský veletrh

Ikona

14. září 2009 - BRNO | V pondělí zahájil na brněnském výstavišti 51. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, k vidění jsou expozice 1 500 firem ze tří desítek zemí světa. Brány výstaviště se uzavřou v pátek 18. září. Letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu je poznamenán ekonomickou krizí stejně, jako všechny letošní veletržní akce.

Strana výpisu

... 14