Kamila Hübsch: Na koncertech si užívám atmosféru - Hudba - Český Metropol

Hudba

Kamila Hübsch: Na koncertech si užívám atmosféru

foto archiv

O Kamile Hübsch se často hovoří jako o “nové Ivetě Bartošové”. Jednak proto, že je jí vizuálně dost podobná, a pak hlavně proto, že zpívá z části její repertoár. Co je ale pozoruhodné, že má řadu svých věcí, které si dokonce sama píše. Co mladou, sympatickou a talentovanou zpěvačku baví, těší a co ji čeká nového? Na to se jí Metropol zeptal.

 

Kamilo, vy jste maličko netradiční úkaz: zpěvačka, která zpívá písničky Ivety Bartošové, dokonce i tak trochu vypadá, ale primárně máte své vlastní věci. Proč jste se ale rozhodla zpívat Ivetiny věci?

Ono jsem se nerozhodla tak úplně sama. Vzniklo to vše na popud fanoušků. Často se mi stávalo, že na mém vystoupení ke mně přišli fanoušci a říkali, že jsem podobná Ivetě Bartošové, že bych mohla zpívat její písničky. Já jsem tohle nikdy nechtěla, přišlo mi to hloupé, ale po její tragické smrti a větším nátlaku fanoušků slyšet její písničky jsem se rozhodla, že to zkusím. Reakce byly tak skvělé, že jsem se rozhodla zakomponovat pár Ivetiných písní do svého repertoáru. Někdy se stane, že si mě někdo pozve, abych zpívala jen její písničky. Nikoho tedy nekopíruji ani to nebyl úmysl. Jen zpívám její největší hity v mém podání. Jsem velmi ráda, že mohu Ivetiny překrásné písně připomenout, i když tady již není.

 

Kdy jste ke zpěvu přičichla?

První hudební krůčky začaly, když mi bylo 11 let a první úspěchy přišly v roce 2001 a 2004, kdy jsem vyhrála pěveckou soutěž Mladá píseň. Takový velký rozběh nastal v roce 2010, kdy jsem se na dráhu profesionální zpěvačky dala na plný úvazek. 

 

Co vás nejvíce baví. Hudba, texty, nebo samotné vystoupení - publikum, atmosféra atd…?

Nejvíce si užívám celkovou atmosféru a to, jak se usmívám a zpívám fanouškům, a oni se smějou zase na mě - jak spolu spolupracujeme během vystoupení. Dělá mi radost, že na ně mohu přenášet svoji pozitivní energii a udělat je na malý okamžik štastnými. Po koncertě je to ještě hezčí, když za vámi fanoušci chodí a vy máte pocit, že jste jako jedna velká rodina. Můj cíl je dělat energickou a pozitivní muziku tak, aby bavila.

 

Vaším vzorem jsou ale také německé hvězdy Helene Fischer nebo Beatrice Egli. Proč právě ony? 

Nejen, že se setkávám s tím, že jsem jim podobná vizuálně, ale i zpěvem, Možná proto jsem si je oblíbila. Zpívají totiž tak, jak chci zpívat u nás v České republice - přesně tenhle styl tady nikdo nedělá a chybí. Bohužel, je těžké ho zde prosadit. Zpívají rychlé písničky, pozitivně laděné s příjemnými texty - tedy člověka příjemně povzbudí a vytvoří úsměv na tváři - to dělám i já! 

 

A z českých zpěvaček, kdo je takovým vaším vzorem?

Asi to není náhoda, že to byla vždy Iveta Bartošová. 

 

Máte i své vlastní věci. Co se musí stát, abyste sedla a začala psát vlastní text (hudbu)? 

Mám více talent na skládání hudby. Dokážu si sednout k počítači a za den složit jednu píseň - opravdu! Mám v hlavě tolik krásných melodií.. Většinou je mám uložené v počítači a ani nevím, zda někdy vyjdou. S texty je to horší. To musím mít to správné rozpoložení a obvykle to zabere i týden. Poslední napsaný text byl k mé vánoční písničce - Vánoční, kterou jsme nazpívali s Evou Pilarovou. Většinou mě právě inspirují právě německé šlágrové hvězdy jako Beatrice Egli nebo Helena Fischer. 

 

ed časem jste udělala vánoční duet s Evou Pilarovou, který se hrál v rádiích. S kým dalším byste ráda zazpívala písničku?

Jsem ráda, že se občas mihla v rádiích, ale potěšilo by mě, kdyby se hrála více. Nebojím se říci, že je to jedna z nejhezčích vánočních písniček. Skládala jsem ji jeden den! Impulzem bylo to, že v rádiích na Vánoce hrají samé melancholické a pomalé písničky, a já chtěla přinést něco svěžího, pozitivně laděného. Vždy jsem si přála duet s mužským hlasem jako je třeba Karel Gott, Michal David, tak kdo ví…

 

Vystupovala jste letos na celé řadě akcí. Která vás zaujala nejvíce?

Nejvíce mě potěšilo vystoupení na Super Miss, kterou přenášela i ČT1. Cítila jsem se jako opravdová hvězda, byla jsem tak štastná, že jsem se cítila na podiu jako ryba ve vodě. Říkala jsem si, že by mi moc slušelo být běžně zvanou zpěvačkou do televize, že je to místo, kam patřím celý život, že to je to, co miluji celým svým srdcem! Nedá se to popsat.

 

Kde vás ještě můžou diváci vidět a slyšet do konce roku?

Do konce roku mám spíše natáčení ve studiu, jako je nový duet s Pavlem Meszarošem, natáčení videoklipu, ale samozřejmě je tady i Vánoční koncert 19. 12. v pražském klubu Misch Masch, kde posluchači právě uslyší největší hity Ivety Bartošové a i moje vlastní a zpívat budu i se zpěvákem Milanem Šatníkem, který zase skvěle zpívá hity od Queenů, ale i další…

 

A plány na příští rok?

Koncerty, koncerty… To bych si přála nejvíce a samozřejmě pozvánky na různé vecké akce, kde bych se mohla posluchačům také představit.

Plánuji samozřejmě natočit pár dalších písní od Ivety Bartošové, když se to povede i pár videoklipů a samozřejmě bych ráda zprodukovala alespoň 2 moje vlastní písně.

 

Spojila jste se s vydavatelem a producentem Pavlem Meszárošem a také s hercem a synem Jana Wericha Jiřím Werichem Petráškem. Jak vznikla tato spolupráce?

Setkali jsem se na jednom křtu knihy v centru Prahy a velmi jsme si všichni tři padli do oka. Zjistili jsme, že máme všichni stejné zájmy a jsme stejně myšlenkově naladěni. Proto netrvalo dlouho a kluci mě přizvali k nim do party. Máme společně naplánované krásné akce na příští rok, ale zatím nemohu moc prozradit - jen to, že půjde o divadlo a také i o zpívání. 

 

 Co je vaším životním snem? 

Samozřejmě, že zpívat! Dělat pozitivní hudbu, tak aby lidem dávala radost. Zazpívat si na nějaké velké akci, jako třeba mejdan roku s Impulzem! To bych si moc přála! A zahrát si maličkou roli v Ordinaci v růžové zahradě - hrát sestřičky mi prý jde na jedničku. Text: René Kekely, foto: Aneta Kupcová a archiv K. Hübsch

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba