Aneta Langerová za album Na Radosti získala čtyři ceny Anděl - Hudba - Český Metropol

Hudba

Aneta Langerová za album Na Radosti získala čtyři ceny Anděl

zdroj: musicserver.cz

Praha | Čtyři Ceny Akademie populární hudby Anděl za rok 2014 získala zpěvačka Aneta Langerová. Sošku s andělskými křídly dnes v Hudebním divadle Karlín v Praze převzala v kategorii Zpěvačka roku, další...

 

ocenění si odnesla za album Na Radosti a skladbu a videoklip roku Tráva. Zpěvákem roku se stal Michal Hrůza, který uspěl s nahrávkou Den. Mezi skupinami zvítězila kapela Chinaski.
    "Za mým úspěchem stojí spousta lidí, ale chtěla bych poděkovat bratrovi Nikolovi, který se o mě jako manažer stará už jedenáct let," uvedla Langerová.
    Vítězka prvního ročníku televizní soutěže Česko hledá SuperStar uspěla ve všech kategoriích, ve kterých byla nominována. O cenu za nejlepší zpěvačku se utkala s Lenkou Dusilovou a Ewou Farnou.
    Sošku převzala z rukou moderátora a herce Marka Ebena. Hrůza, který byl při napadení loni v červenci těžce zraněn a na koncertní pódia se vrátil až po osmi měsících, porazil Tomáše Kluse a Vojtu Dyka. Jeho vítězství i životní příběh doprovodilo obecenstvo aplausem vestoje.
    V kategorii Skupina roku pak konkurovaly Chinaski kapely Vypsaná fixa a Zrní. Také skupina Chinaski byla s albem Rockfield nominována ve třech kategoriích.
    Objevem roku se stala skupina Jelen, která uspěla s albem Světlo ve tmě. Akademici se rozhodovali mezi ní, projektem Monikino Kino a písničkářem Voxelem. "Vítězství pro nás moc znamená, teď se těšíme na naše podzimní turné," podotkl zpěvák a kytarista Jindra Polák.
    Do Síně slávy byla na cenách akademie slavnostně uvedena osmašedesátiletá zpěvačka Hana Zagorová. "Mám hroznou radost, že jsem Anděla získala mezi koncerty a ne v období bilancování," podotkla.
    V průběhu slavnostního večera byla vyhlášena rovněž kategorie Deska roku za nejprodávanější album v roce 2014, kterým se stala deska Tomáše Kluse Proměnamě. Loni byla Klusova nahrávka celkem 15krát na prvním a šestkrát na druhém místě prodejní hitparády. Organizátor Andělů Lešek Wronka informoval, že alba se prodalo přes 20.600 kusů.
    Akci moderoval Leoš Mareš, který v úvodu večera obdržel z rukou Karla Gotta speciálního Anděla 'za to, že přestal zpívat'. Mimo jiné vystoupili Bára Basiková, Xindl X, Ondřej Ruml, Ondřej Brzobohatý, Marta Jandová, Václav Noid Bárta a další.
    O nominacích v hlavních kategoriích letos rozhodlo 94 akademiků z řad novinářů, rozhlasových a televizních dramaturgů, promotérů, nezávislých hudebních odborníků či obchodníků. Do prvního kola hlasování bylo zařazeno 222 alb a 217 videoklipů.
    Interprety rozdílných žánrů, jako jsou folkoví Bratři Ebenové a například metalová kapela Asmodeus, nabídly výsledky žánrových cen Anděl za rok 2014. Vítěze devíti kategorií oznámili 7. dubna na udílení cen v pražském Paláci Akropolis. Žánrové ceny Anděl, o nichž hlasují hudební odborníci, kteří menšinové žánry celoročně sledují, tradičně předcházejí cenám Anděl. 

 

Držitelé cen Akademie populární hudby za rok 2014

 

Seznam držitelů cen Akademie populární hudby Anděl 2014:

 


    Hlavní kategorie
    ----------------

    Skupina roku: Chinaski


    Zpěvák roku: Michal Hrůza


    Zpěvačka roku: Aneta Langerová


    Objev roku: Jelen


    Album roku: Na Radosti (Aneta Langerová)


    Skladba roku: Tráva (Aneta Langerová)


    Videoklip roku: Tráva (Aneta Langerová)


    Nejprodávanější deska roku: Proměnamě (Tomáš Klus)


    Síň slávy: Hana Zagorová

 


    Žánrové kategorie - Album roku
    ------------------------------

    Alternativní hudba:
    Kalle (Live from the Room)


    Elektronická hudba:
    Subject Lost (Expo Nova)


    Folk & Country:
    Bratři Ebenové (Čas holin)


    Hard & Heavy:
    Asmodeus (Past na Davida Kleinera)


    Hip-hop:
    Smack (P’s a Love)


    Jazz & Blues:
    Jaromír Honzák (Uncertainty)


    Punk & Hard core:
    Hanba (Silou kovadliny)


    Ska & Reggae:
    Cocoman & Solid Vibez (Zázraky)


    World Music:
    BraAgas (Yallah!)

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba