Tomáš Klus obhájil vítězství v hudební anketě Žebřík - Hudba - Český Metropol

Hudba

Tomáš Klus obhájil vítězství v hudební anketě Žebřík

zdroj: archiv Metropolu

Plzeň | Zpěvák Tomáš Klus obhájil své loňské a předloňské prvenství v hlavní kategorii hudební ankety Žebřík za rok 2014. Zpěvačkou roku se stala Aneta Langerová, která podle hlasujících natočila nejlepší...

 

album Na Radosti a nejlepší skladbu Tráva. Skupinou roku se stali Chinaski. Výsledky ankety v noci na dnešek vyhlásili pořadatelé v plzeňském kulturním centru DEPO2015.
    "Zcela zaslouženě se hvězdou a královnou 23. ročníku stala Aneta Langerová. Nejen za svoje album Na Radosti, ale i za následné koncerty a za skvělé představení na vyhlášení cen Žebřík," řekl ČTK ředitel cen Žebřík Jaroslav Hudec.
    V kategorii videoklip roku uspěl se skladbou Já to říkal rapper PSH. Kategorie film přinesla vítězství dokumentu Magický hlas rebelky, který o Martě Kubišové natočila Olga Sommerová.
    V Plzni bylo předáno 27 cen v devíti kategoriích. Bronzovou sošku výtvarníka Václava Česáka si za vítězství v kategorii objev odnesl písničkář Voxel, akcí roku byl zvolen festival Hrady.cz.
    Za "průser roku" opět hlasující považovali událost související s prezidentskou funkcí. Zatímco předloni to byla amnestie vyhlášená Václavem Klausem, loni a letos se hlasujícím nelíbí přímo prezident Miloš Zeman.
    Show moderovaná Tomášem Hanákem a Bárou Polákovou vedle předávání ocenění nabídla šestihodinový program zahájený Sabinou Křovákovou a Ondřejem Brzobohatým. V programu se dále představil Richard Müller, Aneta Langerová, Vypsaná fixa a další. Kompletní výsledky ankety se nacházejí na www.ireport.cz.
    Zpěvákem roku se v loňském ročníku ankety Žebřík stal Klus a zpěvačka Anna K. Skupinou roku byli Mandrage, nejlepší album podle hlasujících na internetu natočil rapper Vladimir 518. Kapela Kryštof uspěla v kategorii skladba roku s písní Cesta s hostujícím Tomášem Klusem, lídr Kryštof Krajčo byl jako herec a autor hudby podepsán pod vítězem kategorie film Křídla Vánoc.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba