S velkou malou herečkou Aťkou Janouškovou se může přijít rozloučit každý! - Kultura - Český Metropol

Kultura

S velkou malou herečkou Aťkou Janouškovou se může přijít rozloučit každý!

Praha I Minulý týden zemřela Aťka Janoušková. Velká malá herečka by se tuto sobotu dožila 89 let. Zradilo ji nejspíš srdce a odchod byl náhlý. Pár dní před tím točila pro televizi rozhovor a měla besedu v divadle a další před sebou. Rozloučení s nezaměnitelným hlasem Včelky Máji i řady dalších postaviček, bude veřejné!

 

„Každý, kdo měl Aťku Janouškovou rád, se s ní může naposledy přijít rozloučit ve čtvrtek 21.3. od 11 hodin, na první jarní den do obřadní síně krematoria ve Strašnicích. Ona by byla určitě ráda," řekl její blízký kamarád a spolupracovník Lubomír Zemanec, který také zaslal parte.

 

Skonem Janouškové je zaskočena řada jejích přátel a kolegů, včetně Karla Gotta, Jiřiny Bohdalové, Jana Přeučila a řady dalších. „Byla to velká žena v malém těle. Byla s ní velká legrace. Já jsem jí v podstatě před více jak týdnem držel na pódiu divadla U Valšů v náručí, když jsme měli talk show Ebroviny. Kdo by to čekal, že je to naposledy co se vidíme. Proto je důležité vážit si každého dne...," poznamenal herec a dabér Jan Přeučil.

 

„Aťka si ve středu do telefonu stěžovala, že má asi nějakou chřipku nebo virózu, a že si půjde lehnout. To jsem s ní mluvil naposledy. Když se nám pak nedařilo se s ní spojit, nechali jsme na pokyn její neteře policií otevřít byt. Bylo už pozdě, nejevila známky života...," podotkl Zemanec.

 

Aťka Janoušková stihla ještě spolu se Zemancem vydat knihu s názvem Možná, kde je řada vzpomínek, fotografií a měla řadu plánů. Osud tomu ale chtěl jinak. 

 

„Moc mne to mrzí nejenom za Hereckou asociaci, ale i soukromě. Byla to úžasná dáma, která rozdávala radost malým i velkým...," dodal k odchodu herečky i prezident Herecké asociace, herec Ondřej Kepka.

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer, archiv

Týden před smrtí ji v náručí v divadle držel Jan Přeučil

Aťka Janoušková zemřela ve svém pražském bytě

Poslední rozloučení se koná na první jarní den!

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Kultura  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.3%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28%