Kristian Kodet v USA nezahálí, uspořádal výstavu a už se pomalu balí do ČR - Kultura - Český Metropol

Kultura

Kristian Kodet v USA nezahálí, uspořádal výstavu a už se pomalu balí do ČR

Florida I Nejprodávanější český malíř současnosti Kristian Kodet tráví už několik let zimní období ve svém domě na Floridě. Kdo by si však myslel, že chodí jen na pláž, pořádá párty a nebo jezdí po výletech, těžce by se spletl. Mistr nezahálí. Za sebou má měsíce práce na výstavu, kterou před pár dny zahájil velkolepou vernisáží.

 

Florida I Vloni Kristian Kodet oslavil životní jubileum a stal se dokonce Čestným občanem Prahy 1. Před tím však maloval a maloval, protože jeho narozeniny byly spojeny s velkou výstavou v Praze. Teď zase chystal obrazy na výstavu v St. Petersburgu na Floridě, který je jeho druhým domovem, podobně jako Olgy Matuškové a Waldemara Matušky ml., kteří patří k blízkým přátelům jeho a celé rodiny.

Právě i Olga Matušková byla jedním z vzácných hostí na Kodetově vernisáži, kde bylo mnoho nových obrazů.  Sešla se celá řada přátel, známých i milovníků umění, především specifických Kristianových obrazů. „Já nekřičím v barvách, na což jsem hrdý. A pak maluji hlavně anděle a ženy, ale v poslední době mě inspirace zavedla i jinam. A když múza dovolí, mám tam třeba obraz Krista, víte?," říká svým tradičním stylem malíř, jehož obraz visí dokonce v sídle amerických prezidentů - v Bílém domě.

Výstava na Floridě potrvá do 15. března, pak se Kristian Kodet s manželkou sbalí a vydají se přes oceán zpět do svého rodiště, do Čech. „I když je tu nádherně, teplo, slunce, moře, úžasní lidé, domů se těšíme moc. Už taky proto, že jsme tam teď poprvé nechali naši nejmladší dceru Jacqueline, která dohlíží i na naši galerii - antik, kterou jsme vloni otevřeli u náměstí v Táboře," prozradil malíř, pověstný svou vášní ke starožitnostem i starým věcem, které takzvaně mají duši.

Jeho celoživotní sbírka krásných věcí je nutná protřídit i z důvodu prostoru, proto to, co hledal, sbíral, si mohou ti, kteří mají podobnou vášeň, koupit. 

„Těším se, samozřejmě, až bude hezky, že budu na chalupě v jižních Čechách, budu malovat, a taky chodit na procházky. Těším se na přátele, kamarády, stejně jako třeba na filmové festivaly do Zlína a do Karlových Varů,” prozradil Kristian Kodet, jehož vlastnoručně malovaná filmová klapka je každoročně na Dětském filmovém festivalu, nejstarším na světě, vydražena za nejvyšší cenu a výtěžek pak jde na podporu mladých filmařů.

 

 

Zdroj: Metropol /foto: archiv K. Kodeta

Na vernisáži obrazů Kristiana Kodeta kromě jeho ženy nechyběla ani Olga Matušková

O obrazy Kristiana Kodeta je i za oceánem veliký zájem

Kodet má rád společnost, o kterou ani na Floridě není rozhodně nouze

Mistr má veselou povahu a kolem sebe i podobně naladěné přátele

S Olgou Matuškovou pojí Kristiana Kodeta a jeho rodinu přátelství trvající desítky let

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Kultura  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.3%

 

Ne

37.7%

 

Zlepšuje se to

28%