Ondřej Ruml natočil písničku na Otčenáš - Kultura - Český Metropol

Kultura

Ondřej Ruml natočil písničku na Otčenáš

Foto archiv

Praha | V polovině listopadu pokřtil Ondřej Ruml v Restaurant Café Svatého Václava na Václavském náměstí svůj nový videoklip Štěstí zdraví aneb Tak trochu vánoční píseň z jeho posledního alba Nahubu.

 

Ondřej Ruml natočil písničku i celou desku Nahubu pouze za použití lidského hlasu a přístroje looper, čímž pokračuje ve stopách svého oblíbence, amerického skladatele a zpěváka Bobbyho McFerrina. Videoklip Štěstí zdraví aneb Tak trochu vánoční píseň přišel mezi posluchače těsně před adventem a jeho hlavním textem je modlitba Otčenáš. Ondřej Ruml v něm podstatnou část zpívá v kostele, která se prolíná s různými páry lidí na ulici, jež se objímají a navozuje tak atmosféru očekávání Vánoc, usmíření a objetí.

„Někomu můj text v písničce přišel skvělý, jiný tvrdil, že ho odněkud zná a další se podivoval, proč zpívám modlitbu Otčenáš. Sám jsem zvědavý, co na klip řeknou posluchači,“ smál se Ondřej Ruml na křtu klipu, který si užil se svými přáteli. Kromě toho zpěvák nedávno vyjel na koncertní turné One Man Show Tour Nahubu, na kterém připomíná i svoje debutové album Proměna. Své koncerty postavil právě na albu, na kterém nehraje jediný hudební nástroj, všechny zvuky vytváří svými hlasivkami a tělem. Naživo, přímo před diváky, Ruml potvrzuje svoje pěvecké a výrazové schopnosti, muzikálnost a bohatou výrazovou škálu.

Text: Šárka Jansová, foto: Archiv Ondřeje Rumla

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Kultura  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.2%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28%