Hlavní hvězdou letošního festivalu Kefír na zámku Kačina bude kapela Bazzookas. Narozeniny oslaví Kašpárek v rohlíku - Kultura - Český Metropol

Kultura

Hlavní hvězdou letošního festivalu Kefír na zámku Kačina bude kapela Bazzookas. Narozeniny oslaví Kašpárek v rohlíku

zdroj: Zdenek Hejduk

Kačina | O tom, jak chutná Kefír, se na závěr letních prázdnin přesvědčí návštěvníci stejnojmenného mezinárodního bejbypankového festivalu. V sobotu 2. září od 10 do 21 hodin nabídne na zámku Kačina a v...

 

přilehlém parku program pro děti i rodiče plný hudby, divadla a zážitků. Po něm bude následovat první večerní kefírovský program včetně přespání v Kefírovské Čtvrti snů a nedělní největší snídaně na světě pro tisíc lidí u jednoho stolu. Hlavní hvězdou pátého ročníku festivalu bude holandská skupina Bazzookas, která vedle hlavní scény vystoupí ve žlutém školním autobuse, do kterého se s nimi vejde i několik posluchačů.
Tradiční vystoupení obstará bejbypanková skupina Kašpárek v rohlíku, která na letošním Kefíru oslaví desáté narozeniny. „Kašpárek je s Kefírem svázaný pupeční šňůrou. I proto letos na festivalu zahrajeme jeden ze speciálních narozeninových mejdanů k deseti letům Kašpárka v rohlíku. A proč přijet? Protože to je nejlepší ukončení prázdnin na světě! Kromě Kašpárka v rohlíku dojde na spoustu koncertů, divadel a blbin jako třeba svezení na trávožérech nebo jízdu na stupátku popelářského fára. A že si to na Kefíru užívají velcí i malí bejbypankáči, to vím, protože jsem celý den mezi nimi v areálu. Loni jsem tak našlapal přes 19 kilometrů a letos půjdu určitě na rekord, vůbec poprvé totiž bude festival s přespáním,” těší se Kašpárek v rohlíku.
Na speciálním narozeninovém prodluženém koncertu kapely Kašpárek v rohlíku vystoupí jako host zpěvačka Tonya Graves a všechny (bejby)pankáče čeká 
i kopec dalších překvapení. Stejně jako v uplynulých letech láká festival Kefír 
na bohatý a neotřelý hudební program napříč žánry, který se odehraje na několika pódiích v zámeckém parku. Na hlavní stagi vystoupí vedle Kašpárka 
v rohlíku a skupiny Bazzookas také Bára Poláková, Michal Malátný s Kolínským Big Bandem, Vypsaná Fixa a Kapitán Demo. 
Letošní festival Kefír bude bomba a k tomu je zapotřebí i BomBarďák – kapela složená ze tří krásných a inteligentních mužů, která zahraje vedle Kašpárka v rohlíku a skupiny Vanua 2 na kefírovském Valníku. Na festivalové louce se během soboty vystřídá škála představení v podání malých divadelních produkcí, souborů nového cirkusu a nevšedních projektů. Vystoupí například skupina akrobatů a performerů V.O.S.A THEATRE, soubor Echt Street Puppets projde v několika časech v průvodu s gigantickými mobilními loutkami, festivalové procesí přichystá i soubor fyzického divadla Amanitas Fire Theatre. Sešli se tři a stalo se je netradiční divadelní představení v podání herce Tomáše Měcháčka a jeho hostů, které oživí festivalovou loutku v podvečerních hodinách. 
Ani na letošním Kefíru nebudou po celém areálu chybět také zájmové dílny, workshopy a atrakce. „Bejbypankáči se mohou těšit na kefírovskou klasiku, jako je projížďka na stupátku popelářského auta, slámový areál, jízda na sekačkách, bejbypankové kadeřnictví, hovínková dílna a mnoho dalšího. Připravujeme samozřejmě také něco nového, ale to si necháme jako překvapení. A protože hlavně rodiče nevydrží celý den v pohybu, opět nebude chybět klidová zóna
s postelemi pod širým nebem a pohádkami, které předčítají známé osobnosti,“ říká programový ředitel festivalu Michal Thomes.
 
Díky nejdelší programové atrakci – Kefírovské Čtvrti snů, ve které účastníci budou moci přespat a zažít zábavný večerní a ranní program, je letošní pátý ročník bejbypankového festivalu Kefír nejdelší v historii. „Vedle festivalového areálu vyroste díky našemu partnerovi České spořitelně Kefírovská Čtvrť snů, která pojme až tisíc osob a díky níž si budou moci lidé užít festival až do dopoledních hodin 3. září. Indiánská týpí a luxusní vybavené stany jsou bohužel beznadějně vyprodané, ale stále je možné pronajmout si kartonové stany, které jdou pokreslit, nebo jen místo na zemi pro vlastní stan či karavan. Nocležníky navíc čeká bonusový program – divadelní pohádka nebo letní kino, půjčovna spinkáčků, dobrodružný výlet do snů, kouzelná sluchátka před spaním a další zábava, bez níž se poslední prázdninová noc nedá pořádně užít,“ popisuje programový ředitel festivalu Michal Thomes.
Po festivalové noci čeká na všechny festivalová rozcvička a následná snídaně s produkty Mlékárny Kunín, mezi nimiž nebude chybět ani zakysaný nápoj, podle kterého se celý festival nazývá. V rámci bonusového programu v Kefírovské ČS se hned po snídani na úplný závěr festivalu uskuteční koncert kapely Mixle v Piksle, která zhudebňuje známé říkanky a lidovky jako Polámal se mraveneček či Holka modrooká, ale má i vlastní autorské skladby s tematikou pro školkové posluchače, kterým kraluje hitovka Po „o“.
Předprodej vstupenek a více informací o programu festivalu Kefír je k dispozici na webových stránkách. Počet vstupenek je vzhledem ke kapacitě areálu omezen.


FESTIVAL KEFÍR
Mezinárodní bejbypankový festival pod širým nebem. Letošní pátý ročník se koná 2. září, potřetí se uskuteční na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši u Kutné Hory. V České republice se naprosto ojedinělý formát zážitkového rodinného festivalu zabydlí  v prostorách pohádkového bílého zámku a v přilehlém parku. Piškoti, školáci, teenageři, mladí singls, rodiče i prarodiče si tak mohou v idylické atmosféře naplno vychutnat program s desítkami koncertů, vystoupení, divadelních představení, workshopů, atrakcí a nejrůznějších aktivit připravených výhradně pro festival. Letos poprvé mohou účastníci festivalu na místě také přespat.

Zdroj: Michaela Rozšafná

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kraje  » Středočeský  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.1%

 

Ne

37.5%

 

Zlepšuje se to

27.4%