Charitativní večer modelky Mónici Sofie má pomoct dětem z Kapverd - Kultura - Český Metropol

Kultura

Charitativní večer modelky Mónici Sofie má pomoct dětem z Kapverd

Praha I Čokoládová modelka Monica Sofía pomáhá své rodné vlasti, Kapverdským ostrovům jak jen může. Skoro všechny své vydělané peníze věnuje pro potřebu svých spoluobčanů. Hlavně dětí. Nyní se rozhodla, že jim pomůže pořídit autobus, který by je vozil do školy.

 

Vzdělání je to kromě jídla a pití to nejdůležitější. Děti na mnoha místech Kapverd, alespoň tam, odkud Mónica Sofie pochází, mají do školy i 20 kilometrů. Některé chodí pěšky, jiné vůbec. Proto se modelka, která si dobře pamatuje své dětství a mládí a v jak nuzných podmínkách žila, snaží pomoci.

 

Proto na pražském Žofíně pořádá příští úterý charitativní večer, za účasti řady osobností, jehož výtěžek - převážně dražba obrazů malíře Heldera Cardosa půjde právě na pomoc dětem na ostrovech. 

 

„Za dopravu se zde platí 2 eura, což je pro místní rodinu nepředstavitelný výdaj. Aby se zde nehladovělo, potřebuje rodina 1 euro na celodenní jídlo pro osobu. Prosím sdílejte se svými přáteli a podpořte náš projet zasláním symbolické částky 25,- Kč na náš transparentní účet 5592552329/0800 ǀ IBAN: CZ09 0800 0000 0055 9255 2329 ǀ BIG/SWIFT: GIBACZPX,“ prosí Mónica Sofia.

 

„Z celého srdce vám všem děkuji za pozornost a podporu. Přeji mnoho úspěchů,“ dodává modelka.

 

Akce na Žofíně se uskuteční za účasti celé řady osobností: v čele s první dámou Kapverských ostrovů J.E. Ligiou Fonsecou, Eliškou Haškovou Coolidge, Felixem Slováčkem a Lucií Gelemovou, a řadou dalších osobností…

 

V průběhu večera zazpívají Edita Randová, Kate Matl a Leona Gyöngyösi. Součástí programu bude i fashion prezentace návrhářů a značek Michaela Kováčika, Gianni di Leoa, Werso, Jiřího Moravce, Anny Tejklové a salonu Deltav podání předních modelek - Moniky Sofie, Kateřiny Votavové, Lucie Smatanové, Terezy Budkové, Moniky Leové.

 

Večerem provází Felix Slováček a Eva Čejková.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Mónica Sofia je ve fashion světě pojem

Mónica Sofia vzešla z velmi nuzných poměrů a proto teď chce své zemi pomáhat

Domy, v nichž opravdu žijí na Kapverdách lidé

Mónika Sofia jako modelka

Proto, aby děti mohly jezdit do školy, chce Mónica sehnat peníze na autobus

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Kultura