Kultura - Český Metropol

Kultura

Kamila Střihavku milují matky i dcery

Ikona

7. června 2008 - Zpěváka Kamila Střihavku, který pochází z Oseka u Duchcova, proslavil především světoznámý muzikál Jesus Christ Superstar, v němž nezapomenutelným způsobem ztvárnil postavu Ježíše, čímž se stal přímo symbolem této české inscenace. Podle britských zástupců majitelů práv byl vůbec jedním z nejlepších světových Ježíšů za celou třicetiletou historii muzikálu.

Titanic připlul do Prahy

Doprovodný obrázek

5. června 2008 - Praha / Celosvětově známá výstava Titanic: výstava artefaktů dorazila po předpremiéře v Brně do Prahy. Od 5. června je k vidění ve velkém sálu pražské Lucerny. Výstava se soustředí především na podmanivé lidské příběhy z legendárního parníku Titanic, tak, jak je dokáže vyprávět více než 300 autentických předmětů a rekonstruované místnosti. Kufřík, pánský cylindr, porcelán s logem elitní společnosti White Star Line – tyto a mnoho dalších objektů nabízí znepokojující, cituplné spojení se životy náhle ukončenými nebo navždy změněnými. Výstavu již navštívilo 19 milionu lidí.

Mostecké divadlo uvede Vražedné dědictví

Ikona

5. června 2008 - Most / Městské divadlo uvede svou letošní šestou premiéru Vražedné dědictví francouzského autora Roberta Thomase. Detektivní komedii režíruje umělecký šéf příbramského divadla Milan Schejbal, který s mosteckým divadlem jako režisér spolupracuje řadu let. „ J e již tradicí, že divadla před létem uvádějí odhlečené tituly. Tím Thomasova detektivní komedie určitě je,“ řekl Schejbal. Hra je ukázkou řady bizardních postaviček, které ještě bizardnějšími vraždami snaží získat dědictví

Saxana nestárne

Ikona

30. dubna 2008 - Role zlobivé čarodějnické učednice Saxany proslavila a do jisté míry i „udělala" Petru Černockou. Právě dotočila svůj herecký part v pokračování filmu Dívka na koštěti. I když se paní Petra otázkám na "čarodějnické téma" vyhýbá, čas od času se odpovědím nebrání. Exkluzivně na Saxanu zavzpomínala i v rozhovoru pro Severočeský Metropol.

Vinařské Litoměřice byly opět rekordní

Ikona

22. dubna 2008 - Litoměřice/ Duben byl měsícem, kdy město žilo především vínem, resp. jeho hodnocením. Je to doba, kdy zde probíhají už tradiční Vinařské Litoměřice, jedna z největších akcí toho druhu v Česku.

Výstavu Dům a Zahrada vidělo přes 31 tisíc lidí

Ikona

22. dubna 2008 - Louny / Úvodním podniku sezony na lounském výstavišti, který trval od čtvrtka 17. dubna do neděle 20. dubna vidělo přes 31 tisíc návštěvníků.

Nejpůvabnější barmanka získala granát

Ikona

21. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Nečekané překvapení si odvezla z Ústí nad Labem Michaela Černá ze Žatce, která se na 5. ročníku celostátní juniorské barmanské soutěže Stará myslivecká stala nejpůvabnější barmankou. Ve čtvrtek 17. dubna při vyhlášení výsledků soutěže převzala speciální šperk s pravým českým granátem. „Český granát je symbolem vytříbené krásy a kvality. Patří tomu, kdo se těmito vlastnostmi může pochlubit,“ komentoval předání šperku Jiří Pejša, marketingový manažer z likérky Granette (v překladu Granát), která akci pořádala společně se Střední školou služeb a obchodu v Ústí nad Labem.

Dům a zahrada je letos o den delší

Ikona

21. dubna 2008 - Louny/ Novinky v oblastech zahradnictví, staveb a bydlení nabízí od 17. do 20. dubna Dům a zahrada na výstavišti v Lounech. Letos je výstava prodloužena o jeden den vzhledem ke každoročnímu velkému zájmu. Letošní odhad je podle organizátorů 30 až 35 tisíc návštěvníků. Ve čtyřech veletržních dnech se představí na tři sta vystavovatelů. Foto: Jiří Severský

Krajčo koncertoval s Kryštofem ve vyprodaném Docela velkém divadle

Ikona

21. dubna 2008 - Litvínov / Vtípky, skvělá konverzace s posluchači, parádní písničky, ale především zcela vyprodané Docela velké divadlo v Litvínově. Tak taková byla atmosféra koncertu Richarda Krajča se skupinou Kryštof, která předvedla své vystoupení v rámci letošního ročníku The Best off acustic Tour 2008.

Velká rekonstrukce chomutovského divadla pokračuje

Ikona

18. dubna 2008 - Chomutov/ I letos se bude rekonstruovat a modernizovat chomutovské divadlo. Na řadě je výměna sedadel. Stará, už nevyhovující mobilní sedadla, nesplňují základní požadavky na pohodlí diváků, navíc se s nimi obtížně manipuluje. Výměna 460 sedadel za moderní bude stát čtyři miliony korun.

Rekultivace jak je neznáme

Ikona

15. dubna 2008 - Bílina/ Severočeské doly a.s. rozjely začátkem měsíce dubna projekt s názvem Proměny krajiny. Vždy jeden měsíc budou Severočeské doly a.s. vystavovat fotografie, které převážně prezentují rekultivace v obcích dotčených těžbou. První volba padla na Hrobčice u Bíliny. Výstavní síň na Obecním úřadě nabízí fotografie nejen rekultivovaných ploch, ale i těžbu uhlí nebo rekultivace ve své prvotní podobě.

Strana výpisu

... 198

 

 

Další informace: