Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Otevření turistické sezony v Českém Švýcarsku klepe na dveře

foto archiv

- Ústí nad Labem | Od čtvrtka 19. dubna do neděle 22. dubna se uskuteční tradiční vícedenní „otevření turistické sezony v Českém Švýcarsku“, kterou připravuje obecně prospěšná společnost České Švýcarsko a Správa národního parku. Připravena je pestrá škála především turistických akcí na území Českého Švýcarska.

Ústecký kraj: Více peněz z těžby nerostů musí zůstat v regionu

foto archiv

- Ústí nad Labem | Tripartita má jasno, region by měl od státu dostávat více peněz. Na kulatém 90. jednání Předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK) se sešla krajská tripartita nad tématy jako budoucnost uhelných regionů, novela Horního zákona a rekultivace. Diskutovalo se také o nerovném odměňování žen a mužů.

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová přijela do Ústí

foto archiv

- Ústí nad Labem | Znepokojující situaci ve městě, na kterou poukazuje ústecký magistrát, si přijela prověřit ministryně Němcová přímo do terénu. Navštívila sociálně vyloučené lokality v Ústí nad Labem a přislíbila změny.

Transformace vodárenství na severu Čech je finančním projektem roku 2017

foto archiv

- Praha - Finanční experti předních českých a slovenských podniků zvolili projekt SVS „Zajištění provozu vodárenské infrastruktury po roce 2020“ finančním projektem roku 2017. Prestižní ocenění každoročně uděluje na základě hlasování svých členů Klub finančních ředitelů.

Výstava Marko a Hory II je k vidění v Masarykově nemocnici

foto archiv

- Ústí nad Labem | Čtyřicet velkoformátových fotografických obrazů zachycujících mikrosvět a vysokohorské záběry mohou až do 29. dubna zhlédnout návštěvníci atria Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Praha odstartovala cyklosezónu na rok 2018

Foto archiv

- Praha | Magistrát hlavního města prostřednictvím Technické správy komunikací investoval v loňském roce téměř 33,2 milionů korun do projektů, které zlepšily podmínky pro cyklisty na celém území Prahy. Dalších 17,6 milionů korun poskytl městským částem jako účelovou dotaci na přípravu nebo na samotnou opravu povrchů či výstavbu nových cyklostezek.

Vinařské Litoměřice zvou k degustaci lahodných vín

Foto archiv

- Litoměřice | Milujete kvalitní vína a cimbálovku Jožky Šmukaře? Pak neváhejte a přijďte v pátek 13. a v sobotu 14. dubna (10 – 19 hodin) do Kulturního a konferenčního centra na již 16. ročník „Vinařských Litoměřic“ (VL), které se právem řadí mezi nejprestižnější vinařské akce pořádané v České republice.

Ústí: Nově příchozí doplatek nedostanou

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Město Ústí nad Labem už nebude cílem sociální turistiky. Zamítlo všechny námitky podané proti návrhu na opatření obecné povahy, kterým se ve vybraných lokalitách omezuje výplata doplatku na bydlení.

Ministerstvo bude svítit modře

Foto archiv

- Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj se i letos připojí k celorepublikovému projektu „Česko svítí modře“. Jedná se o akci, kterou již pátým rokem pořádá platforma Naděje pro autismus. Cílem osvětové kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o této nemoci.

Bazén za každou cenu město nechce

Foto archiv

- Česká Lípa | Jediný účastník výběrového řízení na zhotovení venkovního bazénu v České Lípě nesplnil podmínky zadavatele, a proto město tohoto účastníka vyloučilo a výběrové řízení zrušilo.

Chytré hlavy znovu otvírají e-shop

Foto archiv

- Most – Další až tři miliony korun věnuje Vršanská uhelná ze skupiny Seven Energy Pavla Tykače na podporu vzdělávání v regionu. Na Den učitelů vyhlašuje již podeváté grantový program Chytré hlavy pro Sever, který regionálním školám všech stupňů a od loňska i zájmovým organizacím pomáhá realizovat projekty zaměřené na prohloubení přírodovědného vzdělávání a technických dovedností mládeže.

Strana výpisu

... 14 ...