Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Odpromuje na 1200 absolventů UJEP

foto archiv

- Ústí nad Labem | Konec června je tady a s ním i univerzitní promoční maraton. Na přelomu června a července získá vysokoškolský titul 1 173 čerstvých absolventů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Vesnicí roku Ústeckého kraje 2018 je Kytlice

foto archiv

- Kytlice | Obec Kytlice na Děčínsku, která sousedí s hranicí Libereckého kraje, získala pro letošní rok významné ocenění Vesnice roku Ústeckého kraje roku 2018.

Valná hromada SVS: Zisk společnosti půjde do obnovy vodárenské infrastruktury

foto archiv

- Teplice - Zástupci měst a obcí v severočeském regionu, kteří jsou zároveň akcionáři Severočeské vodárenské společnosti, se po dvou měsících opět sešli na valné hromadě. Tentokrát společně schválili účetní uzávěrku za rok 2017 a rozhodli, že zisk z loňského roku použijí na modernizaci vodohospodářského majetku.

Miloš Zeman přijel do Ústeckého kraje

foto top

- Ústí nad Labem | Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s manželkou dnes dopoledne před Krajským úřadem Ústeckého kraje přivítal prezidenta Miloše Zemana s chotí, který v Ústí nad Labem zahájil třídenní návštěvu regionu.

Hospodářská a sociální rada Mostecka na Sněmu doplnila předsednictvo

foto archiv

- Most | Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) měla na svém červnovém programu především Sněm, tedy jedno z nejdůležitějších setkání svých členů, kde se řeší problematika hospodaření, ale také personální záležitosti.

V ústecké Vinařské ulici vyroste parkovací dům

foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústečtí radní schválili přesun 1 700,00 tis. Kč z investiční rezervy odboru investic a územního plánování – PD na projektovou dokumentaci pro Parkovací dům v ulici Vinařská. Informovala o tom mluvčí města Romana Macová.

Orloj na Staroměstské radnici skrýval tajemství

foto archiv

- Praha | Začátkem ledna se na deset měsíců zastavil orloj na Staroměstské radnici a jeho součásti postupně putovaly do restaurátorských ateliérů. Po podrobném zkoumání odborníci zjistili, že jedna ze soch apoštolů má jinou váhu, než ostatní. Byl to sv. Tomáš, a tak mu věnovali zvláštní pozornost, dokonce došlo i na rentgenové snímky. Uvnitř sochy pak nalezli kovové pouzdro se zajímavým vzkazem z minulosti.

Zájem žen o podnikání stále roste

foto archiv

- Praha | Nejlepší ryze české podnikatelky, které se svými firmami uspěly nejen u nás, ale i v zahraničí, představí 11. ročník OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK. Odborný garant projektu, kterým je stejně jako v předchozích letech společnost CRIF – Czech Credit Bureau, vybral 28 535 potenciálních kandidátek na zisk ocenění, což představuje 20% nárůst oproti loňskému ročníku a oproti roku 2008, kdy proběhl historicky první ročník této soutěže, činí nárůst 138 %.

Přístav v Braníku nebude

foto archiv

- Praha | Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí.

Požár vznikl nešťastnou náhodou, poškození nejsou rozsáhlá

foto archiv

- Jablonec n/N | Stavební práce na rekonstrukci bazénu v Jablonci, které narušil požár střechy před dvěma týdny, opět pokračují. Podle vyjádření stavební firmy i projektanta nic nebrání tomu, aby se rekonstrukce, i přes komplikace způsobené požárem, stihla v termínu a bazén se veřejnosti otevřel ve druhé polovině července, jak bylo původně plánováno.

Nemocniční lékárna v Mostě bude uzavřena

foto archiv

- Most | Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most v pavilonu „A“ v 1. podzemním podlaží bude v pátek 25. května 2018 v 17 hodin uzavřena.

Strana výpisu

11 ...