Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Zastupitelé schválili závěrečný účet roku 2017

foto archiv

- Jablonec n/N | Zastupitelé Jablonce na svém květnovém zasedání projednali a schválili závěrečný účet města Jablonec nad Nisou za rok 2017. Hospodaření města skončilo v loňském roce přebytkem ve výši 96 milionů korun.

Sanace Barevné skály v Českém Krumlově začala

foto archiv

- Český Krumlov | Barevnou skálu nad Vltavou v Českém Krumlově v zimě vážně poškodila trhlina. Odlomit by se mohl až tisícitunový blok horniny. Havarijní stav vyřeší sanace. Začala v režii podniku Lesy ČR coby správců skály právě dnes. Podle všeho potrvá do konce června. Podnik zaplatí 5,9 milionů korun bez DPH.

Nadace The Horacek Group Foundation podpořila TOP MODEL OF THE YEAR 2018

foto D. Šeiner

- Praha | Finálový galavečer prestižní soutěže TOP MODEL OF THE YEAR 2018, který hostil pětihvězdičkový Grand Hotel Bohemia Prague a ovládla jej Angelika Kostyshynová, podpořila jako významný partner akce také nadace The Horacek Group Foundation.

Angelika Kosthyshynová: Soutěž mi změnila život

foto Daniel Šeiner

- Praha | Finálový galavečer prestižní soutěže TOP MODEL OF THE YEAR 2018, který hostil pětihvězdičkový Grand Hotel Bohemia Prague, ovládla Angelika Kosthyshynová. Dívka porotu přesvědčila nejen při promenádě v plavkách Tricoline či přehlídce spodního prádla Werso, ale také při diskusi s moderátorem Karlem Kašákem.

Hejtman uctil v Bystřanech památku francouzských vojáků

foto archiv

- Bystřany | Pietní akt k uctění památky francouzských vojáků u příležitosti 73. výročí ukončení 2. světové války se dnes uskutečnil u rotundy bystřanského hřbitova u Teplic.
Mezi účastníky byl zástupce francouzského spolku Souvenir Francais Bruno Bucherie, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček či starosta obce Bystřany Ivan Vinický.

Ministerstvo spravedlnosti eviduje rekordní počet žádostí o milost

foto archiv

- Praha | Od začátku roku 2018 obdržel resort spravedlnosti již 353 žádostí o milost a celkové počty těchto žádostí rok od roku narůstají. Zatímco v předchozích letech se jejich počet pohyboval v průměru kolem 600 ročně, v roce 2017 již dosáhl na cifru 747. Letos bude tento počet pravděpodobně výrazně překonán.

Premiér Babiš s vládou úřaduje v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | Hlavním tématem výjezdního zasedání vlády ČR v Ústeckém kraji je dnes sociální oblast. V Ústí nad Labem to potvrdil premiér Andrej Babiš, podle jehož slov jsou například sociálně vyloučené lokality dlouho neřešeným problémem regionu.

Strážník zastavil ženě masivní krvácení

foto archiv MP

- Ústí nad Labem | Pohotový strážník zastavil masivní krvácení zraněné starší ženě včera po sedmé hodině večer v ústecké ulici Na drahách. Hlídku na místo vyslalo operační středisko městské policie po tísňovém volání.

Třinecké železárny rozšiřují aktivity do segmentu větrné energetiky

foto archiv

- Třinec | Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet.

Praha spouští svůj realitní portál

foto archiv

- Praha | Magistrát hlavního města Prahy spouští webovou stránku, kde budou pravidelně zveřejňovány všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města.

Veřejná sbírka: Cesta domů pro Dominika

foto archiv ČL

- Česká Lípa | Město Česká lípa zahájilo 1. května 2018 veřejnou sbírku nazvanou Cesta domů pro Dominika. Cílem sbírky je získání 300 000 korun, které by měly Dominikovi zajistit nákup a instalaci schodišťové plošiny.

Strana výpisu

... 12 ...