Československý muzikál KUBO jako pocta Jozefu Kronerovi míří do ČR! - Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Šokující video o chování zastupitelů Prahy 10: Vysmívají se petici občanů, zdražili jim daně a zrušili služby!

28. listopadu 2019, 09.00 | Praha I Tomu se říká arogance moci a ignorace hlasu lidu, který si zvolil své zastupitele. Přesně to nyní říkají mnozí obyvatelé Prahy 10, kde žije i podstatná část seniorů. A kde nová politická garnitura například zrušila některé sociální služby, extrémně zvedla daně za nemovitosti a podle některých názorů až nesmyslně utrácí. Někteří zastupitelé se dokonce doslova vysmáli petici, kterou na zasedání přinesl občan a podnikatel Jan Čížek!

 

Jan Čížek je občan a "aktivista", který se nebojí a už nějakou dobu hlasitě upozorňuje na nešvary, které se prý podle něj a tisíců dalších obyvatel MČ Praha 10 obejvují po loňských volbách.

 

"Názorná ukázka, jak fungují Piráti a Vlasta (odnož Čižinského Praha Sobě) na Praze 10. Přinesl jsem zastupitelům petici s 577 podpisy, které mi občané poslali za poslední týden proti zvýšené dani z nemovitosti. Na reakci se podívejte sami. Hurónský smích! My občané, jsme jim prostě k smíchu," kontruje na svém profilu na sociální síti Jan Čížek, kterého prý jen štve, jak arogantně se volení zástupci lidmi chovají.

 

"Přitom na petici už je téměř celkem 2000 podpisů. Situace na radnici Prahy 10 je doslova skandální. Za dva roky koalice Pirátů, Vlasty a ODS projedla 1,1 miliardy korun na úsporách, které zbyly na účtu po předchozích vedeních a nepostavili nic. Zvýšili daň z nemovitosti o 100%, zvýšili nájem v obecních bytech o 30%, ale 400 jich nejsou schopni pronajmout a zůstávají ladem. Zavádějí modré zóny, kde budeme platit 1200 korun za první auto, za druhé už 7000 korun a za třetí dokonce 30 000 korun. Zdražili o tisíce školkovné, jesle. Do toho ale zrušili všechny dostupné sociální služby. Tedy pohotovost v Plaňanské, dětskou zubní pohotovost v Olšinách, non-stop lékárnu v Plaňanské a tzv. Modrou dodávku, která vozila postižené děti a seniory. Zrušili angličtinu ve školkách," vyjmenoval nepopulární kroky Prahy 10 Čížek, který je i vydavatelem novin, v nichž na tyto věci upozorňuje.

 

"Je to jediná možnost, kterou mám, jak věcně na ty věci upozornit. Vždyť je to sprosťárna, jak se chovají. Žádná politická garnitura není a nikdy asi nebude ideální. Nikdy se nikdo nezavděčí všem, ale to, co se tu děje teď, je do nebe volající a divím se, že se na to ještě někdo nepodíval podrobněji," říká Čížek, který dal na sociální síť i video, které jasně ukazuje, s jakým přístupem se setkal, když na zasedání zastupitelstva přinesl petici.

 

"Oni se jen smějí... Chápete to? Oni se vysmívají občanům. Někdo sice řekl, že se smějí mě, jak prezentuji ty názory, ale není to pravda... Oni z toho mají legraci, protože jsou jim občané ukradení! To je přeci do nebe volající," namítá Čížek a pokračuje: "Sami sobě ale přidělují různé pašalíky a dotace na svoje firmy a (ne)ziskovky. Je to opravdu skandální. Předložil jsem jim předražené faktury za různé nákupy. Jenom považte - jeden počítač koupili za 137 000 korun, přitom ten samý je na Alze k sehnání za 24 900 korun. Vánoční večírek v KD Barikádníků za 630 000 korun, a to jenom 350 000 korun za organizaci. 71 000 korun za 105 kusů brožury, tedy zhruba 700 korun za jednu brožuru a takto bychom mohli pokračovat," vyjmenoval zcela objektivně a s podklady, které má právo podle zákona získat každý občan podnikatel a občan této městské části.

 

Na svém profilu Čížek pokračuje ve výčtu toho, co jeho a zřejmě další desítky tisíc lidí na Praze 10 štve. "Mají historicky nejvíce uvolněných zastupitelů, tedy berou plat přes 50 000 korun, mají sekretářku, kancelář a řidiče. Nic ale nedělají. Místostarostka Jana Komrsková (Piráti) zaměstnávala za statisíce na podezřelé poradenské smlouvy svou kamarádku z kandidátky Pirátů. Ta pak z pozice své funkce přidělovala zakázky svému manželovi. ´Poradců´, ale na účet radnice zaměstnávají skoro 20. Starostka Chmelová bere dva platy, starostky a senátorky. Dohromady to dělá hodně přes 150 000 korun měsíčně, ale nechce se (jako předchůdci) podělit s potřebnými a přispět na provoz Modré dodávky. Raději službu bez náhrady zrušila! Už toho máme všichni dost. Měli by okamžitě odstoupit!," myslí si Jan Čížek.

 

Sám má prý obrovskou podporu a nezastírá, že do politiky bude chtít vstoupit.  Už v minulosti kandidoval na post starosty Prahy 10. "Ne kvůli penězům, nepotřebuji na ni vydělávat. Ale proto, že tady žiju a chci, aby to fungovalo a nekradlo se a nedělali se z občanů hlupáci a nesvéprávní jedinci, kteří jen musí platit, ale nemají žádná práva či výhody," dodal Čížek.

 

Zdroj: Metropol /archiv, FB

Jan Čížek tepe do současného vedení MČ Praha 10, ale má u občanů velkou podporu

Jan Čížek by prý rád, aby se představitelé radnice chovali k občanům slušně

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Šaty za skoro půl milionu měla na sobě na Plese jako Brno tahle sexy kráska!

Brno / Ples je vždycky významná společenská událost. Ples jako Brno se stal jednou z nejprestižnějších u nás. Najít na takovou akci odpovídající outfit nic jednoduchého, ale všechny dozajista přebila zpěvačka Kate Matl, alias Kateřina Mátlová. Její róba posázená drahými kameny má neskutečnou hodnotu.

 

Mátlová na sobě tak měla nejspíš nejdražší šaty a asi nejen pro ten daný večer. Róba přední české módní návrhářky Mirky Horké je posázena 125 000 krystaly v neuvěřitelné hodnotě skoro půl milionu korun!

 

Sexy zpěvačka na tobě tak na brněnském plese plné zvučných jmen měla šaty, které pro limitovanou kolekci Crystal Bride Mirka vytvořila ve spolupráci se značkou Preciosa.

 

„Jsou nádherné, doslova úchvatné a cítila jsem se v nich skvěle. Ne pokaždé se poštěstí obléct si něco takového, jako je právě tahle róba,“ svěřila se Mátlová.


Celý look Kateřina Mátlová doplnila ještě diamanty z nové kolekce šperkařské dílny Boucheron a její model se tím vyšplhal k závratným dvěma a půl milionům korun. 
Na prestižní ples ji doprovodil přítel Michal, s kterým to Kateřině velmi sluší a jak je vidět, stále to mezi nimi jiskří.

 

Kateřinu, alias Kate Matl čeká v květnu i vystoupení se slavným hudebníkem a zpěvákem jménem DJ BoBo, s nímž už pět let spolupracuje. Na open-air koncertu na pražském Výstavišti s ním zazpívá celou řadu jeho slavných hitů. 

Zdroj: Metropol / foto: archiv K. Mátlové

Luxusní šaty mají hodnotu skoro půl milionu korun

Kateřině to velmi slušelo!

Na Ples jako Brno doprovodil Mátlovou přítel Michal

V květnu čeká Kate Matl koncert s legendárním DJ BoBem

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Politici zase vytvořili další paskvil: Zákon o povinném čipováním psů je v podstatě zbytečný

Praha I Od 1. ledna 2020 musejí mít všichni psi chovaní na území ČR čip, který by měl být jediným oficiálním identifikátorem. Za nesplnění této podmínky hrozí majitelům až 20 tisíc korun pokuty. Stát tím chce prý eliminovat takzvané množírny psů a také mít větší přehled. Má to ale háček - zatím jde pouze o byznys pro veterináře a firmy dodávající čipy!

 

Čip sám o sobě toho moc neumí, respektive vůbec nic. Obsahuje číslo a to je všechno. Pokud tedy v reálu i chovatel psa čipovat za zhruba 1400 - 2000 korun nechá, ale číslo z čipu nezaregistruje v některém z registrů, jsou to v podstatě vyhození peníze a zbytečná snaha. Výjimkou jsou jen ti psi, kteří mají viditelné tetování provedené před 3. 7. 2011, tedy psi starší 8 let. 

 

"Stát zatím vlastní národní a povinný registr nemá, zatím se tvoří," přiznávají zástupci ministerstva zemědělství. Majitelé chlupáčů tak musejí zvolit buďto soukromý registr, ale pokud to neudělají, v podstatě je už dál nikdo trestat nebude. 

 

"Vznikl tak paskvil, kdy majitel psa musí nechat čipovat, ale už ho ´nemusí´ nikde registrovat. Není totiž žádná směrnice, která určuje, kam má chovatel číslo z čipu nechat zapsat. Samozřejmě, že je to v jeho zájmu - pokud se pes ztratí, bude evidován v registru, pes se najde, pak se snáz majiteli vrátí. Ale když někdo nechá psa čipovat, nic nikam nezanese, pes bude někde na dvoře a uteče, tak i když ho někdo najde, pak nastává problém," uvedl jeden z veterinářů.

 

Ministerstvo zemědělství uvedlo, že zřízení registru zvířat vyjde na 50 až 60 milionů korun a další miliony spolkne jeho provoz, včetně personálních nákladů. Jenže samo majitelé soukromých registrů to odmítají. "Vstupní náklady byly v řádu desítek tisíc a provoz taky. Čili desítky či stovky milionů - to je zase jen ten státní aparát, který potřebuje z něčeho žít. Když se chce, jde všechno, ale tady se nějak nechce," prozradil Jan Lácha, majitel jedné z databáze psů.

 

V soukromých databázích je dosud evidováno kolem milionu psů. Přestože zákon nařizující čipování byl schválen už v roce 2018, až nyní navrhl poslanec za KSČM Pavel Kováčik, aby pejskaři povině prováděli registrace v jednotném státním registru, který by vedla veterinární správa. Nápad podpořil i zemědělský výbor Sněmovny, ale pokud by měl jednotný systém měl začít fungovat, nebude to dříve, než od roku 2020.

 

Problém pro majitele psů ale může nastat, i když je zákon vlastně paskvilem, že i čerstvě očkovaný pes, ale bez čipu, se po Novém roce stane automaticky neočkovaný. Tím chce vlastníky přinutit, aby očipovat své čtyřnohé miláčky nechalu. A bez čipu by nemělo být možné vakcinaci neaplikovat. To ale veterináři odmítají, protože je i v jejich zájmu, aby zvířata naočkovali. 

 

 

 

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Divadlo Radka Brzobohatého rozpálilo českou premiérou muzikálové parodie 50 ODSTÍNŮ! jeviště i hlediště

Zdroj: Metropol

Praha I Napřed kniha uchvátila čtenáře. Pak film dobyl stříbrná plátna. A teď je tu muzikál – ovšem v „odstínu“, který mnohé diváky nejspíš pořádně překvapí. Divadlo Radka Brzobohatého uvedlo v pátek a sobotu (22. a 23. 11. 2019) premiéru muzikálové parodie 50ODSTÍNŮ! a sklidilo nadšené ovace ve stoje.

 

 

„Jdeme na hranu, ale neskutečně jsme se vyřádili už během zkoušení,“ říká k nastudování dvorní režisér divadla Lukáš Burian a připouští, že reakce publika byla pro tvůrce velkou neznámou. „Vsadili jsme na ochotu českého diváka se bavit a zároveň jsme věděli, že z poctivého řemesla nesmíme uhnout ani o píď, aby to celé fungovalo. Z ovací a následných reakcí diváků, odborné veřejnosti i kolegů máme velkou radost.“

 

DRB získal práva k představení přímo z Broadwaye, o vtipné české texty se postaral Adam Novák, v hlavní roli Christiana Greye se bez alternace zhostila hvězda domácí muzikálové scény Přemysl Pálek. V roli panny Anny ze železářství alternuje jeho životní partnerka Charlotte DoubravováKateřinou Bohatovou.

 

„Umělecky to pro mě byla docela výzva. Právě proto, že se všechno hrajeme s lehkostí a velkým kusem nadsázky, je docela náročné některé party v pohybu zazpívat, a ještě se přizpůsobit divákům, protože interakce s nimi je tentokrát veliká,“ říká Přemysl Pálek. „Vždyť já jsem se tentokrát musel učit i tančit u tyče,“ dodává.

 

Na přípravu dohlíželi partneři akce, trenéři ze studia Svetpoledance.cz. V dalších rolích se diváci mohou těšit třeba na Miroslava Hraběte, Evžena Bočkora, Vandu Karolyi, Michaelu Zemánkovou, Kateřinu Steinerovou, Kateřinu Pechovou a další. O choreografii se postaraly Linda Fikar Stránská s Andreou Strakovou.

 

Představení, stejně jako například kus Freddie – concert show, doprovází živá kapela. „Pokračujeme v umělecké linii, kterou jsme nastavili. Divadlo Radka Brzobohatého se profiluje jako divadlo fenoménů. A větší knižní fenomén, než je román 50 odstínů šedi, kterého se prodalo více výtisků než Bible, tady ještě nebyl,“ komentuje výběr titulu ředitelka divadla Romana Goščíková.

 

Popravdě řečeno, tolik sexu si na divadelní jeviště v ČR zatím nikdo přenést netroufnul. A nejen na jeviště, ale také do hlediště! Další z partnerů – sexshop.cz – připravil pro diváky na premiéry překvapení v podobě dárků pod padesáti náhodně vybranými sedačkami.

 

„Ale všemu tomu sexu, šťavnatým textům, odvážným kostýmům, peprným narážkám a nadsázce navzdory, je hlavním poselstvím představení 50ODSTÍNŮ! láska,“ vysvětluje režisér Lukáš Burian. „Zní to jako klišé, ale je to tak. Vůbec nejspokojenější budeme, když diváci půjdou domů za ruce a budou se vesele povídat o tom, jak se večer pobavili. A přesně to jsme viděli, když odcházeli z divadla po obou premiérách a ej to pro nás ta největší odměna.“

 

 

Zdroj: Metropol

Zdroj: Metropol

Zdroj: Metropol

Zdroj: Metropol

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Pozor! Země EU schválily novou bezpečnostní výbavu vozidel

Brusel / Členské země Evropské unie dnes formálně schválily seznam povinných bezpečnostních technologií, kterými budou vybaveny nové automobily od roku 2022. Ministři financí potvrdili dohodu unijních států s europarlamentem na konečné podobě novinek, které by podle některých odhadů mohly snížit počet smrtelných dopravních nehod až o pětinu.

 

Země EU schválily novou bezpečnostní výbavu vozidel

Nová pravidla se budou vztahovat na osobní vozidla, dodávky, autobusy i nákladní automobily. Od května 2022 by tak všechna nová auta prodávaná na evropském trhu měla mít například systém inteligentní regulace rychlosti (ISA), který řidiče na základě sledování map a rozpoznání dopravních značek upozorní na překročení povolené rychlosti. Samotný systém neomezí rychlost vozidla a řidiči budou mít možnost jej vypnout, při každém nastartování se však zapne automaticky.

 

K dalším povinným systémům bude patřit pokročilý systém nouzového brzdění a rozpoznávání únavy řidiče či technologie nouzového udržování vozidla v jízdním pruhu. Auta mají být vybavena také detekcí zpětného chodu či zařízením monitorujícím přesný tlak v pneumatikách. Snadněji do nich půjde instalovat alkoholový imobilizér.

 

Nákladní vozy a autobusy budou nově muset mít podobu, která výrazně omezí mrtvé úhly kolem vozidla, do nichž řidič nevidí. Budou také povinně vybaveny technologiemi schopnými rozpoznat chodce a cyklisty v bezprostřední blízkosti.

 

"Tato nová pravidla nám pomohou výrazně snížit počet úmrtí a vážných zranění na silnicích EU. Posilují též konkurenceschopnost evropských výrobců aut na celosvětovém trhu," konstatoval dnes finský ministr Timo Harakka, jehož země Radě EU předsedá. Evropský parlament schválil po nařízení už letos v dubnu.

 

Od začátku století do roku 2017 se podle unijních statistik snížil počet úmrtí při dopravních nehodách v Evropě o více než polovinu. Dosud poslední povinné bezpečnostní úpravy automobilů však EU schválila před deseti lety.

Zdroj: Metropol, ČTK / Foto archiv

Sídlo Evropské unie v Bruselu

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

První náměstek hejtmanky Knot opouští řady TOP 09! A taky říká proč

Č. Budějovice / Josef Knot patří k nejvýraznějším tvářím české politické scény, i když zatím především na regionální úrovni. Nicméně má dobře našlápnuto. Sám ale teď odchází ze strany, kterou zastupoval, a sice z TOP 09. Vadí mu „nedemokratický“ přístup, zákazy a ne úplně jasný program strany, jejíž hlavní tváří je stále Karel Schwarzenberg. Bude kandidovat jinde a míří výš?

 

Pane Knote, proč jste se po rozhodl opustit po letech řady TOP 09?

TOP 09 byla mojí první politickou stranou, kde jsem byl členem. Vstupoval jsem do ní kvůli dvěma osobnostem. Karlu Schwarzenbergovi a Miroslavu Kalouskovi. Prakticky ani jeden není ve vrcholné aktivní vnitrostranické funkci. Mé hodnoty se zejména v poslední době s názory vedení Topky v některých, pro mě zásadních, bodech rozchází.

Říkáte, že vám vadí jak některé striktní „nedemokratické“ zákazy, tak i takzvaný „antibabiš a antizeman“ program, který TOP 09 hlásá. Co tím myslíte a jsou to ty hlavní důvody, proč odcházíte?
Těch důvodů je celá řada, ale jeden z nich je, že opravdu existuje usnesení, které zakazuje podávat rozhovory do webů, které nesou podle TOP 09 název „dezinformační“. Svobodu slova bychom si neměli nechat vzít. Stejně, jako právo na svůj vlastní názor. Média by neměla občanům diktovat, co si mají myslet a politické strany by neměly zakazovat svým členům vyjadřovat se v médiích, která jsou pro ně nepohodlná. Nechť si každý udělá obrázek o tom, zda to je, či není demokratické. Program antibabiš a antizeman prostě nefunguje. Andrej Babiš stejně jako Miloš Zeman volby vyhráli a je třeba se s tím prostě smířit. Ať se mi to líbí či nikoli. Myslím, že i aktuální vývoj v Evropské unii ukazuje, že téma zavedení Eura v ČR by nemělo být na hlavním pořadu dne. Máme tu řadu jiných problémů, které je třeba řešit. Ano, čiňme kroky pro případný vstup do eurozóny, ale zda teď, tím si opravdu nejsem jistý.

Jakmile se ukázalo, že opouštíte řady strany, obuli se do vás i někteří vaši
dosud spolustraníci. Nemrzí vás to?
Podívejte se, Josef Hušbauer byl výrazná tvář Sparty, před 4 lety přestoupil do Slavie a stal se strůjcem úspěchu novodobé Slavie. Prostě to tak v životě chodí. Člověk má právo na rozvoj a vývoj. Od toho přeci na světě jsme. Mně je 47 let a do TOP 09 jsem vstoupil před 10 lety. Je logické, že nemáte úplně stejný pohled na svět nyní jako třeba tehdy. Svět, stejně jako my se přetváří. Ve straně se mění vedení, to má svůj pohled na aktuální vývoj. Mění se pohledy okolí, mění se ekonomika, politika, lidé jako takoví… A tak mě samozřejmě mrzí, že toto nejsou mí kolegové ve vedení jihočeské Topky s to pochopit a začínají kopat. Zvláště v případě, když se u jednoho z nich jedná o člověka, kterého jsem dlouho považoval nejen za kolegu, ale i přítele. Známe se dlouhá léta. Popravdě ani nechápu, proč taková reakce přišla. Vždy jsme podle mě měli korektní vztahy. O tom, že uvažuji o odchodu z TOP 09 jsem kolegy z vedení TOPky v prosinci roku 2019 informoval, nejdříve ústně a před vánoci také písemně. Dosud jsem si myslel, že jsme se rozešli v dobrém.

Nejde spíš o žárlivost a závist, že zatímco někteří politikové jsou úspěšní jsou vidět a i přes názorovou odlišnost jsou oblíbení, jiní ne?  
To byste se musel zeptat jich. Kdysi mi jeden člověk řekl, že v politice není možné mít přátele. Byť jsem tomu dlouho nechtěl věřit, měl asi pravdu…

Má vůbec TOP 09 jiný volební program, než to jak „odstranit Babiše a Zemana“ z čela politické scény?
Když jsem vstupoval do TOP 09, strana se díky Miroslavu Kalouskovi zaměřovala na ekonomická témata a Karel Schwarzenberg na mezinárodní vztahy. STAN pak uměl komunikovat se starosty. Jednalo se o ideální konstelaci. Byli jsme strana tvořená sice seshora, ale díky STANu jsme měli kontakt s komunální politikou. Příchodem Andreje Babiše se nějak vše v Topce změnilo.

 

 

Pocházíte z jižních Čech, kde zastupujete i Jihočeský kraj, jehož jste 1. náměstkem. Kdyby hypoteticky vyhrálo v podzimních krajských volbách hnutí ANO a to by třeba nabídlo koalici TOP 09, myslíte, že by do ni šlo?
To je otázka na současné vedení jihočeské Topky, ale nevidím důvod, proč by v případné krajské koalici ANO nemohlo být partnerem TOP 09.

A to přesto, že snahou TOP 09 je „odstranit Babiše“?

Pokud nevadí krajskému a celostátnímu vedení TOP 09 koalice s ANO v jihočeské metropoli, bude jí vadit koalice na kraji?

Před pár dny oznámil odchod z čela jihočeské ČSSD i bývalý hejtman Jiří Zimola. Překvapilo vás to?

Popravdě řečeno ani ne. Jak sleduji dění v jihočeské sociální demokracii, tak to k tomu asi spělo.

Před časem se konala volba předsedy strany, kterou opouštíte. Bylo šťastnou volbou, že se do čela dostala žena paní Markéta Pekarová Adamová?
Markéta Adamová Pekarová je talentovaná politička. Byla volba mezi liberálnějším křídlem a řekněme konzervativnějším. Vyhrála to liberálnější část, ale jak se ukazuje na případné předvolební koalice se hnutím STAN to žádný vliv nemělo. To byla právě jedna z údajných deviz předsedkyně Adamové Pekarové. Každopádně má paní předsedkyně dva roky práce před sebou, tak jí držím palce.

Mělo by podle vás být v politice všeobecně více žen, nebo máte pocit, že ženy ten tlak, intriky a všechny věci kolem mohou spíš semlít, otrávit nebo změnit?
Proč ne, ale hrnou se ženy do politiky? Já ten dojem zrovna nemám. Každopádně jsem 4 roky působil jako místostarosta Písku právě pod ženou a nyní na kraji také. Vše klapalo a klape. Takže souhlasím, že by více žen bylo určitě ku prospěchu.

Vy jste poměrně mladý, sympatický a jistě máte další politické ambice. Když odcházíte z TOPky, upřímně, míříte do jiné strany či hnutí?
Ještě se úplně na důchod necítím. Nějaké nabídky jsem v poslední době obdržel a děkuji za ně. Když jsem vstupoval do TOP 09, byli jsme de facto jeden subjekt se STANem. Dnes s nadsázkou řečeno, si připadám trochu jako dítě, kterému se po dlouholetém manželství rozvádí rodiče. Co dělat, když střídavá péče nefunguje. Je nutné se rozhodnout s kým zůstat, nebo zda nezkusit novou, „adoptivní rodinu“. Uvidíme, jaký bude další vývoj. Faktem je, že s členy jihočeského STANu si jako dlouholetý místostarosta velmi dobře rozumím. Jsou to pro mě lidé, kterým jde o věc.

 

Takže se rozmýšlíte nebo jste víceméně rozhodnutý?

Život vám velmi často ukazuje, co máte dělat, ale my ty situace pravidelně přehlížíme. On mě osud sám ve správný čas řekne, jaká je správná volba, pokud vůbec bude v politice nějaká…

Lákalo by vás ucházet se o hlasy voličů na celostátní úrovni – Sněmovna,
Senát?
Když jsem vstoupil do politiky, stal jsem se místostarostou Písku a ani jsem
nepřemýšlel o tom, že bych šel dál, nebo chcete-li výš. Shodou okolností
jsem dnes na kraji. Asi zafungoval osud, věřím na něj. A tak věřím, že pokud
se mám dostat na další politickou metu, stane se tak.

Co je podle vás nejdůležitější, aby politik měl a zároveň aby neztratil?
Charisma a chuť dělat věci pro lidi. S tím prvním se rodíte, to druhé je ve vašich rukou.

 

Zdroj: Metropol /archiv J. Knota

Josef Knot se po 10 letech rozhodl odejít z TOP 09

Knot nabídky na jiné politické angamžmá na stole má

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Psi budou muset mít povinně čip! Češi už vymýšlí, jak zařízení deaktivovat nebo dokonce ze zvířete vyjmout

16. září 2019, 19.00 | Praha I Tohle je snad možné jen v Česku! Od ledna bude platit povinnost, že všichni psi budou muset výt čipováni. Má to zpřehlednit počet chovaných zvířat i pomoci eliminovat takzvané nelegální množírny. Jenomže lidé už na internetu vymýšlejí, jak čipy deaktivovat nebo je z těla rovnou vyřezávat.

 

Nově bude třeba veterinární správě hlásit chovy od tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více. Štěňata bude možná očipovat do tří měsíců jejich věku. Přísnější pravidla má přinést vládní novela veterinárního zákona, která upravuje také chov hmyzu pro lidskou spotřebu nebo na výrobu bílkovinných produktů. Sněmovna se k jejímu schvalování sejde asi za dva týdny.

 

„Chovatelé psů budou mít sedm dní na to, aby nahlásili veterinářům informace o tom, že chovají nejméně tři feny starší 12 měsíců. Úmrtí některé z nich budou muset rovněž nahlásit do týdne. Pokud bude v jedné domácnosti více chovatelů, bude mít oznamovací povinnost pouze jeden z nich. Cílem je zamezit obcházení zákona a snahám vyhnout se oznamovacím povinnostem a veterinárním kontrolám,“ říkají předkladatelé zákona.

 

Oznamovat chov nebudou muset útulky pro zvířata, hotely a penziony pro zvířata, ozbrojené nebo bezpečností sbory nebo chovatelé vodicích nebo asistenčních psů. Veterináři evidují na 900 chovatelů pěti a více fen, za nesplnění nahlašovací povinnosti uložili od předloňského listopadu sankce ve 40 případech, uvedlo ministerstvo zemědělství.

 

Stát chystá také novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání. Navrhuje v ní zavést evidenční list vrhu štěňat, který by byl chovatel povinen uchovávat. Při prodeji nebo darování štěněte by musel předat novému majiteli informace o dosavadním způsobu krmení štěněte a popis péče o něj. Za rozmnožování psů nebo koček v množírně bude hrozit pokuta až do 500 000 korun, uvedl úřad.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Čipování psů bude od Nového roku povinné

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Teplicko musí mít v Senátu silný hlas

TEPLICE i Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček kandiduje v doplňovacích volbách do Senátu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za obvod Teplicko. Volby se budou konat v pátek 27. a v sobotu 28. března. Vítěz se mandátu ujme do 31. 10. 2024.

 

 

Proč jste se rozhodl kandidovat v senátních volbách?

Osm let v pozici hejtmana Ústeckého kraje a starostování v Bílině mne obrovsky obohatilo. V našem regionu jsem se setkal s řadou obyčejných, přesto báječných lidí, jejichž mnohé dobré úmysly často narážejí na špatné, nebo cíleně komplikované zákony. Viděl jsem také, jak několik dobrých projektů skončilo v ministerských koších. Rozhodl jsem se, že v podzimních krajských volbách už pozici hejtmana obhajovat nebudu. Proto bych chtěl zúročit nabyté zkušenosti ve vyšších patrech politiky, kde jsem mnohdy jednal a vím, že to není jednoduché. Mohu nabídnout pomoc při schůzkách na ministerstvech a dalších státních orgánech. Jsem přesvědčen o tom, že Teplicko musí mít v Senátu PČR i nadále silný hlas. Této práci bych se věnoval naplno.

 

Kraj ovlivňuje život jeho obyvatel v mnohých oblastech. Na jaké úspěchy můžete být pyšný?

Občané se nejvíc zajímají o to, co se jich bezprostředně dotýká, a to je zdraví, doprava a školství. Jsem rád, že ve zdravotnictví se po počátečních problémech podařilo díky současnému vedení stabilizovat Krajskou zdravotní, a.s. Od roku 2014 hospodaří v kladných číslech, což je, myslím, ve srovnání s ostatními krajskými nemocnicemi unikát. Zachránili jsme statut Komplexního onkologického centra v Ústí nad Labem, občanům slouží vedle 11 klinik nové kardiocentrum, takže pacienti již nemusejí dojíždět do fakultních nemocnic v Praze. Všech pět nemocnic v Děčíně, Chomutově, Mostě, Teplicích a v Ústí nad Labem postupně prochází modernizací staveb i přístrojového vybavení. Letos k nim přibude šestá – nemocnice v Litoměřicích. Konkrétně v Teplicích jsou před zprovozněním nové operační sály. V oblasti dopravy jsme uzavřeli nové smlouvy se železničními dopravci, v autobusové dopravě zřídili Dopravní společnost Ústeckého kraje a zavedli jednotnou jízdenku, která se u cestujících těší velké oblibě. Máme za sebou i desítky rekonstruovaných a dobře vybavených středních škol, domovů pro seniory, a dalších zařízení, které jsou v majetku kraje.

 

Jak je Ústecký kraj vnímám v ČR a v zahraničí?

Náš region navštívilo hodně významných lidí, přesně 40 velvyslanců různých zemí z Evropy, Asie i Ameriky.  Nejenom oni, ale řada dalších hostů a turistů z ostatních krajů republiky, jejichž počet neustále stoupá, vnímá krásy Ústeckého kraje  - přírodu, historické památky, ke kterým patří i počátky české státnosti. Chlubit se můžeme i nejstaršími lázněmi ve střední a východní Evropě v Teplicích, jimž se ne náhodou přezdívalo Malá Paříž, a tak bych mohl ve výčtu pokračovat.

 

Jací lidé tu žijí a co byste jim přál?

Při častých návštěvách měst a obcí v regionu, přirozeně včetně těch v teplickém okrese, jsem nabyl přesvědčení, že máme řadu skvělých lidí, kteří posouvají jeho rozvoj a prestiž každý rok o kus výš. Svědčí o tom Ceny hejtmana, které každoročně udělujeme, stejně tak i čtenářská anketa Osobnost roku Ústeckého kraje, která za devět let fungování vygenerovala na 250 laureátů. V oblasti kultury a sportu kraj podporuje zejména mladou generaci, aby tu zůstala i po studiu na VŠ a založila zde rodiny, protože to je naše budoucnost. Každému jednomu člověku přeji zdraví, prosperitu a radost ze života. 

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Oldřich Bubeníček se svou vnučkou Nelou

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Padne vláda Andreje Babiše? ČSSD trvá na Šmardovi za každou cenu

Praha I Premiér Andrej Babiš dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu za někoho jiného. Hamáček však po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Hrozí tedy pád vlády?

 

Premiér Andrej Babiš, ani prezident Miloš Zeman se jménem Michal Šmarda nesouhlasí! Hamáček si ale trvá na svém. Jak tedy dopadne patová situace? "Může jediným možným způsobem, padne vláda," myslí si někteří politologové, ale i politici, kteří situaci sledují.

 

Jan Hamáček zopakoval, že prezident Miloš Zeman se pohybuje "evidentně mimo ústavu", když na konci července sice po měsících vyčkávání odvolal ministra Antonína Staňka (ČSSD), ale současně místo něj nejmenoval jeho nástupce.

 

"Pokud nebude moci ČSSD vybírat své ministry, nemá ve vládě co dělat," konstatoval Hamáček. Předseda ČSSD odmítl kritiku, kterou Babiš o víkendu mířil na Šmardu a na jeho schopnosti reprezentovat ČR ve funkci ministra kultury.

 

Hamáček řekl, že dnes neslyšel od Babiše konkrétní návrh řešení. Připomněl, že v úterý se premiér sejde s prezidentem. "Uvidíme, jak ta schůzka dopadne, za sociální demokracii není žádná změna," uvedl vicepremiér. Babiš slíbil, že přijde s řešením 26. srpna, dodal. "Otázka je, jaké to řešení bude a zda bude případně v souladu s koaliční smlouvou," uvedl.

 

Předseda ČSSD také odmítl Babišovu argumentaci, že formulace z koaliční smlouvy mu umožňují navrhovat ministra vybraného ČSSD, nikoliv přikazují. "Je tam také napsáno, že sociální demokracie má pět ministrů, tam žádný podmiňovací způsob není," uvedl.

 

Spor podle něj není ani tak o jednom jménu, ale o dodržování ústavy. "My jsme z mého pohledu v pravdě. Tou stranou, která se domáhá pravdy, je sociální demokracie. Já žádné deadliny dávat nebudu," řekl.

 

Šmarda přitom dnes na facebooku změnu nominace nepřímo připustil. Není podle něj třeba z ní mít strach. "Máme docela dost lidí, kteří to určitě zvládnou. Odborně, manažersky, politicky i lidsky. Jen nevím, jestli můžeme panu premiérovi slíbit, že budou dost nekritičtí, tiší a poslušní," reagoval na Babišovu výtku, že útočil na další ministry ve chvíli, kdy ve vládě ještě ani nebyl.

 

Spor o výměnu ministra trvá už čtvrt roku. Zeman v polovině prázdnin po dvou měsících od doručení návrhu odvolal Staňka, ohledně jeho nástupce se ale slíbil vyjádřit až v polovině srpna. Minulou středu pak uvedl, že Šmarda je odborně nekompetentní, protože se nikdy nezabýval problematikou české kultury. ČSSD požádal o navržení jiného kandidáta. V závěru minulého týdne Šmardu odmítl i Babiš, mimo jiné kvůli jeho výrokům z poslední doby.

Zdroj: Metropol, ČTK / Foto:archiv

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Jiří Krampol: Moje generace zažila krásný život v blbé době

Praha I Jiří Krampol je oslavil letos 81. narozeniny, přesto je pořád aktivní a věnuje se mnoha věcem v rámci herecké i moderátorské profese. I přes zdravotní problémy své ženy Hanky se snaží fungovat a stále být v pohybu. Svěřil se s tím, jaký má názor na současnou kulturu, politiku, ale také třeba na kosmetické či plastické zákroky nejen u žen, ale i u mužů.

 

Jiří, jak se máte momentálně a co vás nejvíc zaměstnává?

Dá se říct, že s ohledem na svůj věk a stav se mám dobře. Nenudím se, pořád jsem v pohybu. Jinak to ani nejde.

 

Co teď děláte, co vás zaměstnává nejvíce?

Hraju v Divadle Semafor, dvě představení, mám svůj zájezdový pořad, pak jezdíme s kolegy pořad Stáří je stav mysli, který je pro pro seniory. A co mě hodně baví je Humoriáda, kterou dělá Český rozhlas a vyjíždíme po krajích.

 

Takže to máte pestré. A co se televize nebo filmu týče?

Jsou dva filmy, které bych měl dělat. Jeden snad po Novém roce s Tomášem Magnuskem. Původně tu zásadnější roli měl dělat Karel Gott, ale pak to dostal Pepa Laufer a já tam mám hrát taky moc hezkou roli. No a pak další film, o tom bych ještě nerad mluvil, protože se shánějí peníze. Bez nich to nejde….

 

Vy jste humorista, bavič. Nemrzí vás, že třeba televize netočí a nevysílají zábavné pořady jako dřív?

To víte, že mrzí a hodně. Hlavně to, že i když se dneska o něco i pokusí, vždycky to skončí fiaskem. Oni si všichni myslí, že dělat srandu je legrace, a ona není. Bez zkoušení, bez toho, aby to bylo dobře napsané, zrežírované, to prostě nejde. Podívejte se na ty skvostný pořady, jako byly: Možná přijde i kouzelník, Zajíc v pytli nebo Televarieté s Bohdalovou a Dvořákem. To byla radost, ale taky kus práce. To už dneska nikdo neví, co to je. Je to škoda, protože tohle by diváci chtěli, ale… Nějak se nikomu nechce. Takže lidi chodí do kulturáků, divadel na nějaké besedy, talk show, které dělám já i řada dalších kolegů. Lidi se chtějí bavit, nechtějí řešit nesmysly.

 

Takže něco legračního chystáte?

Před časem vyšla moje knížka, která mapuje moji profesi, zájezdy, historky, zážitky. Je tam i spousta fotek. Do budoucna bychom rádi udělali knížku postavenou na židovských anekdotách, které jsou věčné – něco jako vypráví Jiří Krampol a Arnošt Lustig. Naštěstí to všechno s Arnoštem je natočené. A pak bych chtěl vydat takové ty moje herecké písničky, které jsem udělal. Na výběr je jich asi šedesát, tak se to nějak vyselektuje….

 

Ač jste v pokročilejším věku, pořád vypadáte dobře. Jak se udržujete v kondici?

Pořád musím být v pohybu. Starý člověk, když se přestane hýbat, zakrní. Pořád se musí hýbat. Snažím se o to. Hrával jsem hodně tenis, to teď nemůžu, mám špatné koleno. Sice chtějí operaci, ale tomu se bráním jako čert kříži. Je tu prý nějaká možnost léčby z krevní plasmy, je to americká věc, ale nevím, zda se to podaří. Toho zákroku – operace, se bojím. Třeba mi ale nic jiného nezbyde.

 

Bavili jsme se ale o tom, že vypadáte dobře. Jste proto, aby o sebe i lidé ve vyšším věku dbali, třeba podstupovali nějaké zkrášlovací zákroky?

Když je to v rozumné míře a tomu člověku to má pomoct, proč ne? Naopak jsem i zastáncem toho, aby to nepodstupovaly jen ženy, ale i muži. Vždyť pokud mi třeba padá oční víčko, nebo mám nějaký defekt, nebo příliš vrásek, proč s tím něco neudělat. Když mi vypadne nebo se ulomí zub, taky si ho jdu nechat opravit, vyměnit. Ten obličej nás herce, zpěváky, moderátory živí. Je to náš výrobní prostředek. Nikdo se nechce dívat na kolozubého chlapa nebo ženskou. A ženy, pokud to nepřehánějí, klidně ať se nechají vylepšit.

 

Co je ještě rozumné a co přehnané?

To by každý měl vidět sám. Snad má každý doma zrcadlo (smích). Přeci, když je nějaká hodně hubená ženská, až rachetická a nechá si udělat velké poprsí, tak to působí komicky až trapně. Nebo udělat velké rty, nebo vytáhnout obočí až za roh. To ne. Ale když je to s citem, efektní a opravdu jí to omladí nebo i chlapa, je to na místě.

 

Vy jste podstoupil také nějaké drobné zákroky, kde a proč?

No protože si říkám, že jsem sice starej, ale musím nějak vypadat. Seznámil jsem se na dovolené v Tunisku, kde jsme byli v rámci soustředění na letošního Muže roku s paní doktorkou Ivanou Němečkovou, která je majitelkou kliniky estetické medicíny Aurum clinic. Nejenom, že mi s manželkou Hankou, která tam měla problémy se zažíváním a skončila tam v nemocnici, velmi pomohla, starala se o ní a vše zařídila, ale ještě se o mě dobře stará po té estetické stránce a jsem za to moc rád.

 

A co jste podstoupil?

Jako každý herec mám za léta od líčidel a makeupu poničenou pleť. Takže si nechávám u paní doktorky Němečkové vylepšit a ozdravit pleť a další drobné zákroky. Jsem moc spokojený. Taky proto, že je to na takové kamarádské bázi a protože to přináší vlastně okamžité výsledky. Doporučuju to každému, kdo má třeba menší sebevědomí a chce si ho zvýšit a vypadat i v pokročilém věku dobře, aby se tomu nebránil. S rozumem a s citem, ale určitě nemusíme nikdo stárnout víc, než je zdrávo.

 

Co vás štve a co těší?

Těší mě, když máme hezké a úspěšné představení, když se lidi baví, smějou, tleskají. A co mě štve? Politika a takové ty neustálé řeči, že někdo někoho pořád někam zařazuje. Já například nepatřím k žádnému politikovi ani straně, a když řeknu svůj názor, nemusí mě za to přeci někdo napadat, pomlouvat. Každý má právo na to vyjádřit svůj názor svobodě. O tom je demokracie. Ale jinak mám ten život pořád rád.

 

Jak byste zhodnotil svůj dosavadní život?

Jednoduše: Jak řekl jednou krásně můj kolega Petr Nárožný: Moje generace prožila krásný život v blbé době. Tak pod to se klidně podepíšu i já…

 

 

Zdroj: Metropol /Foto: archiv Kinobox a Jaroslav Hauer

MUDr. Ivana Němečková se stará o Jiřího Krampola na své klinice

Jiří Krampol o sebe rád dbá

Doktorka Němečková vysvětluje Jiřímu Krampolovi postup toho, co u něj provádí

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Strana výpisu

1 ...

 

Československý muzikál KUBO jako pocta Jozefu Kronerovi míří do ČR!

Praha I Už více než 49 000 diváků shlédlo na Slovensku muzikál KUBO, příběh, který je zároveň poctou velkému slovenskému herci, jenž se proslavil i v Čechách - Jozefu Kronerovi. Od jeho úmrtí loni uplynulo neuvěřitelných 20 let. Projekt nyní přichází do Čech!

 

Praha I Už 29. dubna od 19:00 se odehraje v pražském Divadle Hybernia, na podzim by pak unikátní představení mělo objet část ČR. Jednou z hlavních tváří muzikálu KUBO v ČR bude herec Ján Jackuliak, kterého české publikum zná především ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě, Rapl atd…

Kubo je jednou z filmových a divadelných klasik Jozefa Hollého. Je plný kouzelných momentů, které postupem času zlidověly a přenášejí se z generace na generaci. Kubo a jeho „Anča, ja mám nožík", nezapomenutelný autorský citát Jozefa Kronera opět ožívá v novém zpracování plném folklórních artefaktů, krojů, ale také humoru..

„Je to živé, energické a zábavné představení. Je to nový československý muzikál v moderní a divácky příitažlivé podobě! Šarm, humor a příběh vesnického prosťáčka který je obětí honby za majetkem svých rodičů, jenž jsou schopni z mamonu zapříčinit neštěstí svých dětí na úkor jejich lásky, která však nakonec zvítězí…. Paľo si vybojuje lásku své milované Aničky a Kubo zůstává u své matky s milovanými makovými buchtami…,” prozradili synopsi děje tvůrci v čele s režisérem Ivanem Blahútem

Na pódiu se objevuje 22 účinkujících. Jsou tam originální písně slovenské písničkářky Simi Martausové, autorem hudby je Peter Uličný, autorem scénáře je Tomáš Dušička (bratr Majka Spirita) a za folklór fashion show stojí Adriena Adamíková…

„Je to dílo, v kterém si každá generace najde to své. V jednom příběhu je více dalších příběhů, které jsou nadčasové. Já mám roli pana Loveckého, což je šibal, který vám během pár sekund spočítá všechny prsty na nahých nohách. Kubo je ryze slovenský příběh, v němž najdeme propojení se současností," říká herec Ján Jackuliak, který v Kubovi nejenom hraje, ale spolupracuje také jako asistent režie.

V představení hraje a zpívá i český muzikálový herec Robert Urban a postavu Kuba ztvárňuje herec Peter Brajerčík. Po úspěchu ve slovenské televizní show „Tvoja tvár znie povedome" se stal miláčkem diváků muzikálu na Slovensku díky svému skvělému hereckému, tanečnímu a pěveckému výkonu „Skvěle ztvárnil divadelního Kuba a vzdal určitě důstojnou poctu Jozefu Kronerovi…” podotýkají tvůrci.

„Zkoušení bylo náročné. Kubo je člověk, který svou čistotou bojuje proti našim lidských neřestem a skrze humor na ně poukazuje. I původní film se dotýká těchto věcí, které jsou nám Slovákům ať chceme, nebo ne, blízké,” dodal Brajerčík.

KUBO, to jsou skvělé herecké a taneční výkony, kombinace moderního tance a slovenského folklóru! A také plejáda skvělých herců a tanečníků! Je oslavou slovenského folklóru a vzdání holdu velikánovi slovenské filmové i divadelní scény - Jozefu Kronerovi

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer/

Robert Urban, Ján Jackuliak a Peter Brajerčík na tiskovce k muzikálu KUBO v Praze

Herci spolu s producentkou muzikálu Gabrielou Urbanovou

Muzikál KUBO se v Praze představí v Praze 29. dubna

Tématické zařazení:

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření