Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Žalobu kvůli bydlení krajský soud odmítl

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nezajištěním adekvátního bydlení pro skupinu sedmi občanů z České Lípy se mělo město Ústí nad Labem dopustit nezákonného zásahu. Krajský soud v Ústí nad Labem jejich žalobu odmítl.

5 věcí, které byste měli vědět o nových symbolech pro paliva

foto archiv

- Praha | Od října by mělo být na všech čerpacích stanicích v Česku i v celé EU nové jednotné značení pohonných hmot. Smyslem je zpřehlednit stále se rozšiřující nabídku různých paliv, ale též předcházet jejich možným záměnám.

Ústecký kraj se prezentoval na agrosalonu Země živitelka

foto archiv

- České Budějovice | Země živitelka, největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku, v letošním roce zahájil 45. ročník s podtitulem 100 let českého zemědělství. V Českých Budějovicích nesměl chybět Ústecký kraj coby úrodná zahrada Čech.

Na D7 u Postoloprt byly zprovozněny další čtyři kilometry dálnice

foto archiv

- Postoloprty | Ředitelství silnic a dálnic slavnostně zprovoznilo téměř čtyřkilometrový úsek dálnice D7 v úseku Postoloprty – MÚK Bitozeves. Nový úsek by měl motoristům přinést zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti provozu, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací vinou předjíždění v hustém provozu.

Výtěžek z benefičního blešího trhu podpoří Mobilní hospic

foto archiv

- Ústí nad Labem | Dvanáct tisíc dvě stě padesát pět korun činí výtěžek z benefičního blešího trhu, který se v neděli 26. srpna 2016 konal v ústeckých Městských sadech. Získané finanční prostředky poputují do Mobilního hospice Masarykovy nemocnici v Ústí nad Labem, spadající pod Krajskou zdravotní, a. s.

Ocenění Českých Podnikatelek v Brně: Proč se nikdy nevzdáme

foto archiv

- Brno | Také v roce 2018 se projekt Ocenění Českých Podnikatelek rozjel do regionů, aby prostřednictvím setkání v různých koutech republiky přinesl inspiraci, podněty, nové vztahy a možnost osobně se potkat s unikátními podnikatelskými osobnostmi nejen z vašeho regionu, ale i celé České republiky. Zatím posledními zastávkou této tour bylo Brno. Setkání s podtitulem „Proč se nikdy nevzdáme“ přineslo nejen několik zajímavých podnikatelských příběhů, ale upozornil na témata, na které je dobré se zamyslet.

ŘSD vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35

ilustrační foto archiv

- Opatovice | Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy s cílem zahájení výstavby na jaře 2019, aby bylo možné dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy – Ostrov v celkové délce 27 kilometrů.

Slavnosti v Lubech připomenou výrobu strunných nástrojů

foto archiv

- Karlovy Vary | Karlovarský kraj se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví, během kterých se veřejnosti otevírají brány památek a zajímavých objektů po celé zemi. Ve spolupráci se společností Strunal Schönbach a obcí Luby zve kraj širokou veřejnost na „Slavnosti hudby Strunal Schönbach ... kde slova končí, hudba začíná“.

O hledání svobody a svobodné vůli

foto archiv

- Praha | Hlavním hostem dalšího ze setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club byl český filmový a divadelní herec, „koňák“ a také podnikatel Václav Vydra. Povídali jsme si s ním nejen o herectví, koních nebo jeho podnikatelských zkušenostech. Prozradil také, jak důležitá je pro něj v životě svoboda.

Strana výpisu

1 ...

 

Senát nejspíš odmítne zdanění náhrad církevních restitucí

Senát nejspíš zdanění církevních náhrad odmítne.

Www:

-

- Praha I Zatímco vládou a parlamentem prošel návrh na zdanění takzvaných církevních restitucí a převážně levicové strany se radovaly z úspěchu, teď budou možná překvapeny. Senát nejspíš tento návrh odmítne.