Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Hejtman ocenil spolupráci s ŘSD

foto archiv

- Ústí nad Labem | Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ocenil spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), správa Chomutov. Uvedl to na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a chomutovské ŘSD. Na silnice v regionu je každoročně vyčleněna zhruba 1 miliarda korun.

Stavba plavecké haly začala slavnostním poklepáním

- Louny | Slavnostním poklepáním na základní kámen začala první listopadový den výstavba nové plavecké haly v Lounech. Za 219 milionů korun bez DPH ji postaví vítěz výběrového řízení společnost Metrostav, hotová by měla být v dubnu 2020.

Podzimní famtripy a presstripy v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | Jednou z forem efektivní propagace nabídky cestovního ruchu jsou famtripy a presstripy, které jsou v Ústeckém kraji pořádány s podporou Czechtourismu. Na podzim jich proběhlo hned několik.

Pocta Pravřídlu

foto archiv

- Teplice – Dnes bylo v lázeňském domě Beethoven v Teplicích slavnostně otevřeno THERMALIUM, jako pocta léčivým pramenům, jejichž Pravřídlo vyvěrá z hloubky 51 metrů. Jeho jedinečná termální voda s bohatým obsahem minerálů a příměsí radonu dosahuje unikátních léčebných výsledků. Teplické léčivé prameny byly podle zápisu v Kronice České Václava Hájka z Libočan objeveny pasáčkem vepřů v roce 762 a patří tak k nejstarším lázním ve střední i východní Evropě.

Pražská zoo podpoří ohrožená zvířata ve volné přírodě

foto Zoo Praha

- Praha | Hlavní město Praha je prostřednictvím zoologické zahrady zapojeno už více než deset let do mezinárodního systému podpory projektů na záchranu ohrožených druhů ve volné přírodě. Dosud pražská zoo věnovala na tyto projekty dvě koruny z každého vstupu. Za letošní rok to už budou koruny tři, jak schválila městská rada. Návštěvnost zoo se letos dostala přes 1 400 000 vstupů.

Chutě z Poohří: Výrobci regionálních potravin získají certifikáty

foto archiv

- Žatec | Žatecká hořčice, lenešické uzeniny, čeradické perníky nebo břvanské sýry doporučila certifikační komise jako typické produkty z regionu Poohří. V podzimním kole získalo certifikát výjimečnosti „Poohří regionální produkt ®“ pět výrobků a dva zážitky.

Jitka Zelenková oslavila půl století

foto archiv

- Praha | Koncertem oslavila 13. listopadu v pražské La Fabrice půl století svého působení na hudební scéně Jitka Zelenková a převzala Jubilejní platinovou desku.

CHOPN trpí tři sta tisíc lidí, o své diagnóze nevědí

foto KZ a.s.

- Ústí nad Labem/Most | Krajská zdravotní, a. s., se stejně jako v předchozích letech i v tomto roce připojila na svých zdravotnických pracovištích v ústecké Masarykově nemocnici a v mostecké nemocnici ke Světovému dni CHOPN (chronické obstrukční plicní nemoci).

Stavbou roku jsou Petrof gallery a Stezka korunami stromů

foto archiv

- Hradec Králové | Stezka korunami stromů v Krkonoších a Petrof gallery v Hradci Králové se pyšní titulem Stavba roku 2018 Královéhradeckého kraje. Porota udělila také tři čestná uznání. O titul se v letošním ročníku ucházelo 13 staveb.

Dar ČEZ Distribuce popáleným dětem

foto archiv

- Praha – Klinika popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady nově zrekonstruovala převazovou místnost oddělení JIP dětské kliniky. Tato rekonstrukce již nevyhovujících prostor byla umožněna díky peněžitému daru společnosti ČEZ Distribuce, a.s. ve výši 950 tisíc korun.

Strana výpisu

6 ...