Auto - Český Metropol

Auto

Ve Zlíně bude k vidění Lamborghini i vůz Jamese Bonda

Ikona

28. února 2010 - ZLÍN | Akce, jaká nemá v České republice obdoby, se chystá v obchodním a zábavním centru Zlaté jablko ve Zlíně. V neděli sem totiž přivezou dva luxusní vozy značky Lamborghini a k tomu legendární auto Jamese Bonda Aston Martin. Oznámila to oznámila mluvčí Zlatého jablka Kateřina Martykánová. Vykládka aut v celkové hodnotě kolem 15 milionů korun se uskuteční v neděli večer.

Až čtvrtina ojetých aut má zfalšovaný tachometr

Ikona

27. února 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Trvá to jen pár minut a auto má rázem najeto i o 200 tisíc kilometrů méně. A prodávající za ně dostane o desítky tisíc víc. Stáčení tachometrů, za které v Německu hrozí i vězení, je v Česku normální. Informace přineslo sobotní vydání Mladé fronty Dnes. Podle firmy Cebia, která sleduje stav ojetin, se to týká skoro čtvrtiny tuzemských aut. Legálně tuto službu nabízí na internetu desítky firem - a zákon je bezzubý.

Automobilka Hummer končí, čínské úřady nedaly souhlas ke koupi

Ikona

25. února 2010 - NEW YORK | General Motors ukončila ve středu jednání s čínskou psolečností Tengzhong Heavy Industrial Machines, která měla zájem o koupi značky Hummer. S koupí nesouhlasila čínská vláda, uvedla agentura Reuters v noci na čtvrtek. Značka Hummer tak končí, o práci přijdou tři tisíce lidí. Čínská Tengzhong Heavy Industrial Machines se chtěla pomocí koupě Hummeru prosadit na světovém automobilovém trhu.

Obnova osobních vozů v Česku je nedostatečná, vloni stoupl podíl automobilů starších 10 let

Ikona

12. února 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Průměrný věk osobních automobilů registrovaných v Česku byl i vloni téměř 14 let a navíc se zvýšil podíl vozů starších 10 let, které tvoří téměř 60 procent všech registrovaných osobních automobilů v tuzemsku. V pátek to uvedlo Sdružení automobilového průmyslu (SDA). Počet v ČR registrovaných osobních automobilů se vloni zvýšil pouze o 11 682 kusů, to je o 0,26 procenta.

Citroën C-Crosser versus Ford Kuga - plavné pohodlí versus sportovní tvrdost

Doprovodný obrázek

3. prosince 2009 - Móda vozidel typu SUV navzdory ekonomické krizi sílí. Robustní krása poloterénních aut přitahuje možná ještě více než technická vyspělost jejich pohonu 4x4. Automobilky Ford a Citroën patří mezi ty, které módě SUV dlouho vzdorovaly. Nešlo to donekonečna. Ford přišel s modelem výrazného sportovního náboje a nazval ho Kuga.

Ruský miliardář koupil Hitlerův mercedes

Ikona

23. listopadu 2009 - DÜSSELDORF | Ruský miliardář, jehož jméno nebylo zveřejněno, koupil Mercedes 770K nacistického vůdce Adolfa Hitlera. V pondělí o tom informoval německý portál Express. Vozidlo bylo perlou Hitlerovy sbírky automobilů. Jde se o unikátní modročerný mercedes, který po Hitlerově smrti několikrát změnil majitele.

Volkswagen chce do roku 2018 ztrojnásobit prodej v jižní Číně

Ikona

22. listopadu 2009 - KOUNG-ČOU | Volkswagen chce do roku 2018 ztrojnásobit prodej v jižní Číně a prodat přes půl milionu aut. V celé Číně plánuje zdvojnásobit prodej a prodat do stejného data dva miliony vozidel, informuje agentura Reuters. Přestože je VW s 20 % hlavním hráčem na trhu v severní a východní Číně díky spolupráci se SAIC Motor a skupinou FAW, na jihu země jí patří pouze 12 % trhu.

Honda je nejefektivnější auto na amerických silnicích

Ikona

22. listopadu 2009 - WASHINGTON | Vozy japonské značky Honda se znovu ukázaly jako nejefektivnější z hlediska spotřeby a navíc nejméně znečišťují životní prostředí. S odkazem na vládní materiál o tom v sobotu informovala agentura Reuters. Jihokorejská Hyundai a japonská Toyota se umístily stejně jako před rokem hned v závěsu za Hondou.

Dozorčí rada Volkswagenu schválila akvizici Porsche

Ikona

20. listopadu 2009 - STUTTGART | Dozorčí rada automobilky Volkswagen schválila akvizici konkurenčního automobilového výrobce Porsche. Informovala o tom v pátek agentura Bloomberg. Dozorčí rada společnosti tak učinila další krok ve sbližování obou automobilek - do konce roku by měl Volkswagen koupit téměř polovinu akcií Porsche, zbytek transakce by pak měl proběhnout do roku 2011.

Škoda Auto vyrobila první vůz Superb Combi

Ikona

9. listopadu 2009 - MLADÁ BOLESLAV | Z montážní linky v Kvasinách sjel první sériově vyrobený vůz Škoda Superb Combi. Informovala o tom v pondělí mladoboleslavská automobilka. Nová škodovka bude v základní ceně (benzínový agregát 1,4 TSI/92 kW a šestistupňovou manuální převodovkou) stát 589 900 korun.

Volkswagen přeskočil Toyotu, vyrábí nejvíc aut na světě

Ikona

6. listopadu 2009 - HAMBURK | Německý automobilový koncern Volkswagen vyrobil za první tři čtvrtletí letošního roku 4,4 milionu vozů. Podle týdeníku Spiegel, který cituje průzkum společnosti Global Insight, znamená taková produkce první místo mezi všemi automobilkami světa.

Strana výpisu

... 37