Auto - Český Metropol

Auto

Automobilky už vyrábějí stejně jako před krizí

Ikona

5. června 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Před dvěma lety byly první, kdo poznal nástup krize. Teď automobilový průmysl, pilíř české ekonomiky, přichází s velmi dobrou zprávou. Je z krize pryč, vyrábí stejně jako před ní a znovu nabírá nové zaměstnance. V sobotním vydání o tom píše Mladá fronta Dnes. "Jedeme téměř na plné obrátky, nabrali jsme od ledna tři sta lidí," říká například šéf výrobce dílů pro automobilky Brano Group Pavel Juříček. Oživení hlásí většina dodavatelů i samy automobilky.

VUT v Brně na Autosalonu představilo studii elektromobilu Superbel

Ikona

4. června 2010 - BRNO | Vysoké učení technické v Brně (VUT) představilo na brněnském výstavišti v rámci veletrhu Autosalon studii elektromobilu Superbel. Informovala o tom mluvčí VUT v Brně Jitka Vanýsková. Elektromobil je postaven ze Škody Superb, kterou automobilka vysoké škole darovala. Na studii pracoval Jaromír Marušinec z Centra výpočetních a informačních služeb. "Smyslem projektu nebylo ani tak vyrobit prototyp, podle kterého by Škoda vyráběla vlastní elektromobily, jako spíše propagace a rozvoj elektromobility," sdělil Marušinec.

V Brně začaly veletrhy Autotec a Autosalon

Ikona

4. června 2010 - BRNO | Na brněnském výstavišti začalyv pátek po poledni oficiálně veletrhy užitkových vozidel Autotec a osobních vozů Autosalon. Páteční den je vyhrazený novinářům a odborníkům, brány výstaviště se pro širší veřejnost otevřou v sobotu. Na výstavišti se zájemcům představuje celkem 357 firem. "Tento veletržní tandem nabídne návštěvníkům přehled sortimentu celého oboru, nejen osobní a užitkové vozy, ale také komponenty a servisní i garážovou techniku," sdělila marketingová manažerka akcí Jana Hraběová

Češi nemají zájem o ekologická auta

Ikona

20. května 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | V době, kdy si Evropané nové auto stále častěji vybírají podle vypouštěných emisí, přesouvá se v Česku poptávka k silnějším automobilům. Prodej ekologicky „čistých“ aut sice postupně narůstá, ve srovnání s vyspělými státy je však poptávka stále několikanásobně nižší. Podle statistiky Svazu dovozců automobilů se v Česku loni prodalo 346 ekologicky šetrných vozů. V sousedním Rakousku to bylo šestnáct set.

Drahá auta: vyprodáno

Ikona

19. května 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Sehnat drahé auto dnes nemusí být snadné. Německé značky BMW, Audi či Mercedes jsou schopné modely na míru vyrobit a dovézt nejdříve za čtvrt roku. Důvodem je narůstající poptávka a až neuvěřitelné prodeje automobilů do Číny. Informace přineslo středeční vydání Lidových novin (LN). Například prodejce Audi v Ostravě tvrdí, že na model Audi A8 klienti čekají až tři a půl měsíce. "Je to nový model a nepočítali jsme s tím, že ho bude chtít tolik lidí najednou.

Kreml chystá návrat k sovětským limuzínám

Ikona

18. května 2010 - MOSKVA | Ruští státníci včetně prezidenta či premiéra si zřejmě přesednou z Mercedesů a BMW zpátky do ruských limuzín značky ZIL, ve kterých jezdili sovětští vůdci, informuje v úterý agentura Reuters. Usiluje o to prezident Dmitrij Medveděv. Není to první snaha Kremlu změnit zahraniční značku automobilů za domácí. Prozatím však všechny pokusy selhaly na tom, že postsovětské limuzíny značky ZIL byly poruchové.

Zájem o Superby prudce roste, Škoda Auto bude vyrábět i v době hromadných dovolených

Ikona

13. května 2010 - MLADÁ BOLESLAV | Škodovka zřejmě opět rozšíří počet pracovních směn v továrně v Kvasinách a částečně i v Mladé Boleslavi. Uvedl to list Škodovácký odborář s tím, že vyrábět se bude zřejmě i v době hromadných dovolených. "Tento záměr již unikl mezi lidi a starší zaměstnance v Kvasinách, kteří si kvůli tomu letos zřejmě moc neodpočinou, přestože za sebou mají složité období plné náběhů tří nových modelů a také se potýkají s nedobrými klimatickými podmínkami na některých pracovištích," uvedl list.

Na skútr nově i bez zkoušek

Ikona

3. května 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Řidiči automobilů by podle uvažované novely zákona mohli usednout na skútr po jednoduchých rozdílových zkouškách, nové lekce v autoškole by nebyly potřeba. Píší o tom v pondělním vydání Lidové noviny. Úspěšní zájemci by mohli osedlat skútr s automatickou převodovkou s maximálním objemem motoru do 125 kubických centimetrů. Nyní mají volný přístup pouze k "padesátkám". "Uvažujeme, že se inspirujeme španělským a německým systémem.

Toyota pozastavila prodeje Lexusu na celém světě

Ikona

15. dubna 2010 - NEW YORK | Společnost Toyota pozastavila prodeje svého SUV Toyota Lexus GX 460 na celém světě. Ve čtvrtek o tom informoval server BBC.
Japonská automobilka pozastavila podle středečních informací prodej tohoto vozu na základě testu v americkém časopise jen na americkém trhu. Model se prodával kromě trhu USA a Kanady také na Blízkém Východě a v Rusku. Časopis Consumer Reports varoval americké spotřebitele před koupí Toyoty Lexus GX 460 modelu z roku 2010.

Sdružení Sova připravilo příručku pro bezpečnou koupi ojetého automobilu

Ikona

31. března 2010 - PRAHA | Sdružení Sova připravilo aktualizovanou příručku pro bezpečnou koupi ojetého automobilu, která se týká všech, kteří uvažují o nákupu automobilu z druhé ruky. Ve středu o tom informovalo Sdružení na ochranu vlastníků automobilů ČR (SOVA). „V brožurce najde každý rady, jak předejít možným komplikacím při koupi ojetého vozidla,“ řekl Zbyněk Veselý, předseda sdružení Sova. Přetáčení tachometrů je podle něj v Česku takřka fenoménem.

Motosalon v Brně nabídne řadu novinek, mezi nimi i nový Velorex

Ikona

9. března 2010 - BRNO | Dvě desítky značek od více než 90 vystavovatelů se od středy 10. března představí na prvním ročníku veletrhu motocyklů, příslušenství a oblečení Motosalon Brno. O akci blíže informovali organizátoři veletrhu. Ze známých značek se představí například Yamaha, Kawasaki, BMW, Honda nebo Harley Davidson. Chybět ale bude například Suzuki nebo Ducati stejně jako tuzemský výrobce Jawa.

Strana výpisu

... 36