Auto - Český Metropol

Auto

Dealeři doporučují za první vůz spolehlivé české auto, mladí řidiči touží po zahraničních sporťácích

Ikona

20. října 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Tři čtvrtiny autobazarů doporučují jako první auto vůz značky Škoda v ceně do 100 tisíc korun. Vyplývá to z ankety společnosti GE Money Auto mezi 40 autodealery z celé České republiky, kterou firma zveřejnila ve středu. První auto by mělo mít podle autobazarů hodnotu do 100 tisíc korun. Při koupi prvního vozu by se měl kupující zaměřit na celkový technický stav vozu, jeho stáří, množství najetých kilometrů, spolehlivost a bezpečnost.

Kamiony mají za hluk platit v EU vyšší mýtné

Ikona

16. října 2010 - EVROPSKÁ UNIE | Mýtné pro všechna nákladní vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny se zřejmě bude moci v celé Evropské unii zvyšovat o tzv. vnější náklady spjaté s hlukem a znečišťováním životního prostředí, píše sobotní vydání deníku Právo. Tento návrh Evropské komise podpořili v pátek při jednání v Lucemburku ministři dopravy členských zemí EU. Musí ho ale ještě schválit Evropský parlament.

Šéf VW zakázal škodovky s extra výbavou

Ikona

15. října 2010 - MLADÁ BOLESLAV |Němečtí dealeři Škody si stěžují, že už nedostávají auta s luxusními doplňky. VW se bojí kanibalizace, škodovky a seaty se dostaly na úroveň německých vozů a celý koncern tak podle jednoho z odhadů přichází o půl miliardy eur ročně, píší v pátečním vydání Hospodářské noviny. Žádný chladicí box v octavii, xenonová světla ve sportovní fabii ani značkové deštníky v superbech, to jsou první tři omezení výbavy škodovek, k nimž firma pod tlakem vedení koncernu VW přistoupila.

Mladoboleslavská Škoda Auto prodala v září nejvíce vozů v historii

Ikona

11. října 2010 - MLADÁ BOLESLAV | Automobilka Škoda Auto prodala v září 75 790 vozů, což představuje nejlepší měsíční výsledek všech dob. Společnost o tom informovala v pondělí. V prvních devíti měsících roku 2010 zvýšila značka Škoda celosvětově počet prodaných vozů o 12,8 % na celkem 568.990 vozů. Ve stejném období loňského roku prodala 504.625 vozů. „Škoda Auto zůstává se svou atraktivní paletou modelů úspěšná i ve třetím čtvrtletí 2010.

Na evropský trh by se mělo dostat "Ne tak mini" Mini

Ikona

18. září 2010 - MNICHOV | Mnichovská automobilka Bayerische Motoren Werke (BMW) by měla v sobotu na evropský trh vrhnout nový model známé značky Mini Countryman, kterým chce zaútočit na rodinný segment automobilového trhu. "Ne tak mini" Mini bude mít čtyři dveře a půjde o největší model populárních Mini. "Naším cílem je otevřít zcela nový trh," uvedl produktový manažer Mini Hans-Joachim Leonhardt. "Mladé rodiny s dětmi, mladí lidé s dobrým vztahem ke sportu, moderní lidé, ti všichni budou moci řídit Mini," dodal.

V Praze začne výstava historických i současných vozů Mercedes-Benz

Ikona

10. září 2010 - PRAHA | V pátek 10. září začne v prodejním a servisním centru Mercedes-Benz v Praze – Stodůlky výstava veteránů i současných vozidel stejnojmenné značky. Výstavu budou moci zájemci shlédnout ještě v sobotu 11. září. Návštěvníci uvidí např. nejstarší automobil světa, tzv. „Patent-Motorwagen“, se kterým Karl Benz podnikl před 125 lety, na podzim roku 1885, první zkušební jízdy. Následně jej na patentovém úřadě pod číslem Nr. 37 435 zaregistroval 29. ledna 1886.

Do Liberce přijelo přes sto automobilů Porsche a poprvé jmenovci slavného konstruktéra

Ikona

4. září 2010 - LIBEREC | Od soboty do neděle potrvá v Automuzeu v libereckých Vratislavicích celostátní sraz automobilů značky Porsche a jmenovců jejich konstruktéra a vratislavického rodáka Ferdinanda Porsche. Mluvčí libereckého Dopravního podniku Martina Poršová řekla agentuře Mediafax, že přijelo přes sto účastníků. „Setkání bylo připomenutím 135. výročí narození vratislavského rodáka a konstruktéra Ferdinanda Porsche.

Dovozci automobilů: Trh s osobními vozy se stabilizuje, užitkové vozy pokračují v propadu

Ikona

3. září 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | V srpnu 2010 bylo v ČR zaregistrováno 12 088 nových osobních automobilů, což bylo o 0,7 % méně než ve stejném období předchozího roku. Vyplývá to ze statistiky, kterou zveřejnil Svaz dovozců automobilů (SDA). Mírný meziroční pokles po červencovém meziročním propadu o 20 procent hodnotí dovozci pozitivně. Podle SDA se v současné době situace na trhu stabilizuje. Za osm měsíců roku 2010 bylo v ČR registrováno přes 112 tisíc osobních automobilů, což představuje meziroční nárůst o 6,6 %.

Škoda Auto omezí výrobu kvůli povodněmi zasaženému dodavateli

Ikona

11. srpna 2010 - MLADÁ BOLESLAV | Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto přeruší výrobu z důvodů nedostatku dílů, které firmě dodávala společnost Grupo Antolin Bohemia z Chrastavy; tu zničila povodeň. Ve středu o tom informovali odboráři firmy ve své webové prezentaci. „Firma Škoda ihned začala zajišťovat a stahovat interiérové stropy prostřednictvím logistiky ze všech lokalit včetně servisů, aby výroba mohla pokračovat.

Jsme schopni provádět veškeré úkony, které se týkají autokosmetických služeb.

Doprovodný obrázek

29. června 2010 - Prodáváte váš ojetý vůz nebo jste naopak vůz koupili? Využíijte našich služeb!

Škoda Auto prodala v květnu meziročně o deset procent aut více

Ikona

17. června 2010 - MLADÁ BOLESLAV | Prodeje společnosti Škoda Auto v květnu meziročně vzrostly o deset procent na 65 349 vozů. Od začátku roku stouply prodeje mladoboleslavské automobilky o 16,6 procenta na 307 427 vozů, uvedla společnost ve čtvrtek. Velký podíl na růstu prodejů měl čínský trh, kde bylo v květnu prodáno 14 162 vozů a celkem za prvních pět měsíců 68 977 vozů. Na domácím českém trhu zaznamenala společnost Škoda Auto v období od ledna do května 2010 nárůst prodeje o 20,9 procenta na 24 700 vozů.

Strana výpisu

... 35 ...