Kultura - Český Metropol

Kultura

Ohromující fotografie zvířat ozdobí náměstí Republiky

Ikona

10. června 2008 - Praha / Výstava Alive představující soubor velkoformátových fotografií z dílny francouzského fotografa Y. A.-Bertranda zakotví na pár týdnů opět v Praze a to na náměstí Republiky. Tentokrát se jedná o volné pokračování úspěšné výstavy, kterou jste mohli vidět předloni v Praze na Kampě. Vernisáž je dnes (10.6.2008) v 18 hodin.

Festival Zlatá Praha přivítá soutěžící z celého světa

Ikona

10. června 2008 - Praha / Česká televize zahájí v sobotu 14. června slavnostně 45. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Přehlídka nejlepších hudebních a tanečních pořadů napříč hudebními žánry z celého světa potrvá do středy 18. června 2008 v Praze na Žofíně.
Do soutěže je přihlášeno na sto pořadů z 22 zemí světa, od Kanady po Japonsko. Soupeří spolu ve třech kategoriích: Hudba na obrazovce, Dokumentární pořady o hudbě a tanci a Hudební drama. Snímky bude posuzovat pětičlenná porota, jíž bude předsedat mediální odborník a producent Reiner Moritz z Německa. O stoupající umělecké úrovni a prestiži pražského televizního festivalu svědčí skutečnost, že si ho vybraly již podruhé za sebou také proslulé americké televizní ceny i-Emmy jako místo konání svého semifinále.

Teplický zámek ovládly loutky

Ikona

10. června 2008 - Teplice / Exkluzivní, jedinečná scénografická výstava loutek a celkových inscenací, výtvarných prací, návrhů a dokumentace realizací předních českých výtvarníků loutkových divadel Karla Vostárka, Jaroslava Chmelíka, Karla Kerlického, Františka Watzla a Tomáše Dubna je v těchto dnech k vidění v přízemí teplického zámku. Vystaveny jsou objekty technologicky i inscenačně různorodé. Marionety, maňásky, manekýny a plošné loutky ze dřeva i textilu pocházejí z inscenací divadel Julie a spol, Xaver a Kafr.

Letní herecká dílna KLAMOVKA 2008

Doprovodný obrázek

10. června 2008 - Termín konání:
22.8. – 31.8. 2008
Téma: Buďte vítán, drahý kníže aneb Klamovka v proměnách času

Casanova s klášterní schovanky odstartovali duchcovské slavnosti

Ikona

8. června 2008 - Duchcov / Autorským představením principála Divadla „M“ Milana Petrovského „Casanova a klášterní schovanky“ odstartovaly včera v podvečer 18. Casanovské slavnosti v Duchcově. Ve hře s tanci a písněmi z dílny ředitele bílinské Základní umělecké školy Jiřího Kopy přijala jednu z hlavních rolí Martina Hudečková. Produkci na nádvoří Státního zámku Duchcov sledovalo tradičně několik stovek diváků.

Jiří Turek: Fashion & …… v Leica Gallery Prague

Doprovodný obrázek

8. června 2008 - Praha / Leica Gallery Prague prezentuje ve svém výstavním programu jednu autorskou výstavu českého fotografa ročně. Pro rok 2008 si do svých nových galerijních prostor vybrala výstavu Jiřího Turka s názvem FASHION & …….. Výstava potrvá do 31.8.2008.

Kamila Střihavku milují matky i dcery

Ikona

7. června 2008 - Zpěváka Kamila Střihavku, který pochází z Oseka u Duchcova, proslavil především světoznámý muzikál Jesus Christ Superstar, v němž nezapomenutelným způsobem ztvárnil postavu Ježíše, čímž se stal přímo symbolem této české inscenace. Podle britských zástupců majitelů práv byl vůbec jedním z nejlepších světových Ježíšů za celou třicetiletou historii muzikálu.

Titanic připlul do Prahy

Doprovodný obrázek

5. června 2008 - Praha / Celosvětově známá výstava Titanic: výstava artefaktů dorazila po předpremiéře v Brně do Prahy. Od 5. června je k vidění ve velkém sálu pražské Lucerny. Výstava se soustředí především na podmanivé lidské příběhy z legendárního parníku Titanic, tak, jak je dokáže vyprávět více než 300 autentických předmětů a rekonstruované místnosti. Kufřík, pánský cylindr, porcelán s logem elitní společnosti White Star Line – tyto a mnoho dalších objektů nabízí znepokojující, cituplné spojení se životy náhle ukončenými nebo navždy změněnými. Výstavu již navštívilo 19 milionu lidí.

Mostecké divadlo uvede Vražedné dědictví

Ikona

5. června 2008 - Most / Městské divadlo uvede svou letošní šestou premiéru Vražedné dědictví francouzského autora Roberta Thomase. Detektivní komedii režíruje umělecký šéf příbramského divadla Milan Schejbal, který s mosteckým divadlem jako režisér spolupracuje řadu let. „ J e již tradicí, že divadla před létem uvádějí odhlečené tituly. Tím Thomasova detektivní komedie určitě je,“ řekl Schejbal. Hra je ukázkou řady bizardních postaviček, které ještě bizardnějšími vraždami snaží získat dědictví

Saxana nestárne

Ikona

30. dubna 2008 - Role zlobivé čarodějnické učednice Saxany proslavila a do jisté míry i „udělala" Petru Černockou. Právě dotočila svůj herecký part v pokračování filmu Dívka na koštěti. I když se paní Petra otázkám na "čarodějnické téma" vyhýbá, čas od času se odpovědím nebrání. Exkluzivně na Saxanu zavzpomínala i v rozhovoru pro Severočeský Metropol.

Vinařské Litoměřice byly opět rekordní

Ikona

22. dubna 2008 - Litoměřice/ Duben byl měsícem, kdy město žilo především vínem, resp. jeho hodnocením. Je to doba, kdy zde probíhají už tradiční Vinařské Litoměřice, jedna z největších akcí toho druhu v Česku.

Strana výpisu

... 199

 

 

Další informace: