Kultura - Český Metropol

Kultura

Krajčo koncertoval s Kryštofem ve vyprodaném Docela velkém divadle

Ikona

21. dubna 2008 - Litvínov / Vtípky, skvělá konverzace s posluchači, parádní písničky, ale především zcela vyprodané Docela velké divadlo v Litvínově. Tak taková byla atmosféra koncertu Richarda Krajča se skupinou Kryštof, která předvedla své vystoupení v rámci letošního ročníku The Best off acustic Tour 2008.

Velká rekonstrukce chomutovského divadla pokračuje

Ikona

18. dubna 2008 - Chomutov/ I letos se bude rekonstruovat a modernizovat chomutovské divadlo. Na řadě je výměna sedadel. Stará, už nevyhovující mobilní sedadla, nesplňují základní požadavky na pohodlí diváků, navíc se s nimi obtížně manipuluje. Výměna 460 sedadel za moderní bude stát čtyři miliony korun.

Rekultivace jak je neznáme

Ikona

15. dubna 2008 - Bílina/ Severočeské doly a.s. rozjely začátkem měsíce dubna projekt s názvem Proměny krajiny. Vždy jeden měsíc budou Severočeské doly a.s. vystavovat fotografie, které převážně prezentují rekultivace v obcích dotčených těžbou. První volba padla na Hrobčice u Bíliny. Výstavní síň na Obecním úřadě nabízí fotografie nejen rekultivovaných ploch, ale i těžbu uhlí nebo rekultivace ve své prvotní podobě.

Karel Gott vyprodal chomutovské divadlo

Ikona

12. dubna 2008 - Chomutov/ V Městském divadle v Chomutově představil svůj komorní recitál Karel Gott. Pořadu s názvem Hvězdy, jak je neznáte, nadšeně aplaudovalo zcela zaplněné divadelní hlediště. Několikanásobný Zlatý slavík se v něm představil nejen jako zpěvák, ale i jako výborný bavič a vypravěč.

Malá vodní elektrárna slavila 100 let

Doprovodný obrázek

7. dubna 2008 - Kadaň/ Rovných 100 let své existence si 6. dubna připomněla malá vodní elektrárna u osady Želina na Kadaňsku, která je prohlášena za technickou památku. V rámci oslav se zde uskutečnil den otevřených dveří, který uspořádala Skupina ČEZ. Malou vodní elektrárnu si přišlo prohlédnout téměř 1 300 návštěvníků.

Teplický výtvarník vystavuje v Chomutově

Ikona

4. dubna 2008 - Chomutov/ Teplický výtvarník Rainer Peschl vsadil ve své umělecké tvorbě na přesnost a preciznost, kterou geometrické tvary -konkrétně čtverec, jež si zvolil jako nástroj svého výtvarného vyjádření, vyžadují. Přestože jde o detailní způsob práce, kde záleží na každém milimetru, jsou jeho díla plná poezie a emocí, které nutí zapojit divákovu fantazii naplno.

Císař českého hardrocku František Ringo Čech vystavuje v Bílině

Ikona

4. dubna 2008 - Bílina/ Zpěvák, textař, herec, politik, publicista, scénárista, divadelník, spisovatel a malíř František Ringo Čech zahájil v Bílině ve výstavní síni U kostela prodejní výstavu svých obrazů. O program se postarala hudební skupina EXIT z bílinské umělecké školy.

Ples dal Klokánku šedesát tisíc

Ikona

1. dubna 2008 - Chomutov - Legenda české popmusic Hana Zagorová, zpěvák a tanečník Roman Vojtek a v roli moderátora Jan Čenský patřily k hvězdám Reprezentačního plesu města Chomutova, který v místním divadle zakončil plesovou sezónu. Všichni účastníci plesu se stali součástí charitativní akce. Ples se těšil se jako obvykle těšil velkému zájmu.

V Mostě má premiéru Jasnovidec

Ikona

19. března 2008 - Most- Mostecké městské divadlo jako svou třetí letošní premiéru uvedlo v březnu hru Jasnovidec, adaptaci románu Liona Feuchtwangera Bratři Lautensackové, ve kterém se autor vrátil k temnému období nástupu NSDAP k moci, jež dramaticky ovlivnilo životy milionů lidí nejen v Německu, ale i po celém světě. Hru režíruje Zbyněk Srba, který je s Vlastimilem Novákem i autorem divadelní adaptace románu.

Vladimír Drápal: Kult celebrit je mi odporný

Ikona

19. března 2008 - Vrchlického divadlo v Lounech se od doby svého znovuotevření po rekonstrukci stalo společenským centrem, do něhož váží cestu návštěvníci z Lounska, ale i ze vzdálenějších míst celého regionu. Může za to osobnost ředitele Vladimíra Drápala, který se ze stoupence undergroundové kultury vyšvihl na post šéfa oficiálního městského kulturního zařízení a vytvořil mu solidní divácké zázemí, aniž by se přitom zpronevěřil svému vyhraněnému vkusu. S noblesou se dokáže zhostit úvodního slova k představení renomovaného divadelního souboru, uvést jazzový koncert, stejně tak jako zahájení výstavy Milana Knížáka „Za všechno můžu já“ v divadelní kavárně. Každý, kdo se 4. března zúčastnil vernisáže, to může potvrdit. Mistr Knížák byl bezvadný a Drápal také.

Strana výpisu

... 199

 

 

Další informace: