Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Děti budou vyslýchány v dětském pokoji

Ikona

18. února 2008 - Most/ Bez zbytečného traumatizování a v příjemném prostředí budou vyslýchány děti z Mostu a okolí, které se stanou obětí nebo svědky trestného činu. V Mostě bude jedno ze třinácti míst v republice, kde policisté budou využívat speciální pracoviště pro výslechy dětí. „Moderně vybavená výslechová místnost připomíná svým zařízením dětské pokoje. Místnost bude vybavena i demonstračními pomůckami v podobě večerníkových postaviček Jája a Pája. Pokud bude pro dítě neúnosné událost popsat, může použít tyto loutky, či událost nakreslit, nebo použít jiných hraček,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

První občánek Mostu dostal dary

Ikona

18. února 2008 - Most – Finanční dar ve výši dvaceti tisíc korun obdrželi z rukou primátora města Mostu Vlastimila Vozky rodiče Vanessy Gregorové, které je prvním občánkem města v letošním roce. Narodila se druhého ledna.

První zatmění na Hněvíně v únoru, další v průběhu roku

Ikona

11. února 2008 - Most - Hned tří zatmění se dočkáme v letošním roce. Na všechny tři připravuje mostecká hvězdárna na hradu Hněvín mimořádná pozorování.

Osud hradu stále nejistý

Ikona

10. února 2008 - Kostomlaty pod Milešovkou / Víc než rok čeká obec Kostomlaty pod Milešovkou na vyjádření Lesů České republiky ke své žádosti o bezúplatný převod pozemků pod hradem Kostomlaty do obecní správy.

Teplický Rockfest startuje

Ikona

10. února 2008 - Teplice / Kapely Blue Rocket, Motorband a Fate Magazine přijaly pozvání do Městských sálů v Teplicích – Trnovanech na Teplický Rockfest. Startuje v pátek 8. února v 19.00 hodin.

Zápis do speciální školy teplické Arkadie

Ikona

10. února 2008 - Teplicko / Děti, které žijí na Teplicku a kvůli zdravotním potížím nemohou zahájit povinnou školní docházku na běžné škole, mohou přijít k zápisu do ZŠ praktická a ZŠ speciální teplické Arkadie, společnosti pro komplexní péči o zdravotně postižené.

Zprostředkují ohňostroj v přímém přenosu

Ikona

6. února 2008 - Zahájení lázeňské sezony v Teplicích je největší open air show v Ústeckém kraji. Tradičně se koná poslední celý víkend v květnu a do nejstarších lázní v Čechách se při té příležitosti sjede několik desítek tisíc návštěvníků.

Kostel zachrání z peněz nadace

Ikona

6. února 2008 - Modlany / Církev ani stát peníze na opravu sakrálních památek nemají, musíme se postarat sami. Tak uvažovali v Modlanech na Teplicku, když jako jedni z prvních v Ústeckém kraji založili v obci Nadaci P. Aloise Švece na záchranu kostela sv. Apolináře.

Pozitivních událostí není nikdy dost

Ikona

10. prosince 2007 - Jedním z prvních návštěvníků Metropol Centra v Beethovenově ulici v Ústí nad Labem byl hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Prohlédl si prostory, kde probíhají počáteční návrhy a plán obsahu
a závěrečná redakční i grafická příprava novin Severočeský Metropol.

Dům za 75 milionů

Ikona

22. listopadu 2007 - Byty za desítky milionů, luxusní obchody i supermarket v pasáži, kanceláře a asi stovka parkovacích míst v podzemí.

Se slavnou cukrárnou U Myšáka to už moc společného nemá. Multifunkční dům Myšák Gallery, který se 'rozjede' ve Vodičkově ulici přesně za 14 dní, ale slibuje: Cukrárnu do roka obnovíme!

Chelsy Davyová dala princi Harrymu druhou šanci

Ikona

21. listopadu 2007 - Britský princ Harry prý zase obnovil vztah se svou přítelkyní Chelsy Davyovou. Britský list Daily Mail dnes napsal, že princ a Davyová, dcera zimbabwského multimilionáře studující na univerzitě v severoanglickém Leedsu, se dali opět dohromady, když Harry slíbil, že bude brát vztah.
Sámer Issa (22) bude taťkou! Maminkou dítěte nejúspěšnějšího zpěváka první české SuperStar ovšem není ani Agáta Hanychová, ani Lilian Sarah Fisherová, ale jeho dávná láska modelka Andrea Divišová (24)! Ta se po Sámerově boku objevila po dlouhém pobytu na Miami v pražském Palladiu.

Strana výpisu

... 2571