Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Záhadná chřipka zabila desítky Ukrajinců

Ikona

30. října 2009 - KYJEV | Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví se snaží identifikovat smrtelný vir chřipky, který na Ukrajině jen za říjen připravil o život 32 lidí, z nichž 11 zemřelo na virus ze skupiny A(H1N1). Informuje o tom v pátek server Kyiv Post. „Zemřelo 32 lidí, 11 z nich zemřelo na prasečí chřipku,“ prohlásil v pátek ukrajinský prezident Viktor Juščenko.

Bolesti zad trápí v Česku až 70 procent lidí v produktivním věku

Ikona

16. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Ze statistik plyne, že bolesti zad trápí v Česku až 70 procent populace v produktivním věku, ve 40 procentech je příčinou degenerativně poškozená ploténka. Agenturu Mediafax o tom v pátek u příležitosti Světového dne páteře informovala mluvčí nemocnice Na Homolce Marie Fialová.

České děti v konzumaci alkoholu drží ve světě primát

Ikona

30. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Nejdříve začínají pít alkohol děti v Česku, ve světových statistikách obsazuje ČR první místo. V tomto směru nekonkuruje ani Evropská unie, ani Rusko, uvedla ve středu náměstkyně pro koordinaci prevence Státního zdravotního ústavu Džamila Stehlíková.

Pět tisíc dětí se rodí závislých na nikotinu

Ikona

25. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Jen dvacet procent kuřaček se dokáže vzdát cigarety v době těhotenství. Mnohé ženy vykouří během těhotenství tolik cigaret, že jejich děti trpí po narození abstinenčními příznaky, píše v pátečním vydání deník MF DNES. V Česku se takových dětí narodí asi pět tisíc ročně.

Experimentální vakcína snižuje riziko nákazy virem HIV o třetinu

Ikona

24. září 2009 - WASHINGTON | Američtí a thajští vědci vyvinuli novou experimentální vakcínu proti AIDS, která dokáže snížit riziko nakažení až o třetinu. Samotní vědci přiznávají, že takový úspěch nečekali, informuje ve čtvrtek britská zpravodajská stanice BBC. Očkovací látka je kombinací dvou starších vakcín ALVAC společnosti Sanofi-Pasteur a AIDSVAX, kterou vyvinula americká firma VaxGen.

Houslista Pavel Šporcl absolvoval před koncertem v Plzni terapii mrazem

Ikona

16. září 2009 - PLZEŇ | Před svým večerním koncertem v Plzni absolvoval ve středu houslista Pavel Šporcl pobyt v kryokomoře polária. V teplotě minus 118 stupňů Celsia pobyl pod dohledem lékaře dvě a půl minuty a terapii mrazem si velmi pochvaloval. "Jsem pravidelným návštěvníkem polária, už mám za sebou celkem 13 vstupů.

„Nebudu pozitivní HIV!“ – osvětová kampaň VZP

Ikona

8. září 2009 - ÚSTECKÝ KRAJ | Studenti z Ústeckého kraje se v příštích týdnech dozvědí o největších mýtech kolem ženské a mužské sexuality. VZP připravila v rámci podzimní osvětové kampaně „Nebudu pozitivní HIV!“ sérii besed a přednášek, které se zabývají prevencí před riziky přenosu viru HIV. Kampaň vyvrcholí prvního prosince na Světový dnem boje proti AIDS.

Novinka : jednotné ceny léků

Ikona

8. září 2009 - PRAHA | ODS, ČSSD i lékárníci chtějí zavést úředně stanovené ceny léků. Ve všech lékárnách by pak stály prášky úplně stejně. V úterním vydání o tom píše Mladá fronta Dnes. Podle návrhu zákona, na kterém nyní pracuje tým ODS, by byl doplatek u každého léku na předpis pevně stanoven. A lékárny by jej musely dodržovat.

Vědci: Pravidelné pití piva v malém množství je dobré pro ženské kosti

Ikona

17. srpna 2009 - LONDÝN | Ženy, které pravidelně pijí menší množství piva, mají silnější kosti. Na základě výzkumu španělských vědců o tom v neděli informovalo BBC. Vědci z univerzity v Caceres prováděli testy u 1700 žen průměrného věku 48 let. Zjistili, že ženy, které pravidelně pijí pivo, mají kosti silnější, než ženy, které vůbec nepijí pivo ani jiný alkohol.

Plzeňská fakultní nemocnice hlásí lehký nedostatek krve všech skupin

Ikona

12. srpna 2009 - PLZEŇ | Letní měsíce bývají každoročně obdobím, kdy se většina nemocnice a transfuzních stanic v České republice potýká s nedostatkem krve. Na transfuzní stanici plzeňské fakultní nemocnice přetrvává v těchto dnech nedostatek krve všech skupin. Mluvčí nemocnice Renata Jenšíková uvedla, že situace je nyní asi tak na hraně, naštěstí se nestala žádná mimořádná událost.

Opavská nemocnice nutně potřebuje krev

Ikona

6. srpna 2009 - OPAVA | S akutním nedostatkem krve se potýká Slezská nemocnice v Opavě. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí nemocnice Daniel Svoboda. Transfuzní stanice má kvůli nadměrné spotřebě akutní nedostatek krve krevních skupin A+, A- a O-. Naopak krve skupin O+, B+ a AB+ je aktuálně dost.

Strana výpisu

... 87