Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Rath: České nemocnice dostaly zásilku téměř prošlého tamiflu

Ikona

23. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Středočeský hejtman a stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) tvrdí, že ministerstvo zdravotnictví poslalo do českých nemocnic lék tamiflu, jehož doba použitelnosti končí v letos prosinci. "Na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) se sice píše, že tuto dávku tamiflu lze používat i po prosinci.

Počet obětí chřipky v Evropě se každé dva týdny zdvojnásobuje

Ikona

23. listopadu 2009 - STOCKHOLM | Od poloviny října se počet obětí viru A(H1N1) v Evropě zdvojnásobil každé dva týdny, uvádí v pondělí Evropské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC). Jak informuje agentura Reuters, jen za poslední týden zemřelo 169 lidí. Od začátku sledování statistik úmrtí v dubnu letošního roku zemřelo podle zprávy ECDC 670 lidí.

Jedna vakcína na prasečí chřipku stačí, ujistila Evropská agentura pro léčiva

Ikona

20. listopadu 2009 - LONDÝN | Většinu lidí stačí očkovat pouze jednou dávkou schválené vakcíny proti prasečí chřipce, oznámila v pátek ve své zprávě Evropská agentura pro léčiva (EMEA). Informuje o tom agentura Reuters. Až donedávna EMEA doporučovala podávat dvě dávky, mnoho vlád včetně české ale už zahájilo plány na očkování dospělých lidí jednou dávkou vakcíny.

Pro Čechy je v manželství nejdůležitější věrnost a sex

Ikona

20. listopadu 2009 - BRNO | Podle výzkumu brněnské Masarykovy univerzity a společnosti SC&C je pro obyvatele České republiky v manželství nejdůležitější věrnost, sex, diskuze nad problémy a děti. Informuje o tom kniha Hodnoty a postoje v ČR 1991 – 2008, kterou autoři v pátek představili novinářům v Brně

Zlínská nemocnice pořídila přístroje pro onkologii z evropských peněz

Ikona

20. listopadu 2009 - ZLÍN | Přístrojové vybavení v hodnotě přes 83 milionů korun pořízené z dotace EU už začalo sloužit onkologickým pacientům Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Informovala o tom mluvčí nemocnice Karla Havlíková. Téměř 71 milionů korun získala nemocnice z Evropského fondu pro regionální rozvoj na vybavení několika oddělení zabývajících se léčbou nádorových onemocnění.

Očkování proti mexické chřipce začne v pondělí

Ikona

19. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Vakcíny proti mexické chřipce se začínají praktickým lékařům distribuovat, od pondělí mohou lékaři začít s očkováním. Dávek je pro milion lidí, 700 tisíc vakcín dostanou ohrožené skupiny, jako chronicky nemocní, sdělila ve čtvrtek ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Distribuci zařizuje podle ní firma Pharmos.

Do Česka dorazilo prvních 95 tisíc vakcín proti mexické chřipce

Ikona

18. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Do České republiky dorazilo v úterý prvních 95 tisíc vakcín proti prasečí chřipce. Jak ve středu potvrdila ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, rozváženy budou do lékařských zařízení po celém Česku ve čtvrtek a v pátek. Očkování vakcínami by mělo začít v příštím týdnu v pondělí.

Počet uživatelů drog v Česku v minulém roce vzrostl

Ikona

16. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Počet uživatelů drog v Česku v loňském roce vzrostl, informuje o tom Zpráva o stavu drog v ČR za minulý rok, kterou se v pondělí zabývala vláda. Čeští žáci mají v evropském měřítku velké zkušenosti s užíváním drog, u konopných látek mají zdaleka největší náskok za ostatními mladými Evropany

V České republice zemřel kvůli mexické chřipce třetí člověk

Ikona

14. listopadu 2009 - OSTRAVA | V ostravské fakultní nemocnici zemřel pacient na komplikace spojené s nákazou takzvanou mexickou chřipkou. Jak v sobotu odpoledne informoval mluvčí nemocnice Tomáš Oborný, šlo o muže z Karvinska, který netrpěl žádnou jinou nemocí.

Evropu podle expertů zasáhne silná vlna sezónní chřipky

Ikona

6. listopadu 2009 - EVROPA | Pandemie viru A(H1N1) si podle evropských zdravotníků může v Evropě vyžádat až 40 tisíc obětí a bude ji následovat silná vlna sezónní chřipky, která může zabít stejný počet lidí. V pátek o tom informovala agentura Reuters. Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) varuje, že kvůli chladnému zimnímu počasí bude pandemie prasečí chřipky nadále zabíjet tisíce lidí.

Obětí chřipky na Ukrajině přibývá, zemřelo už 53 lidí

Ikona

1. listopadu 2009 - KYJEV | Počet obětí chřipky na Ukrajině vzrostl na 53, informuje v neděli na svých internetových stránkách agentura UNIAN. Ukrajinský prezident Viktor Juščenko vydal mimořádné vládní nařízení pro boj s nebezpečnými chřipkovými viry.

Strana výpisu

... 86