Doprava - Český Metropol

Doprava

Výběrové komise doporučila partnera DPP

Foto archiv

- Praha | Výběrová komise organizátora veřejné soutěže společnosti Deloitte doporučila, aby se strategickým partnerem DPP ve společném podniku pro výstavbu trasy metra I. D stala společnost NOPOCZ01, která je součástí skupiny Penta. Jedná se o významný první krok v dlouhém schvalovacím procesu.

Do architektonické soutěže došlo devět návrhů

Foto archiv

- Jablonec nad Nisou | Dle předem stanoveného harmonogramu se počátkem února sešla porota pro vyhodnocení architektonicko-urbanistické soutěže na návrh terminálu veřejné osobní dopravy v Jablonci nad Nisou.

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů

Foto archiv

- Praha | V transparentním výběrovém řízení Dopravního podniku hl. m. Prahy na pronájem reklamních ploch na 300 autobusech MHD zvítězila společnost BigBoard. Za cenu převyšující tři miliony korun vyhrála pronájem ploch na jeden rok.

In Karta ČD vstupuje do virtuálního světa

Foto archiv

- Praha | České dráhy testují unikátní technologickou novinku, která zjednoduší odbavení cestujících ve vlacích. Přicházejí se zákaznickou kartou v mobilním telefonu s rotujícím QR kódem. Zcela noví zákazníci si vytvoří Virtuální In Kartu (VIK), ti stávající si do mobilního telefonu přenesou obraz své čipové In Karty (OIK). Ověřovací provoz In Karty v mobilním telefonu zahájil národní dopravce 16. ledna.

Praha pokračuje ve své bezbariérové strategii

Foto archiv

- Praha | Magistrát hl. města Prahy společně se svými městskými organizacemi, zejména Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a.s., Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, a.s., a Institutem plánováním a rozvoje hl. m. Prahy, v předchozích letech realizoval řadu aktivit v rámci projektu Praha bezbariérová.

Praha už má analýzu Kloknerova ústavu k Libeňskému mostu

Foto archiv

- Praha | Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) obdržela expertní zprávu Kloknerova ústavu ČVUT o stavu Libeňského mostu. Zpráva již byla odeslána představitelům hlavního města Prahy a rovněž bude zítra předána na Ministerstvo kultury.

Most v Mírovce byl uzavřen, zničila ho těžká doprava

Foto archiv

- Mírovka | Z důvodu nevyhovujícího technického stavu byl zcela uzavřen most na silnici III. třídy v obci Mírovka na Havlíčkobrodsku.

Českým drahám loni přibyly více než 3 miliony cestujících

Foto archiv

- Praha | Zájem o vlaky národního dopravce dál roste. České dráhy loni přepravily 174,7 milionu cestujících, což je meziroční přírůstek o 3,2 milionu. Nejlépe se tradičně dařilo příměstské a vnitrostátní dálkové dopravě.

Kraj Vysočina opraví na dvacet mostů

Foto archiv

- Jihlava | Kraj Vysočina, prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic Vysočiny je připraven v letošním roce provést opravu silnice II/4062 Jihlava – Pístov a Pístov průtah, během léta a podzimu by tak mělo dojít k výměně historicky položeného kamenného podkladu jihlavské Telečské ulice za asfaltový koberec.

Dozorčí rada DPP volila nového předsedu. Stal se jím Lukáš Kaucký

Foto archiv

- Praha | Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém včerejším jednání zvolila nového předsedu. Stal se jím člen dozorčí rady Lukáš Kaucký.

DPP postaví novou budovu vozovny Hloubětín

Foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je nucen rozšířit omezení provozu v deponační hale vozovny Hloubětín, kde je již přes čtyři roky provoz částečně omezen z důvodu závad konstrukce střechy.

Strana výpisu

11 ...