Doprava - Český Metropol

Doprava

Petr Dolínek končí na postu předsedy dozorčí rady DPP

Foto archiv

- Praha | Rada hl. m. Prahy v působnosti valné hromady DPP projednala ukončení činnosti předsedy dozorčí rady Petra Dolínka ke dni 9. 1. 2018. Novým členem dozorčí rady DPP ke dni 10. 1. 2018 zvolila Lukáše Kauckého.

Včasné jízdenky zlevnily

Foto archiv

- Praha | České dráhy nabízejí v termínu od 8. ledna do 18. února 2018 nižší ceny Včasných jízdenek Evropa mezi ČR a Německem přes Schönu pro všechny přeshraniční dálkové vlaky.
Informovala o tom mluvčí dopravce Radka Pistoriusová.

Novinka v zimní údržbě: řidiči zjistí aktuální info v mobilu

Foto archiv

- Hradec Králové | Už v této zimní sezoně mají řidiči v Královéhradeckém kraji možnost volit trasu jízdy či čas odjezdu podle aktuálního stavu vozovek. Umožní jim to nová internetová aplikace, díky níž se snadno dozvědí, kdy naposledy byl daný úsek ošetřen. Služba je dostupná od 3. 1. 2018.

Tramvajovou trať v Zenklově ulici čeká komplexní rekonstrukce

Foto archiv

- Praha| Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájil komplexní rekonstrukci tramvajové trati v Zenklově ulici, a to v koordinaci s pracemi na rekonstrukci vodovodu, kanalizace, dalších inženýrských sítí, vozovek a chodníků.

České dráhy zapůjčí na další dva roky polským železnicím pět brejlovců

Foto archiv

- Praha | České dráhy uspěly v poptávkovém řízení polského dopravce PKP Intercity na zapůjčení pěti výkonných traťových motorových lokomotiv pro provoz dálkových vlaků na neelektrifikovaných tratích.

Modernizace klíčového mostu v Jihlavě se blíží

Foto archiv

- Jihlava | V průběhu ledna uzavře Kraj Vysočina smlouvu s dodavatelem stavebních prací na modernizaci Brněnského mostu ev. č. 602-043 v Jihlavě na páteřní krajské silnici II/602. Je reálné, že práce na rekonstrukci mostu v centru krajského města začnou v únoru příštího roku s tím, že úplné vyloučení dopravy přes most je plánováno až od dubna

Nové jízdní řády přinesly malé změny, ale četná zlepšení

Foto archiv

- Ústí nad Labem | V neděli začal platit nový jízdní řád pro rok 2018 na železnici i v autobusové dopravě. Regionální vlaková doprava je v Ústeckém kraji realizována na základě objednávky Ústeckého kraje. Počet vlakolikometrů vlaků objednávaných krajem u Českých drah dosáhne 7,7 milionu. V kraji pojede 985 vlaků ČD, z toho je 892 spojů v krajské objednávce. Změny začaly od 10. 12. platit i v autobusové dopravě DÚK.

ŘSD zahajuje výstavbu dvou úseků dálnice D6

Foto archiv

- Nové Strašecí/Řevničov | Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu dvou úseků dálnice D6. Jedná se o úseky Nové Strašecí – Řevničov a Řevničov, obchvat. Prodloužení dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení přepravní doby směrem k našim západním hranicím a umožní lepší spojení mezi ČR a SRN.

Ústí nad Labem s Drážďany spojí nový vlak

Foto archiv

- Ústí nad Labem | O víkendech a o svátcích v době od 30. března do 28. října 2018 pojede nový zrychlený vlak Ústí nad Labem-Drážďany a zpět. Jakub Jeřábek, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Ústeckého kraje, potvrdil, že půjde o vlak složený z pěti vozů a bude zastavovat v Děčíně, Bad Schandau a pak až v Drážďanech.

České dráhy představily první Vectron v barvách národního dopravce

Foto archiv

- Praha | První dvě z deseti moderních lokomotiv Vectron, které budou od prosince v pravidelném provozu vozit mezistátní vlaky do Drážďan a nejpozději od června 2018 i do Berlína a Hamburku, dostala polep v korporátních barvách národního dopravce.

Vyhlášení veřejné zakázky na elektromobil

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústečtí radní vyhlásili zakázku na dodávku osobního automobilu na elektropohon pro Magistrát města Ústí nad Labem.

Strana výpisu

... 12 ...