Teplice mají porcelánovou fontánu - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Teplice mají porcelánovou fontánu

foto archiv

Teplice – Lázeňské Teplice jsou ode dneška zase bohatší o jednu fontánu, které obzvláště v těchto parných dnech osvěžují sálající atmosféru. Městu ji věnovala akciová společnost Český porcelán Dubí.

 

Fontána je umístěna na rohu ulic Krupská a U Císařských lázní, kde má dubská porcelánka svoji prodejnu. Slavnostní zahájení provozu se i přes dešťové kapky těšilo velkému zájmu veřejnosti, k níž krátce promluvili dlouholetí činitelé a přátelé -  generální ředitel Českého porcelánu Ing. Vladimír Feix a místopředseda Senátu a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Dílo vzniklo podle návrhu akademického sochaře Jiřího Kožíška, na jeho výrobě se podílel realizační tým ve složení M. Dražan, E. Günther, T. Kostřica, B. Polák, D. Vlachová, I. Feix, P. Klázrová, I. Nováková, K. Štefl a L. Vokáč. Původní fontána, která tady stála, bude přestěhována do parčíku na šanovský ovál. Nenechavce upozorňujeme, že místo a jeho okolí je monitorováno kamerovým systémem.                                                                          (lar)

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření