Teplice mají porcelánovou fontánu - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Teplice mají porcelánovou fontánu

foto archiv

Teplice – Lázeňské Teplice jsou ode dneška zase bohatší o jednu fontánu, které obzvláště v těchto parných dnech osvěžují sálající atmosféru. Městu ji věnovala akciová společnost Český porcelán Dubí.

 

Fontána je umístěna na rohu ulic Krupská a U Císařských lázní, kde má dubská porcelánka svoji prodejnu. Slavnostní zahájení provozu se i přes dešťové kapky těšilo velkému zájmu veřejnosti, k níž krátce promluvili dlouholetí činitelé a přátelé -  generální ředitel Českého porcelánu Ing. Vladimír Feix a místopředseda Senátu a primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Dílo vzniklo podle návrhu akademického sochaře Jiřího Kožíška, na jeho výrobě se podílel realizační tým ve složení M. Dražan, E. Günther, T. Kostřica, B. Polák, D. Vlachová, I. Feix, P. Klázrová, I. Nováková, K. Štefl a L. Vokáč. Původní fontána, která tady stála, bude přestěhována do parčíku na šanovský ovál. Nenechavce upozorňujeme, že místo a jeho okolí je monitorováno kamerovým systémem.                                                                          (lar)

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti