Na festivalu TrutnOFF vystoupí vedle metalistů a punkerů Orchestr Václava Hybše - Hudba - Český Metropol

Hudba

Na festivalu TrutnOFF vystoupí vedle metalistů a punkerů Orchestr Václava Hybše

zdroj: Trutnoff Open Air Festival

Trutnov | Legendární festival TrutnOFF, který se bude odehrávat od 18. do 21. srpna, bude různorodou oslavou přátelství a tolerance s rozmanitým programem. Věci a spojení, které by byly jinde nemyslitelné, se...

 

zde stávají skutečností. Vedle již dříve oznámených elektroswingových Parov Stelar, Skunk Anansie s energickou zpěvačkou Skin, Jake Bugga, Richarda Müllera nebo metalových Soulfly či Fear Factory, mezi undergroundovými, punkovými, rockovými i metalovými kapelami vystoupí několikačlenný orchestr Václava Hybše s hosty! Orchestr, který je známý především z televizních estrád a spoluprací se slavnými tuzemskými zpěváky jako Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Hana Hegerová, Karel Gott či Marta Kubišová, přijede na Trutnoff Open Air poprvé. Festival je letos věnován osmdesátinám náčelníka Václava Havla a uskuteční se na tradičním místě - trutnovském Bojišti. 
„Pan Hybš se nejprve zalekl, ale s pozváním neměl problém. Zpočátku měl obavy, ale je milé sledovat, jak postupně myšlence propadl. Je v plných přípravách, aby s hosty vše pečlivě připravil a nazkoušel. Společně vybíráme repertoár. Festival znal, ale ještě než jsme se domluvili, poptával se na naše Pow-Wow u naší královny Evy Pilarové nebo Ondřeje Havelky. A my jsme se naopak zajímali o jeho repertoár i o to, jak to bylo před listopadem 89, kdy orchestr hrával v televizních estrádách, ale přitom měl jeho dirigent estébáky za zády. Obsáhlý rozhovor se známým kapelníkem bude v našem Festivalovém samizdatu, který je pravidelně k dostání na festivalu,” říká k tomu zakladatel hudební přehlídky Martin Věchet Geronimo.
„Pozvání na festival mě velmi překvapilo. O festivalu jsem slyšel. Věděl jsem, že se jedná o jeden z největších rockových a undergroundových festivalů, který založil Václav Havel, ale nikdy by mě nenapadlo, že budu na něj se svým orchestrem pozván,“ nechal se slyšet k pozvání pořadatelů Václav Hybš a dodává: „Vždycky se trošku obávám vystoupení, které je netradiční a zde bude publikum mladých lidí, kteří rozhodně nepatří k mému fan klubu, takže jisté obavy jsou na místě. Očekávám od vystoupení, že publikum přijme jiný žánr, což byla i moje specializace v minulých letech.“
Václav Hybš nikdy neváhal přijímat do svého profesionálního souboru mladé hudebníky, které si vybírá přímo na školách, tím je jeho orchestr stále mladý jako ve svých počátcích. Soubor je propracovaný do posledního detailu a je charakteristický hudebním projevem od aranžování různých skladeb až po elegantní oblečení účinkujících. Právě aranžování patří k nejsilnějším stránkám Václava Hybše, který si písně důsledně připravuje pro takové nástrojové a početní obsazení, jaké je vhodné pro jeho orchestr a onen známý, nezaměnitelný zvuk. Dokáže více než kdo jiný propojovat světy populární a vážné hudby i hudby a dramatického umění.

Zdroj: Trutnoff Open Air Festival

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Královéhradecký  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření