Lady GaGa vyrazí na turné i bez Kanye Westa - Hudba - Český Metropol

Hudba

Lady GaGa vyrazí na turné i bez Kanye Westa

Ikona

3. října 2009, 10.55 | LOS ANGELES | Zpěvačka Lady GaGa se vydá na severoamerické Fame Kills Tour i bez rappera Kanye Westa, který ji měl původně doprovázet. V sobotu o tom informovala agentura Reuters. Série koncertů, která měla odstartovat 10. listopadu ve Phoenixu, byla zrušena ve chvíli, kdy Kanye West navzdory svým závazkům prohlásil, že si chce od světa showbyznysu dopřát pauzu.

 

Rapper se v současné době potýká s velkou kritikou kvůli incidentu, jímž narušil slavnostní udílení MTV Video Music Awards. Cenu za nejlepší videoklip ženské interpretky podle něj měla namísto Taylor Swiftové získat Beyoncé, což dal na ceremoniálu hlasitě najevo.

Lady GaGa se však rozhodla dostát svým slibům a fanoušky potěší i bez přítomnosti kontroverzního rappera. "Bylo to oboustranné rozhodnutí. Kanye si potřebuje odpočinout a dobrá zpráva je, že během několika týdnů zahájím vlastní sérii koncertů," zachránila situaci zpěvačka. Podle její choreografky Lori Ann Gibsonové však za neuskutečněním společného turné stojí neshody mezi oběma interprety, kteří měli o hudební show odlišné představy.

Extravagantní americká zpěvačka s italskými kořeny svůj pseudonym odvodila od legendární skladby Radio Ga Ga skupiny Queen. Hvězda tanečních parketů vydala v roce 2008 debutové album The Fame, z něhož pocházejí hity Poker Face, Just Dance a Paparazzi.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba