Scooter zdraví české fanoušky a těší se na shledání 13. listopadu v Praze - Hudba - Český Metropol

Hudba

Scooter zdraví české fanoušky a těší se na shledání 13. listopadu v Praze

zdroj: Michaela Braná

Praha | Měsíc před koncertem legendární německé kapely Scooter se za ní vypravil do domovského Hamburku štáb jedné z našich komerčních televizí a zástupci pořadatelů. V soukromém studiu na ně čekal celý...

 

band v čele s H.P. Baxxterem, v uvolněné a nepředstíraně přátelské atmosféře padala vřelá slova na adresu českých fanoušků: „Těšíme se po delším čase zase do Prahy, v tomto krásném městě se nám hrálo vždy dobře a moc se těším, že za měsíc se s našimi českými příznivci zas potkáme,” říká frontman kapely a dodává s úsměvem a narážkou na hit kapely How Much Is the Fish: “Musíme po čase zjistit, zač jsou teď ryby u Vltavy. My ze sebe vydáme vše, a věřím, že naši fandové taky… “ Kapela zdraví fanoušky i na Youtube.
 
H.P. Baxxter (mimochodem v Německu celebrita nejvyššího stupně, porotce několika soutěží typu Superstar, X Factor a dalších) na schůzku přijel skvostným limuzínovým veteránem značky Bentley. Velké sympatie, které on i kapela projevuje ke Spojenému království, jsou vidět i v řadě detailů v interiéru včetně britských popelníků. Tento vztah je pochopitelný i z hlediska obchodního: Významné místo v galerii úspěchů na chodbě studia zabírají zlaté desky za statisícové prodeje nosičů v zemi, odkud pocházejí Beatles. Celkem po světě prodali Scooter více než 30 miliónů kusů desek. Také  Scooter své první krůčky do světa udělali právě v Hamburku. Lze říci, že slavné hanzovní město potvrzuje fakt, že není jen křižovatkou obchodních cest, ale i kosmopolitním kulturním centrem. To nepřímo potvrzuje i úspěšná cesta Scooteru evropskou pop music. Beatles v době svých začátků navštěvovali i slavné hamburské Café Paris, proslavené klientelou od Ernesta Hemingwaye přes Yula Brynnera až po Serge Gainsbourga, kde na pozvání kapely svoji úspěšnou návštěvu česká výprava ukončila. 
 
To nejlepší čeká všechny bez výjimky za necelý měsíc. 13. listopadu se  z Hamburku vypraví kapela proti proudu Labe a posléze otázku How Much Is the Fish? vypálí H.P. Baxxter nekompromisně nad hlavy českého publika. To již nyní projevuje o koncert nečekaně velký zájem, v některých kategoriích zbývá jen pár desítek kusů vstupenek.
 
Scooter na plný plyn mohou diváci zažít 13. listopadu  od 19:30 hodin v Malé sportovní hale na Výstavišti v Praze - Holešovicích.

Zdroj: Michaela Braná

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Kultura  » Hudba