Zrozeno v Londýně, pokřtěno na Vltavě - Hudba - Český Metropol

Hudba

Zrozeno v Londýně, pokřtěno na Vltavě

zdroj: Johana Turner

Praha | Nejnovější album MIRO Mira Žbirky nahrané v londýnském studiu Abbey Road vzbudilo obrovský zájem a má skvělé odezvy nejen od fanoušků, ale i od hudebních kritiků. Křest proběhl na řece Vltavě, v pražském...

 

klubu JazzDock, v úterý 13. října a Miro Žbirka na něm rovnou převzal i Zlatou desku.
Kmotrem se stal legendární beatnik a člen skupiny Cream Pete Brown, který je zároveň autorem všech anglických textů. Pozvání přijali i producent Rob Cass a kytarista Pearse MacIntyre, oba ze Studia Abbey Road.

Slavnostní úterní večer 13. 10. v pražském Jazz Docku patřil všem spolupracovníkům Mira Žbirky. Odstartoval projekcí klipů mapující příběh vzniku alba. Od Love Shines (2013), jež byla první skladbou, kterou nahrál v Abbey Road, přes filmovou Fair Play (2014), dokumentární Morning Sun, Evening Star Prišla z Londýna a obě aktuální videa Live a premiérové All My Days (ke zhlédnutí ZDE). Pod posledními třemi je jako režisér, kameraman a scénárista podepsán Žbirkův syn David.
Přítomní si mohli vychutnat také exkluzivní koncertní set Peta Browna a Malcolma Brucea, syna baskytaristy skupiny Cream Jacka Brucea. Večer vyvrcholil společným koncertem Mira Žbirky, jeho české kapely spolu s britskými hosty.
Fotky v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout ZDE.

Tento unikátní koncert ve stejném obsazení a se slovenským křtem se odehraje dnes večer v bratislavském Véčku.

Mira Žbirku můžete letos živě vidět už pouze během jediného, avšak velmi zajímavého charitativního, koncertu ve prospěch Nadačního fondu Janele spolu s Liborem Peškem, Adrianem Kokošem a se Slovenskými symfoniky (Velký sál Lucerny, 5. listopadu). V předprodeji TicketPro jsou k dispozici už pouze vstupenky na stání.

Zdroj: Johana Turner

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kraje  » Praha