Hvězdný tenorista Jonas Kaufmann zazpívá již za 10 dní v Praze „Nessun dorma” - Hudba - Český Metropol

Hudba

Hvězdný tenorista Jonas Kaufmann zazpívá již za 10 dní v Praze „Nessun dorma”

zdroj: 2media.cz

¨Praha | Smetanova síň Obecního domu bude už za pár dní, 23. října, hostit očekávanou událost kulturního podzimu v metropoli – koncert nejlepšího světového tenoristy současnosti nazvaný Nessun dorma – Jonas...

 

Kaufmann zpívá Pucciniho. Za doprovodu orchestru Staatskapelle Weimar, který bude řídit dirigent Jochen Rieder, charismatický romantik Kaufmann zazpívá árie a scény z oper Le Villi, Edgar, Manon Lescaut, Tosca, Madama Butterfly, La fanciulla del West, Suor Angelica a Turandot. 
Jonas Kaufmann za své pěvecké výkony sklízí po celém světě bouřlivé ovace publika a zároveň nejvyšší ocenění kritiků. Rodilý Mnichovan je držitelem celé řady prestižních ocenění a jeho vystoupení jsou dlouho dopředu vyprodána. Před několika dny, dle britského tisku, čirou krásou svého zpěvu naprosto ohromil nadšené publikum v londýnské Royal Albert Hall a jeho vystoupení se stalo historickým momentem. Vstupenky na koncerty jeho současného turné Nessun dorma v zahraničí okamžitě doslova mizely z předprodejů. Od milánské La Scaly přes Londýn, Paříž, Brusel a koncertní sály v Německu, všude tam jsou již lístky beznadějně vyprodány. Mimořádný zájem koncert vzbudil také v Praze – vzhledem k tomu byly právě dnes v síti Ticketpro přidány do prodeje další vstupenky ve všech cenových kategoriích. Koncert Jonase Kaufmanna, jehož hlas odborníci popisují jako fascinující a elegantně zářivý, je v Praze netrpělivě očekáván.

Zdroj: 2media.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kultura  » Kultura  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření